Kauno policija – apie praėjusių metų rezultatus, nusikaltimų tendencijas ir jų tyrimą

  • Teksto dydis:

Ketvirtadienį Radvilėnų plente esančiame Kauno policijos pastate surengtas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) 2022 metų policijos veiklos  pristatymas.

Buvo apžvelgti ne tik praėjusių metų rezultatai, svarbiausi tyrimai ir darbai, tačiau pristatytos ir kryptys, į kurias Kauno apskrities policijos pareigūnai orientuosis šiais metais.

Nusikalstamų veikų mažiau, jų ištyrimų – daugiau

Praėjusiais metais Kauno apskr. VPK orientavosi į sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištyrimą; turtinių nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų ištyrimą ir prevenciją; pirminės medžiagos surinkimo kokybę; eismo saugumo užtikrinimą; sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo kontrolę; efektyvesnį policijos pajėgų valdymą; struktūrinių pokyčių organizavimą.

Užregistruotų nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo beveik 2 proc., o ištyrimo rodiklis padidėjo nuo 64,5 proc. iki 65,1 proc.

„Jau ne vienerius metus stebime, jog nusikalstamų veikų mūsų apskrityje mažėja, o ištyrimas didėja“, – teigė Kauno apskr. VPK viršininkas Mindaugas Baršys.

2022 m. dominuojančiomis nusikalstamomis veikomis išliko vagystės, smurtas, eismo įvykiai ir neblaivūs vairuotojai, sukčiavimai bei narkotinių medžiagų turėjimas.

„Kalbant apie sunkius ir labai sunkius nusikaltimus turime dar vieną svarbų penketuką. Jį sudaro: narkotinių medžiagų platinimas, sukčiavimai ir vagystės stambiu mastu, sunkūs sveikatos sutrikdymai bei turto pasisavinimo atvejai. Šių nusikaltimų ištyrimo rodiklis siekia 72 proc.“, – aiškino  M. Baršys.

2022 metais registruota žymiai mažiau vagysčių iš/nuo automobilių. Jeigu 2020 metais buvo registruota 794 tokių nusikalstamų veikų, tai 2022 – tik 515 vagysčių iš/nuo automobilių.

Praėjusiais metais fiksuota šiek tiek daugiau viešosios tvarkos pažeidimų.

„Pasibaigus pandemijai, susidūrėme su naujais iššūkiais, vėl pradėti organizuoti masiniai renginiai. Jų pastaraisiais metais, tapus Europos kultūros sostine, buvo išties nemažai. Vien Kaune ir Kauno rajone įvyko daugiau nei 1300 kultūrinių renginių ir iniciatyvų, kuriuose apsilankė daugiau nei milijonas 200 tūkst. lankytojų. 2022 metai pasižymėjo ir sportinių renginių gausa. Policijos, renginių organizatorių, saugos tarnybų bendradarbiavimo dėka renginių metu pavyko išvengti šiurkščių ar masinių teisės pažeidimų“, – akcentavo pareigūnai.

Neblaivūs vairuotojai – opi problema

Žuvusiųjų keliuose skaičius sumažėjo. 2021 m. žuvo 19 žmonių, o 2022 m. –  17. Kauno mieste eismo įvykiuose žuvo trys žmonės. Tai mažiausiai per pastaruosius 20 metų. 

Tačiau neramina sužeistųjų eismo įvykiuose skaičius. Jis praėjusiais metais padidėjo beveik 8 proc. Taip pat 9 proc. padidėjo eismo įvykių skaičius. Praėjusiais metais Kauno apskrityje fiksuoti 602 eismo įvykiai, o 2021 metais – 552.

Greičio viršijimas bei neblaivūs vairuotojai ir toliau išlieka opia problema mūsų apskrityje. Mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais buvo užfiksuoti 28 tūkst. greičio viršijimo atvejai.

Vykdant policines priemones išaiškinta apie 2 tūkst. neblaivių vairuotojų, beveik 200 tokių vairuotojų sukėlė eismo įvykius. Iš viso dėl neblaivumo patikrinta apie 250 tūkst. vairuotojų.

Praėjusiais metais išaiškinta daugiausia prioritetinių KET pažeidimų visoje Lietuvoje. Nustatyta daugiau nei 30 tūkst. pavojingiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Nuolat analizuojamos KET pažeidimų priežastys, vykdomos prevencinės priemonės. Sudaryti avaringiausių vietų bei „neblaivių vairuotojų“ žemėlapiai atspindi ir pareigūnų darbo siekius bei rezultatus – nustatyti vietas, kuriose pasitaiko daugiausia tokių vairuotojų.

Susitikimo metu pasidžiaugta, kad Kauno apskr. VPK pasitiki 82 proc. gyventojų. Kauno apskrityje 85 proc. apklaustųjų jaučiasi saugūs, o 76 proc. gyventojų kriminogeninę situaciją Kauno apskrityje vertina gerai.

 Prioritetu ir šiais metais išlieka pagalba žmonėms

 Kauno apskr. VPK ir toliau ruošiasi dirbti vardan savo apskrities gyventojų, tad svarbiausiu policijos uždaviniu išlieka pagalba žmogui. Ir šįmet didžiausias dėmesys bus skiriamas numatytiems prioritetams. Susitikime dalyvavęs Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius pasidžiaugė, jog kartu su Kauno apskr. VPK 2022 metais baigta apie 15 tūkst. ikiteisminių tyrimų. Kaune, anot jo, tiriama kas trečia byla Lietuvoje.

Veiklos pristatyme dalyvavęs Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Marius Draudvila dėkojo pareigūnams už gerus rezultatus. „Tai yra visų pareigūnų indėlis, darbo organizavimas, prevencija, naujų technologijų taikymas“, – kalbėjo M. Draudvila.

Jam antrino ir Lietuvos policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė, kuri pridūrė, jog pareigūnų laukia dar vieni iššūkių kupini metai ir žadėjo, jog profesinė sąjunga ir toliau yra pasiruošusi diskutuoti ir ieškoti geriausių sprendimų, atitinkančių pačių pareigūnų ir darbuotojų lūkesčius.

Dėkodamas savivaldybėms, profesinėms sąjungoms, socialiniams partneriams ir kitoms institucijoms, didžiausią padėką Kauno apskr. VPK reiškė pareigūnams, kurie kuria saugesnę Kauno apskritį.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Bukit budrus rasydami

Bukit budrus rasydami portretas
Neizeidinekit komentaruose nes policininka pavadinus kokiu zodziu kad ir neizeidzianciu is kart baudziakas komentatoriui

Ar nepritempta?

Ar nepritempta? portretas
Ar teisingi skaičiai? Ar nebijo zmones vakare i senamiesti eiti?

Kauno policija???????

Kauno policija??????? portretas
Eilinis melas.ten susliauzia vien muzikai..
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių