Žmogžudystė Nemuno saloje: kaltinamąjį siūloma pripažinti pavojingu recidyvistu

Kauno apygardos teismas išėjo rašyti nuosprendžio prieš metus Kauną sukrėtusios žmogžudystės šalia „Žalgirio“ arenos – ten vykstant Eurolygos rungtynėms byloje.

Vytautą Aurimą Narbutą, kuris iki sąmonės netekimo sumušė ir Nemune nuskandino sutuoktinės draugę, šiandien prokuroras pasiūlė izoliuoti nuo visuomenės trylikai metų ir pripažinti pavojingu recidyvistu. 

Prarado ir žmoną

Kaip jau rašyta, 28-erių V.A.Narbutas, laukiantis nuosprendžio suimtas, prisipažino nužudęs Raimondą I. dar ikiteisminio tyrimo metu.  O stojęs prieš teismą, jau neneigė turėjęs su auka, prieš atimant šiai gyvybę, ir lytinių santykių. Tačiau ir toliau kartojo, kad nužudė ją dėl to, jog ši nepagarbiai atsiliepė apie jo žmoną.

Pastarąją, padėjusią teisėsaugininkams atskleisti šį nusikaltimą, pavyko prisišaukti liudyti į teismą, tik priėmus nutartį atvesdinti ją prievarta su policijos pagalba. Kaip ir jos motiną, viešint pas kurią Kaune, žentas ir įvykdė šį sunkų nusikaltimą.

V.A.Narbuto sutuoktinė nusprendė su juo skirtis ir jau yra kreipusis dėl to į teismą. Ir tai greičiausiai lėmė teisiamojo norą dalyvauti šiandieniniame teismo posėdyje gyvai, o ne kaip praėjusį kartą nuotoliniu būdu – surengus vaizdo konferenciją tarp Kauno apygardos teismo ir kitoje tos pačios A.Mickevičiaus gatvės pusėje esančio Kauno tardymo izoliatoriaus.

Nepaisant to, kad V.A.Narbutas šiandien buvo atvežtas į teismą, jo sutuoktinė bei uošvė ir ten iš esmės pasakojo tą patį, ką teigė teisiamąjį sulaikiusiems policijos pareigūnams.

Anot V.Narbuto uošvės, tą vakarą dukra grįžo į jos namus iš miesto viena ir verkdama. O žentas parsirado tik po vidurnakčio.

V.A.Narbuto žmona pasakojo iš karto atkreipusi dėmesį į įtartinai purvinas ir šlapias pagaliau grįžusio sutuoktinio kelnių klešnes ir tokius pačius batus. Šis teigė, kad į vandenį jį įstūmusi jos draugė,  su kuria žmona tą vakarą jį paliko. Apie tai, kad davė Raimondai I. „į galvą“, V.A.Narbutas pasakė sutuoktinei tik ryte. O po to išėmė iš jos ir savo mobiliųjų telefonų SIM korteles ir šias sudegino. Netrukus sudaužė ir išvakarėse iš Raimondos I. nusipirktą telefoną. Ir tik po to prisipažino, kad, sumušęs šią, nuskandino Nemune, grasindamas, kad, jeigu žmona kam nors apie tai prasitars, bus nužudyta kartu su dukrele.

Tačiau po vyro sulaikymo, pareigūnams perspėjus, kad būdama įtariamojo sutuoktine, ji gali neduoti prieš šį parodymų, V.A.Narbuto žmona nusprendė netylėti teigdama, kad negalės gyventi su tokia nuodėme, jeigu pasielgs kitaip.

Mįslė įminta per parą

Raimondos I. kūną aptikto netoli Nemuno salos gyvenantis kaunietis, vedžiojęs ten šunį. Iš pradžių jis pamatė ant Nemuno kranto ties „Žalgirio“ arena žmogaus drabužius. O priėjęs arčiau – jau vandenyje, tarp žolių, – ir pusiau išrengtos jaunos moters kūną.

Velionės asmenybė nustatyta pagal čia pat rastus jos dokumentus. Nustačius, kad tai – iš Šiaulių kilusi ir vos prieš porą dienų iš ten, po viešnagės pas mamą, į Kauną grįžusi 34-erių Raimonda I., netrukus imtasi ir netoliese esančių vaizdo kamerų įrašų.

Įtariamojo asmenybė paaiškėjo atsekus velionės pėdsakais į vieną prie Kauno geležinkelio stoties esantį barą. Raimonda I. buvo nuolatinė šios įstaigos lankytoja. Rasti ir liudytojai, matę ją šiame bare pernykštę spalio 17-osios pavakarę su panašaus amžiaus moterimi ir vyru.

Netrukus išsiaiškinta, kad tai – sutuoktiniai iš Kupiškio rajono Bugailiškių kaimo, atvažiavę neseniai į Kauną su dar metukų neturinčia dukrele ir apsistoję Vilijampolėje pas šios močiutę.

Į V.A.Narbuto uošvės buto duris teisėsaugininkai pabeldė praėjus parai po šiurpaus radinio Nemuno saloje. Jos žentas, tuo metu buvęs dukrelės auginimo atostogose, iš karto prisipažino nužudęs žmonos draugę, su kuria jį supažindino pati sutuoktinė. O šios pažinties pretekstu tapo tai, kad jam reikėjo mobiliojo ryšio telefono, o ši žmonos draugė norėjo vieną iš savo turimų parduoti.

Sandėris įvyko jau minėtame bare, kur buvo aplaistytas alumi. Begeriant įvyko konfliktas – V.A.Narbuto žmonai nepatiko, kad sutuoktinis panoro vaišes pratęsti, kviesdamas šiose dalyvauti ir jos draugę. Viskas baigėsi tuo, kad pavydo apakinta žmona išsikvietė taksi, o V.A. Narbutas liko su būsima savo auka.

Biografija – iškalbinga

V.A.Narbuto teigimu, esą ir konfliktą Nemuno saloje, kur jiedu su Raimonda I. gėrė alų, išprovokavo pastaroji, pradėjusi pati išsirenginėti. Tačiau jis pasakęs, kad yra ištikimas žmonai. Ir tai esą Raimondą I. labai supykdė, dėl to ši ėmė visaip žeminti jo sutuoktinę. O jį patį, apimta įniršio, įstūmė į vandenį. Ir tai jau perpildė jo kantrybės taurę, dėl ko jis paleido į darbą kumščius.

Po pirmojo smūgio aukai parkritus, jis toliau talžė ją ir gulinčią. Kol galiausiai apsižiūrėjo, kad ši nebereaguoja į aplinką. Ir labai išsigandęs, nusprendė atsikratyti aukos kūnu, nuvilkdamas jį į vandenį.

Tačiau, teisme liudijusi gerai Raimondą I. pažinojusi šios pamėgto baro barmenė, būdavusi ir jos nuodėmklause, ir guodėja, paneigė, kad nužudytoji būtų buvus palaido elgesio.

Anot teismo medicinos ekspertų, Raimondai I. tą vakarą  buvo suduota mažiausiai trylika smūgių, kuriais jai buvo padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas, dėl kurio ji būtų išgyvenusi daugių daugiausia keturias valandas. Į vandenį ji buvo įmesta dar gyva ir dėl savo būklės prigėrė. Be to, ant nužudytosios kaklo aptikta ir smaugimo žymių.

Raimondos I. nužudymu kaltinamas iš Kaišiadorių rajono kilęs V.A.Narbutas – teistas jau penkis kartus. Visus – už vagystes bei plėšimus. Pirmą kartą – dar būdamas nepilnametis.

Po paskutinio teistumo jis buvo paleistas į laisvę vos prieš metus iki Raimondai I. lemtingo vakaro.

Nužudytosios mama prašo priteisti iš V.A.Narbuto 50 tūkst. eurų moralinį atlygį bei vienturtės dukters laidotuvių išlaidas.

Vos už pusmečio po V.A.Narbuto paleidimo į laisvę dar vieną ikiteisminį tyrimą jo atžvilgiu pradėjo Kupiškio rajono, kuriame jis pastaruoju metu gyveno, policija. Šioje byloje įtarimai dėl plėšimo pareikšti ir V.A.Narbutui ir jo sutuoktinei, ikiteisminio tyrimo duomenimis, padėjusiai jam įsivilioti auką į spąstus.

Išgirdusi prokuroro siūlomą bausmę, V.A.Narbutą ginanti valstybės paskirta advokatė prašė ją švelninti, nes jos ginamasis prisipažįsta. Be to, buvo pačios aukos išprovokuotas.

Nuosprendį planuojama skelbti už kelių savaičių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Jo advokate kalkauskiene

klausimelis

klausimelis portretas
valstybės paskirtos advokatės lygis ...prašė bausme švelninti, nes buvo pačios aukos išprovokuotas ! Kokia provokacija ? Bejėgiškumas ? Gal būtinoji gintis, gal dūrė jam peiliu ? Aaa teko gintis nuo mergaites, kad zombis nebūtų išprievartautas ir nužudytas ....

Kažko skaičius net antakis nekrustelėjo.

Kažko skaičius net antakis nekrustelėjo. portretas
Ant kiek įprastos istorijos LT.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių