Kaunas ūžia: smarkus vėjas nunešė namo stogą, išvartė medžius

Sustiprėjus vėjui Kauno mieste, rajone pasipylė ir nelaimės. Netyla pagalbos telefonai.

„Nuplėšti du stogai. Vienas jų – Panemunėje, Vaidoto g.“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo Kauno ugniagesių atstovė Džiugita Vaitkevičienė.

Vaidoto g. ties 30 namu dalis pastato stogo atsidūrė ant važiuojamosios dalies, dalis pakibo ant troleibusų kontaktinio tinklo.

Kaip informavo Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė, pranešimas apie šį įvykį gautas 10.26 val. Pranešta, kad važiuojant link Onkologijos ligoninės vėjas nupūtė skardinį stogą.  Pareigūnai išvyko reguliuoti eismo. 

Vėjas apgadino ir Juozapavičiaus pr. 48a namą. Nuo jo, kaip matyti nuotraukose, pradėjo kristi plytos. Kaip vėliau pasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budintis specialistas, Juozapavičiaus pr. nuo renovuojamo namo dėl vėjo „nuslydo, nuvirto“ kaminas. 

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Mieste nukentėjo ir daugiau stogų, tik ne taip stipriai. Nuo kai kurių buvo atplėšta po skardos lakštą.

Dž. Vaitkevičienė priešpiet paklausta, kokia  bendra situacija dėl vėjo padarinių, teigė kad „miestas ūžia“.

„Visos pajėgos išsiųstos į įvykius. Grandininiai pjūklai nebeatlaiko krūvio“, – apie tai, kad tenka šalinti daugybę nuverstų, nulaužtų medžių pasakojo atstovė.

Nėra vietos, kur būtų ramu.

Gelbėtojams skambinama dėl medžių, užtvėrusių kelius, gatves, nuvirtusių ant automobilių. Vienas užvirtęs ant transformatorinės. „Kol kas negaliu pasakyti kas, kur ir kiek, nes labai daug įvykių, nes dar tuo pat metu dega ir kaminai. Nėra vietos, kur būtų ramu“, – apibūdino Dž. Vaitkevičienė.

Budintis specialistas papildė, kad buvo atvejų, kai medžiai virto ant elektros laidų. 

Policiją taip pat pasiekė pranešimų nemažai pranešimų apie nelaimes, susijusias su vėjo siautėjimu. O. Vaitkevičienės turimais duomenimis, pareigūnų dėl stichijos padarinių penktadienį iki 11.30 val. prireikė dėl penkiolikos atvejų. Dauguma jų – šeši – Kauno rajone, keturi – Santakos policijos komisariato teritorijoje, trys – Nemuno PK teritorijoje (Panemunėje) bei du Dainavos PK teritorijoje. 

Po pietų situacija jau buvo aprimusi.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Stiprus vėjas Lietuvoje varto medžius ir jachtas

Lietuvoje siaučiantis stiprus vėjas penktadienį pridarė nuostolių vartydamas medžius, stulpus, šviesoforus ir jachtas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento BNS pateiktais duomenimis, šią parą smarkūs vėjai laužė medžius ir kilnojo stogus. Šios dienos pradžioje jie vyravo vakarinėje ir vidurinėje Lietuvos dalyje, pamažu apimdami pietinę ir rytinę šalies dalį. Ypač daug darbo dėl vėjų turi Klaipėdos, Kauno ir Šiaulių ugniagesiai gelbėtojai.

Dėl vėjų sukeltų padarinių nuo 6 val. iki 12 val. ugniagesiai sulaukė per 90 iškvietimų. Daugiausia jų sulaukta iš pajūrio ir vidurinės šalies dalies.

Penktadienį per 6 val. ugniagesiai gelbėtojai atliko tris kartus daugiau gelbėjimo darbų nei vidutiniškai atliekama per parą.

Ugniagesiai perspėja, kad pučiant stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos, griūti statiniai ir virsti nepritvirtinti įrenginiai. Patariama sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Iš atvirų balkonų reikėtų išnešti daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Gali būti pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Patartina nestatyti automobilių po medžiais.

Salantuose, Kretingos rajone, vienas medis užvirto ant elektros tinklų, tad žmonės buvo likę be elektros energijos. Radviliškyje prie pėsčiųjų perėjos nuo vėjo buvo nulinkęs šviesoforas, buvo kilusi grėsmė, jog šis nukris į važiuojamąją kelio dalį. Ugniagesiai šviesoforą sutvirtino.

Skuodo rajone pranešta, kad ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs apšvietimo stulpas. Jis saugiai patrauktas nuo kelio.

Žmonės ir automobiliai, ugniagesių duomenimis, nenukentėjo.

Penktadienio naktį praūžęs, dieną ir toliau siaučia stiprus vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų vėjas, kurio gūsiai siekia 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, o pajūryje iki 29 m/s.

Skraidė voljerai, griuvo jachtos

Kruizinių laivų terminale įsisukęs stiprus vėjas nuvertė dvi jachtas. Šios stovėjo Pilies uosto krantinėje iškeltos žiemoti iš vandens.

Vytauto Liaudanskio ir feisbuko grupės „Klaipėdos Reidai II“ nuotr.

Itin stiprus vėjas nuostolių penktadienio rytą pridarė Klaipėdos rajone įsikūrusiai prieglaudai „Būk mano draugas“, kurioje apgyvendinta apie 500 kačių ir šunų.

Pasak prieglaudos vadovės Galinos Kučinskienės, tokio masto vėjo nuostolių prieglaudai dar neteko patirti.

„Turime labai rimtų nuostolių, išvartyti voljerai. Buvo jau pas mus vieną kartą nutikimas, bet tuomet buvo visi voljerai sutvirtinti ir toje vietoje skraidė šįkart, kur niekada nebuvo išvartyti. Viskas įvyko per 2-3 sekundes ir viskas aprimo”, – BNS sakė Klaipėdos rajone, Glaudėnų kaime veikiančios prieglaudos vadovė.

Stiprus vėjas voljerus pakėlė nuo žemės, jie atsidūrė 20-30 metrų nuo buvusios vietos.

„Jie skraidė ore. Vienas nulėkė už 50 metrų“, – stebėjosi moteris.

Gyvūnai ir darbuotojai, skubėję gelbėti keturkojų, nenukentėjo. Suniokota apie 40 voljerų, kai kurių nebebus galima naudoti.

Liko be elektros

Dėl stipraus vėjo elektros tiekimas penktadienį sutrikęs apie 40 tūkst. namų ūkių visoje Lietuvoje, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Daugiausia gedimų fiksuojama Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose, šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių.

Pasak pranešimo, elektros tiekimą sutrikdė medžius vertęs itin stiprus, gūsingas vėjas, buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. Dauguma atsijungimų fiksuota penktadienį tarp 8 ir 9.30 val. ryto.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Anot bendrovės, intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Medžių viršūnes reikia trumpinti medxius genėti ,taip visada buvo Tarybiniais laikais neprižiūrimi medžiai.Dabar medžiai auga i viršų begaliniai,ištysta i viršų o visas medis retas tampa.Nemoka ir neturi supratimo tie ,kurie rūpinasi miesto apželdinimu.Bemoksliai , tuščiagalviai.Darbo vietas parūpina ne specialistams o savų tarpo tupikam .Todėl ir vėjai baisus ,todėl ir laužo medžius.

--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.--

--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.--.-- portretas
Labai naudinga ir potenciali informacija apie labai didelius tarptautinius bankinės sistemos pasikeitimus ISO20022 pagrindu, pritaikant XRP blockchain sistemą, dėl ko atsiranda didžiulis potencialas. Siūlau skirti porą minučių informacijai peržvelgti: facebook(.)com/informacijaxrp (ištrinti skliaustelius).

vladas.

vladas. portretas
Vėjas patikrino feizbukinnių ,,meistrų" darbą.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių