Pravieniškėse vėl maištauja kaliniai: nukentėjo kelios dešimtys nuteistųjų?

Per neramumus Pravieniškių pataisos namuose galėjo nukentėti kelios dešimtys nuteistųjų, ketvirtadienį BNS sakė Pravieniškių pataisos namų vadovas Dainius Sušinskas.

Trečiadienio vakarą Pravieniškių pataisos namų Trečiajame sektoriuje suveikė mobiliojo ryšio detektavimo sistema.

Pareigūnai sureagavo nedelsiant, tačiau į dvi kameras patekti negalėjo. Kaip vėliau paaiškėjo, durų staktose buvo įkišta medinė stalo atplaiša.

Pareigūnai, sulaukę pastiprinimo iš kitų pataisos namų sektorių, Kalėjimų departamento specialiosios prevencinės grupės bei Viešojo saugumo tarnybos, panaudoję specialiąsias priemones, pateko į kameras. Dalis nuteistųjų priešinosi pareigūnams, nevykdė teisėtų jų nurodymų.

D. Sušinskas teigė, kad po specialiųjų priemonių panaudojimo galėjo nukentėti ne daugiau nei kelios dešimtys nuteistųjų. Pareigūnai nenukentėjo.

„Naudota guminė lazda, tazeris, specialieji veiksmai“, – teigė pataisos namų vadovas.

Jis sakė, kad neramumai galėjo kilti dėl pataisos namuose vykusių kratų, jos nesusijusios su vadinamąja Jūros švente.

Anot D. Sušinsko, per incidentą galėję nukentėti nuteistieji nepatyrė sunkių sužalojimų „gali būti paraudimas, mėlynė, nubrozdinimas“.

Naudota guminė lazda, tazeris, specialieji veiksmai.

Nuteistuosius išvedus iš kamerų, atliktos kratos patalpose ir nuteistųjų apžiūros. Per kratas kameroje, į kurią nuteistieji bandė neįleisti pareigūnų, grindyse įrengtoje slėptuvėje rastas mobiliojo ryšio telefonas.

Iš viso kamerose per kratas aptikti devyni mobiliojo ryšio telefonai, keturios SIM kortelės ir pakelis, įtariama, narkotinių medžiagų.

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis ir dėl pataisos įstaigos darbo dezorganizavimo.

Stiprinamos prevencinės priemonės

Baiminantis tradicinių naujų kalinių „krikštynų“, kai prieš juos smurtauja nuteistieji senbuviai, Pravieniškių pataisos namuose liepą sustiprintos prevencinės priemonės.

„Prevencinės priemonės Pravieniškėse sustiprintos įvertinus pernai, panašiu laikotarpiu, Pravieniškių pataisos namuose užfiksuotą nuteistųjų neteisėtą elgesį“, – BNS ketvirtadienį sakė Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė.

Konkrečių aplinkybių, kodėl prevencija sustiprinta, ji nenurodė, bet pernai Pravieniškių kalėjime liepą buvo surengta vadinamoji Jūros šventė.

Tąkart stebint būriui nuteistųjų, kaliniai tris ant kėdžių sėdinčius nuteistuosius mušė susuktais šlapiais rankšluosčiais, pylė šaltą vandenį kibirais, taip sukeldami šoką.

Kaišiadorių teismas šiemet vasarį dėl to pripažino kaltais tris nuteistuosius.

Bylos duomenimis, „krikštynos“ suorganizuotos siekiant pasityčioti iš naujai paskirtų bausmę atlikti kalinių bei iš nuteistųjų, kurie nesilaiko kalėjimo subkultūros taisyklių.

Pravieniškių pataisos namų vadovybė pernai liepą skelbė šią „šventę“ užkardžiusi.

Tačiau vėliau Teisingumo ministerija gavo vaizdo įrašą, liudijantį, kad „Jūros šventė“ vis dėlto įvyko. NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Reikėjo pora tokių 'gaidukų' pas Abraomą pasiųst - tai būtų PATI GERIAUSIA profilaktikos priemonė.

Algis

Algis portretas
Kada mobiliakus atims is nuteistu iki gyvos galvos ? Garsiam Kauno medikui galima

Absurdas

Absurdas portretas
Gali būti mėlynės, nubrozdinimai,o kodėl nelūže kaulai,komos būsenoj,juk jei taip daro su kitais. nebijot reikia,kad liks ivalidai,juk jie subkultūrininkai ir taip visą gyvenimą nedirbs,bet bus bent mažiau pavojingi žmonėms.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių