Po linčo teismo nepilnamečių tvirkintojui – teisėsaugos prisipažinimas: kodėl negali jo sustabdyti

Dėl nepilnamečių tvirkinimo ne kartą prieš teismą stojęs Algimantas Ulvidas šią savaitę vėl atsidūrė dėmesio centre, kai praeivis pastebėjo ištvirkėlį su 16-mete ir jį primušė. Toks linčo teismas netoleruojamas ir užpuolikui dėl to gresia baudžiamoji byla. Bet dabar prokuratūra pripažįsta, apsaugoti vaikų nuo A. Ulvido ir izoliuoti jo nuo visuomenės šiuo metu jie neturi įrankių – prašyti jo suimti pagal įstatymą nėra galimybės, nes vaikų tvirkinimas nėra priskiriamas sunkiems nusikaltimams.

47-erių A. Ulvidas išgarsėjo laimėjęs realybės šou „Iššūkis kaime“, kitų dalyvių ironiškai pravardžiuotas „skaistuoliu“.

Tačiau netrukus po to prokuratūra jam pateikė kaltinimus dėl nepilnamečių tvirkinimo. Pasirodo, vyras turi pomėgį išsirengti prieš paauglius bei siuntinėti jiems savo nuogo nuotraukas. Moksleivėms už tai, kad stebėtų jį nuogą, jis siūlydavo pinigų, alkoholio ar cigarečių, paaiškėjo nagrinėjant bylą teisme.

Šį pirmadienį A. Ulvidas 16-metę taip pat įsiviliojo į savo automobilį, pažadėjęs degalinėje nupirkti jai dovanų, skelbia lrytas.lt šaltiniai.

Tačiau šįkart viskas baigėsi rezonansinių įvykiu – iškrypėlį su paaugle atpažino praeivis, jam smogė į veidą, o tada A. Ulvidas buvo uždarytas degalinės viduje, kol atvyko policija. Įrašu, kur tvirkintojas stovi su sukruvinta nosimi, feisbuke pasidalino tūkstančiai žmonių.

„Kauno dienos“ skaitytojo vaizdo įrašas

„Pirmadienį 18.30 val. Kaune, Pramonės pr., pastebėtas automobilis „Ford“, kurio vairuotojas (g. 1975 m.) atvyko į degalinę kartu su nepilnamete (g. 2007 m.). Jį atpažinęs vyras (g. 1981 m.) jam trenkė, jį sulaikė ir iškvietė policijos pareigūnus“, – tokias aplinkybes nurodė policijos atstovė Reda Zarauskienė.

Nemalonumai gresia tiek ištvirkėliui, tiek ir jo skriaudėjui, pastarajam gali būti iškelta baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o A. Ulvidui – dar vieni įtarimai dėl vaikų tvirkinimo, informavo pareigūnai.

Pagal įstatymus šio asmens daromos veikos nėra priskiriamos sunkiems nusikaltimams ir nėra įtrauktos į suėmimo skyrimo pagrindus.

Izoliuoti – neįmanoma

Už vaikų tvirkinimą ir disponavimo pornografija pirmą kartą jis nuteistas dar 2018 m., tada nukentėjusių mergaičių buvo 26. Nors prokuratūra jau tada prašė įkalinti A. Ulvidą, teismas skyrė jam švelnesnę laisvės apribojimo bausmę.

Dabar jis vėl teisiamas dėl to paties, dabar prokuroras vėl prašo pasodinti jį už grotų, o teismas sprendimą skelbs balandį.

„Delfi“ pasiteiravo prokuratūros, ar ypač šios savaitės įvykių fone, nėra pagrindo kreiptis į teismą dėl A. Ulvido suėmimo, taip sulaikant jį nuo naujų nusikaltimų darymo. Tačiau net ir labai norint, įstatyme nenumatyta galimybė prašyti izoliuoti A. Ulvidą nuo visuomenės, nes jo padaryti nusikaltimai nėra sunkūs, informavo Kauno apygardos prokuratūros atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

„Asmeniui yra paskirtos trys kardomosios priemonės: periodinė registracija policijos įstaigoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas jokia forma nebendrauti su mergaitėmis, jaunesnėmis nei 16 metų. Pagal įstatymus šio asmens daromos veikos nėra priskiriamos sunkiems nusikaltimams ir nėra įtrauktos į suėmimo skyrimo pagrindus, todėl šiam asmeniui tiesiog nėra galimybės paskirti griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo“, – atsakė ji, paklausta, kodėl A. Ulvidas tebėra laisvėje.

Įstatyme apibrėžta, kad tyrimo metu suimti žmogų galima tik tada, kai yra duomenų, kad žmogus bėgs nuo teisingumo, trukdys pareigūnams dirbti savo darbą arba darys naujus nusikaltimus.

A. Ulvidas jau įrodė, kad nei slapstytis nuo pareigūnų, nei jiems trukdyti nėra linkęs, tačiau, panašu, gali ir vėl tvirkinti nepilnamečius. Tačiau tai nepatenka į nusikaltimų kategoriją, už kurią galima žmogų suimti.

Suimti įtariamąjį galima tik tuomet, jei jis vėl gali daryti sunkius ar labai sunkius nusikaltimus. Be to, išskirti ir keli apysunkiai nusikaltimai, kada galima izoliuoti žmogų, tai – atvira vagystė, plėšimas, turto prievartavimas, ar turto niokojimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dovana psichams

Dovana psichams portretas
Eksper.: Zoofilijos dekriminalizavimas skinasi kelią Europos Sąjungoje, eilėje – dekriminalizuota pedofilija (Na va, sulaukėm pagaliau , pagalvojo zoofilas, nes kuo mes skiriamės nuo pedofilų). Ispanijoje patvirtino Baudžiamojo kodekso pataisos, pagal kurias zoofilai bus laikomi nusikaltėliais, jei lytinių santykių metu sužalos ar nužudys gyvūną (na taip, nelabai gerai, bet gi galima atrinkti gyvūnų rūšis, kurias galima tratinti, kurias ne. Pav. mešką galima tratinti) Klausimas, ar zoofilai prašys „sutikimo“ iš gyvūnų, „su kuriais planuojama turėti lytinių santykių“ (būtinai turi būti sutikimas, o kaipgi kitaip?)

che

che portretas
KLAUSIMAS TIK VIENAS : AR ČIA SPECIALIAI PALIKTA ĮSTATYMO SPAROGOS KAD PEDOFILIJA KLESTĖTŲ?

vaikų darželis GEROVĖS VALSTYBĖJE

vaikų darželis GEROVĖS VALSTYBĖJE portretas
na va , ,, teisėsauga prisipažino'' ... tai ką dabar darysime - pastatysime į kampą , atimsime mob. telefoną , neleisime naudotis internetu ar pasakysime tėvams ( A&G , PIŠ , ČMIL. ) ?
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių