Teismas paskelbė nuosprendį N. Venckienės byloje: buvusi teisėja pripažinta kalta

Buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė pripažinta kalta ir nuteista kalėti, tačiau, įskaičius suėmime išbūtą laiką, ji bausmę jau atliko, ketvirtadienį nusprendė Panevėžio apygardos teismas.

Pripažino kalta

Jai taip pat priteista atlyginti 6,8 tūkst. eurų ekstradicijos išlaidų, BNS informavo teismo atstovė Jolita Gudelienė.

N. Venckienė pripažinta kalta dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo, už ką jai skirta subendrinta laisvės atėmimo metams ir devyniems mėnesiams bausmė. Į bausmės laiką įskaitytas N. Venckienės suėmime išbūtas laikas, todėl pripažinta, kad ji bausmę atliko.

Teismas nutraukė bylą dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, nes suėjo jo senaties terminas.

Teismas panaikino N. Venckienei skirtas kardomąsias priemones – 10 tūkst. eurų užstatą, asmens dokumento paėmimą ir registraciją policijoje.

 

 

Turės atlyginti ieškinius

Taip pat Laimutei Stankūnaitei priteista turtinė žala 2316 eurų, ir neturtinė – 4 tūkst. antstolei – 3 tūkst. ir policijos pareigūnui – 500 eurų, ieškinį dėl 50 tūkst. eurų neturtinės žalos L. Stankūnaitės dukrai teismas paliko nenagrinėtą. Kaip portalui kauno.diena.lt sakė J. Gudelienė, dėl pastarojo ieškinio palikta galimybė kreiptis civilinio proceso tvarka.

L. Stankūnaitė prašė jai priteisti 20 tūkst. eurų neturtinės žalos, jos dukra – 50 tūkst. eurų, policijos pareigūnas – 2 tūkst. eurų, o antstolė – beveik 29 tūkst. eurų ieškinį.

Teismo sprendimas vykdytas prievarta

Teismo įsitikinimu, 2012 metų gegužės 17 dieną įvykis iš esmės buvo išprovokuotas N. Venckienės neteisėtų veiksmų, dangstantis jos kaip teisėjos imunitetu, kieme susirinkusia sekėjų minia ir net mažamete mergaite.

Teismas akcentavo, kad N. Venckienė „savo tyčiniais veiksmais sąlygojo tai, kad teismo sprendimas buvo vykdomas prievarta, jį vykdant buvo sukeltas didžiulis ažiotažas, sužaloti keli asmenys, sugadintas kaltinamosios tėvų turtas“. Už tai, teismo įsitikinimu, atsakinga yra tik kaltinamoji N. Venckienė.

Teismas pažymėjo ir tai, kad N. Venckienė, supratusi, kad jos kaip teisėjos ir kaip tuometinės Seimo narės imunitetas neapsaugos nuo baudžiamosios atsakomybės, pabėgo iš Lietuvos, ilgą laiką slapstėsi JAV, tikėdamasi, kad Lietuvai ji taip ir nebus išduota.

„Nors kaltinamoji teisiama pirmą kartą, ir pagal įstatymą jai galėtų būti skirta su areštu arba terminuotu laisvės atėmimu nesusijusi bausmė, tik skyrus laisvės atėmimo bausmę N. Venckienė bus tinkamai nubausta, t. y. bus tinkamai įvertintas jos padarytų nusikalstamų veikų pobūdis, jų pavojingumas visuomenei, jos pačios kaip asmenybės įtaka 2012-05-17 įvykiui ir jo metu sukeltoms pasekmėms, tik taip bus užtikrintas teisingumo principo įgyvendinimas“, – konstatavo teismas.

Nuosprendį žada skųsti

Salėje nuosprendžio klausė keli žmonės. Visi jie elgėsi santūriai, kultūringai, nuosprendžio paskelbimui netrukdė. Paskelbus nuosprendį, pasak J. Gudelienės, N. Venckienė pasakė, kad tokio nuosprendžio ir tikėjosi, tačiau pridūrė jį skųsianti.

N. Venckienė teismo prašė bylą nutraukti suėjus senačiai, o jeigu ji nebus nutraukta, išteisinti dėl visų kaltinimų.

Įvykiai Garliavos istorijoje

Buvusi teisėja buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

Ji tvirtina nenaudojusi smurto per 2012-ųjų gegužės įvykius, kai vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Smurtas, N. Venckienės nuomone, naudotas tiek prieš ją, tiek prieš L. Stankūnaitės dukrą.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta L. Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis Drąsius Kedys, N. Venckienės brolis.

D. Kedys kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir L. Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.

N. Venckienė ilgą laiką globojo dukterėčią, nevykdė teismų sprendimų atiduoti ją motinai L. Stankūnaitei. Mergaitė iš tetos namų Garliavoje paimta įsikišus pareigūnams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu kiek tesis tu teismu karusele??

Nesuprantu kiek tesis tu teismu karusele?? portretas
Banditai laisveje,o bobai vien teismai??

Neringa

Neringa portretas
Atidarykit sąskaitą,kas galėsim sumesim.

Kokia galinga kirpėja

Kokia galinga kirpėja portretas
Kad visa valstybė gina. Ką reiškia " teisingi ir galingi" ryšiai
VISI KOMENTARAI 93
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių