Vilijampolės globos namuose prievartauta daugiau vaikų, bus tiriama darbuotojų veikla

 • Teksto dydis:

Seksualinio prievartavimo Vilijampolės globos namuose tyrime nustatyti devyni nukentėjusieji, pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl darbuotojų veiksmų.

Devynios aukos – ne pabaiga?

„Atliekant intensyvius tyrimo teismus, galima sakyti, kad iš viso nustatyti devyni nukentėjusieji: keturi mažamečiai, keturi nepilnamečiai ir vienas pilnametis asmuo“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Andrius Kiuršinas.

Jis neatmeta galimybės, kad nukentėjusiųjų daugės. Jauniausiam nukentėjusiajam yra 12 metų, vyriausiam – 20 metų. Visi nukentėjusieji yra berniukai.

Prokuroras kol kas negali pasakyti, kiek laiko šie nusikaltimai tęsėsi.

„Kadangi tiek įtariamasis, tiek nukentėjusieji yra žmonės su specialiaisiais poreikiais, labai sunku nustatyti iš jų kalbų apie laikotarpius, tikslias datas. Mums reikės tai patikrinti“, – sakė jis.

Darbuotojai užmerkė akis?

Tyrimas pradėtas gavus globos namų direktorės kreipimąsi. Teisėsauga turi įtarimų, kad darbuotojai netinkamai reagavo ir laiku nenustatė galbūt nusikalstamos veikos, todėl pradedamas tyrimas dėl darbuotojų veiksmų.

„Gauta duomenų, kuriuos reikia tikrinti, kad Vilijampolės globos namų darbuotojai galimai netinkamai atliko savo pareigas – neidentifikavo tokių įvykių, nesikreipė į teisėsaugos institucijas, tačiau tai yra preliminarūs duomenys, juos reikės tikrinti, todėl vakar priėmiau sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo“, – sakė A.Kiuršinas.

Jis pabrėžė, kad tyrimas inicijuojamas, siekiant nustatyti, ar darbuotojai galėjo žinoti apie netinkamą globotinio elgesį, kurie darbuotojai tai žinojo, kokių veiksmų jie ėmėsi ir ar šie veiksmai buvo tinkami.

„Tyrimo versijų bus daug: ar galėjo matyti ir nereaguoti, gal gavo informaciją ir nereagavo, gal netinkamai reagavo“, – sakė A.Kiuršinas.

Įtariamajam – 17 metų

Trečiadienį teismas mėnesiui leido suimti 17-metį įtariamąjį, gyvenantį tuose pačiuose globos namuose. Jam pateikti įtarimai dėl keturių vaikų seksualinio prievartavimo. Pasak prokuroro, epizodų daugės, nes pateikiant įtarimus prokurorai neturėjo visos informacijos.

Prokuroro teigimu, šiuo metu tariamasi su specialistais dėl psichiatrinės ekspertizės įtariamajam skyrimo.

„Šiuo metu tariamasi su Vilniaus teismo psichiatrais, vaikų ir paauglių ekspertais. Manau, kad greitu metu bus gauta konsultacija, ir mes spręsime, kokią ekspertizę atlikti – stacionarinę ar ambulatorinę“, – sakė prokuroras.

Kauno teisėsauga ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio nepilnamečių išnaudojimo pradėjo pirmadienį, gavusi globos namų direktorės pranešimą. Tos pačios dienos vakarą pareigūnai sulaikė nepilnametį įtariamąjį.

Griežčiausia bausmė už seksualinį nepilnamečių prievartavimą – iki 13 metų nelaisvės, tačiau kadangi įtariamasis yra nepilnametis, maksimali jam skiriama bausmė negali viršyti 10 metų.

Kritikos strėlės savivaldybei

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Gintautas Žukauskas kritikuoja Kauno miesto savivaldybę, esą per menkai padėjusią pareigūnams, tiriantiems įtarimus dėl prievartos Vilijampolės socialinės globos namuose.

Anot jo, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius iš pradžių į apklausas atsiuntė tik vieną specialistą, nors buvo informuotas, kad pareigūnams reikia apklausti daug liudytojų nepilnamečių.

„Buvo prašoma jų keleto, tačiau į apklausas atvyko tik vienas jų specialistas. Vaikai mažamečiai, nepilnamečiai, reikėjo juos užimti, prižiūrėti, ir tik įsikišus spręsti šį klausimą Kauno apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui po pietų atvyko jų penki (...). Šitas požiūris į mūsų bendrą darbą tikrai mūsų netenkino“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G.Žukauskas.

Tuo metu globos namų vadovybei jis sakė esąs dėkingas už bendradarbiavimą.

„Iš dalies jie padėjo mums išspręsti šį klausimą, suteikė mums dviejų psichologų pagalbą“, – aiškino G.Žukauskas.

Policijos atstovas pasakojo, kad nepilnamečius vaikus atvežus į apklausą ir joje iš pradžių pasirodžius tik vienam vaiko teisių apsaugos specialistui, vaikus teko užimti policininkams.

„Sutrukdė (tyrėjų darbą) labai, nes buvo į policijos patalpas tyrėjams pristatyti mažamečiai, nepilnamečiai, buvo suplanuotos penkios apklausos iki pietų, bet atvyko tik vienas Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistas, tai buvo atliekama viena apklausa, o keturis mūsų tyrėjai tiesiog turėjo prižiūrėti, globoti, užimti iki pietų“, – sakė pareigūnas.

Kauno savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Daugėlienė BNS teigė, kad į apklausas savivaldybė specialistus paskyrė.

„Vaiko teisių apsaugos skyrius nedelsiant sureagavo ir paskyrė specialistus į tiek ryte, tiek po pietų vykusias apklausas. Šiuo metu Vaiko teisių apsaugos skyriaus iniciatyva sprendžiama dėl paslaugų nukentėjusiems vaikams teikimo“, – BNS perduotame komentare teigė ji.

Pasak B.Daugėlienės, suorganizuotas specialistų pasitarimas, dalyvaujant kitų rajonų, kurių vaikai yra nukentėję, Vaiko teisių apsaugos skyrių specialistams, psichologams, prokurorui ir kitiems specialistams.i.NAUJAUSI KOMENTARAI

Juokas ima

Juokas ima portretas
Vaiko teisių specialistai vaikus prižiūrėti pakviesti. Taigi tą daro socialiniai darbuotojai. Kaip visada kažką darom kažkaip. Nieks nežino kas ką turi daryt.

To Algimantas Koncius

To Algimantas Koncius portretas
Kokie pagrobti... ar skaityt nemoki Vaikai su proto ir psihikos negaliom, ir didelėm.

Algimantas Končius

Algimantas Končius portretas
Algimantas Končius Algimantas Končius Tai rodo kad valdžios pagrobti vaikai patiria kur kas dažnesnį ir kur kas didesnį smurtą, nei gyvendami su tėvais. Ir niekinis Šakalienės aiškinimas kad blogai atlieka pareigas darbuotojai, nes niekada nebūs taip kad visi darbuotojai dirbs bent patenkinamai ar tuo labiau gerai, nes jiems vaikai tik darbo įrankiai ir objektai, o ne jų nuosavi. Ir kuo daugiau vaikų valdžia pagrobs, tuo daugiau jų būs nukentėjusių nuo darbuotojų nepriežiūros. Jau nekalbant apie pati didžiausią panaudojamą smurtą prieš vaikus - jų pagrobimą. O tą didžiausią smurtą - pagrobimą patiria visi be išimties, nes jo nepanaudojus vaikų nepagrobsi.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių