Panemunės tiltą apgriovusi užsienietė į vieną klausimą taip ir neatsakė, tačiau už viską atsiprašė

Kauno apylinkės teisme šiandien baigta nagrinėti Ukrainos pilietės Katerynos Yushko, išgarsėjusios po to, kai, būdama neblaivi, prieš septynis mėnesius visureigiu taranavo Panemunės tiltą, byla. Kaip jau rašyta, prieš mėnesį, kai pagaliau ją pavyko atversti, posėdis staiga nutrūko, teisėjai uždavus K. Yushko gana keblų klausimą. Po jo dingus vaizdo ryšiui su teisiamąja, prisijungusia nuotoliniu būdu iš Dnipropetrovsko srities, kurioje šiuo metu gyvena, jos advokatas bylos dalyviams perdavė, kad tai įvyko, dingus elektrai po to, kai netoliese nugriaudėjo sprogimas.

Prieštaravo pati sau

Kaip jau rašyta, praėjusio posėdžio metu 36-erių K. Yushko prisistatė teismui kaip specialųjį vidurinį išsilavinimą turinti dviejų vaikų, kuriems – penkeri ir penkiolika metų, mama. Ir pareiškė, kad nori bendradarbiauti ir pagaliau išspręsti visas problemas. Tiesa, jai pradėjus duoti parodymus, kilo dėl to abejonių.

Pavyzdžiui, pasakodama teismui apie to vakaro, kai nesuvaldė ant Panemunės tilto visureigio, įvykius, K. Yushko jau kai kurias aplinkybes nurodė kitaip, negu ikiteisminį tyrimą atlikusiems teisėsaugininkams.

Dabar jau ji teigė, kad sužinojo tą vakarą apie Ukrainoje kariavusio draugo žūtį, būdama ne savo namuose Kaune, o minėtame visureigyje, stovėjusiame prie A. Juozapavičiaus prospekte esančios „Šilo“ parduotuvės – per vaizdo skambutį. Su kuo, nepatikslino. Ir dėl minėtos žinios sukelto šoko išgėrė apie 300 gramų brendžio, taip pat nepatikslindama, kokiomis aplinkybėmis šis tada atsirado jai po ranka.

Pripažindama savo kaltę, kad vairavo visureigį, būdama neblaivi, K. Yushko teigė ir, kad žinojusi, jog už tai Lietuvoje gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau, kadangi, pavartojus alkoholio, jautėsi gerai, nusprendė iš karto po to važiuoti namo. Juolab kad važiuoti reikėjo netoli – tik iki Vaidoto gatvės, esančios už Panemunės tilto. Tačiau nesuvaldė ant jo visureigio dėl slidaus kelio.

„Niekada gyvenime nesu padarius jokio pažeidimo, nors jau vairuoju trylika metų!“ – teigė teismui K. Yushko, čia pat į savo advokato klausimą, ar ji prasitęsė leidimą gyventi Lietuvoje, kuris baigėsi jau daugiau kaip prieš pusantro mėnesio, K. Yushko atsakė, kad net nebandė, nes nėra sumokėjusi jai Lietuvoje skirtų baudų, tarp kurių daugiausiai, kaip jau rašyta, – už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

Lemtingas momentas

Gana keistai K. Yushko aiškino teismui ir, kodėl nesutiko su jo skirta bausme už vairavimą esant girtesnei negu 1,5 promilės. K. Yushko teigė, kad nesutiko su skirtu areštu, nes turi du vaikus. Nors, kaip jau rašyta, jai tada skirtos 30-ies parų arešto bausmės vykdymas buvo atidėtas aštuoniems mėnesiams.

Prokurorei Inai Zabielienei priminus K. Yushko, kad ši buvo sutikus sumokėti už tai, kad vairavo neblaivi visureigį, baudą, ir pasiteiravus, ar ji turėtų tam pinigų, teisiamoji teigė, kad kitą mėnesį kaip tik ketina dėl to atvykti į Lietuvą ir prašyti, kad jai būtų leista tą 1700 eurų baudą sumokėti dalimis.

Tada K. Yushko bylą nagrinėjanti teisėja Jolanta Ramonienė pasiteiravo teisiamosios, ar ji yra sumokėjusi nors vieną Lietuvos policijos skirtą baudą. K. Yushko teigė, kad dalį sumokėjo. Tačiau ne visas, nes reikėjo pinigų operacijai.

Na, o po to, teisėja paklausė K. Yushko, kuo ji gyvenime užsiima – kas yra jos pragyvenimo šaltinis? Ir vaizdo ryšys su K. Yushko dingo. Padėtį bandė gelbėti jos advokatas, tikindamas, kad jo ginamoji buvo užsiminusi apie galimą prastą interneto ryšį dėl vykstančių apšaudymų. Ir čia pat parašė K. Yushko SMS, į kurią ši atrašė, kad dingo elektra. Po to dar jiedu susiskambino ir K. Yushko patikslino, kad interneto ryšys dingo po to, kai kažkas netoliese sprogo.

Esant tokioms aplinkybėms, teko skelbti šiame teismo procese pertrauką.

Bylą vainikavo ašaros

Ar pavyks vėl tęsti K. Yushko bylos nagrinėjimą nuotoliniu būdu, šiandien buvo neaišku beveik iki paskutinės minutės. Dar posėdžio išvakarėse ji teigė, kad ir toliau neturi internetinio ryšio.

Tačiau šiandien prie bylos nagrinėjimo vėl prisijungė nuotoliniu būdu.

Šiandieninis posėdis, nepaisant to, kad viską reikėjo versti iš rusų kalbos ir į ją, truko apie valandą. Ir per jį jau klausimo K. Yushko, kas yra jos pragyvenimo šaltinis, jau niekas neuždavė. Nuspręsta, kad tai – nebeaktualu, nes ji dabar –ne Lietuvoje.

 

Kateryna Yushko/ „Kauno dienos“ nuotr.

Tiesa, teisiamoji pati rado proga pasakyti, kad, jeigu jai būtų skirta bauda, ji šią sumokėtų iš turimų santaupų.

Bylos nagrinėjimas baigtas baigiamosiomis kalbomis, per kurias prokurorė vėl pasiūlė K. Yushko tą pačią bausmę, su kuria ji jau buvo sutikusi, bet kuri prokurorės pareiškimą užbaigti bylą baudžiamuoju įsakymu gavusiai teisėjai atrodė neefektyvi.

K. Yushko advokatas Edgaras Jautakis pritarė prokurorei, kad jo ginamajai esant užsienyje ir turint du vaikus, jeigu reikėtų atlikti arešto bausmę Lietuvoje, atsirastų problemų. Jau nekalbant apie tai, kad ji jau ir nebeturi leidimo čia gyventi.

Pati K. Yushko, suteikus jai teisę į paskutinį žodį, tepasakė, kad atsiprašo dėl to, kas įvyko, bei labai dėl to gailisi. Ir apsipylė ašaromis.

Teismas savo sprendimą, kokią bausmę jai skirti, skelbs kitą savaitę.

Ir anksčiau dangstėsi karu

Kaip jau rašyta, K. Yushko apgriovė Panemunės tiltą pernykštės spalio 18-osios vakare, apie 22.30 val. Vos užvažiavusi ant jo visureigiu „Land Rover Range Rover Sport“ nuo Šančių pusės, ji nulėkė nuo važiuojamosios kelio dalies, kliudė keturis betoninius stulpelius, nušlavė dėžę su smėliu, trenkėsi į metalinius atitvarus bei troleibusų kontaktinio tinklo stulpą ir pakibo ant vieno rato ties pačia tilto atbraila, taip išvengdama nugarmėjimo į Nemuną.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Pirmuoju bandymu į policijos alkoholio matuoklį kaskadininkė pripūtė 1,85 promiles alkoholio. O po penkiolikos minučių – jau 2 promiles. Šių didėjimas reiškė, kad alkoholis buvo vartotas ne per seniausiai.

Išsiblaiviusi K. Yushko policijai teisinosi, kad tą vakarą, apie 20 val., sulaukė savo tautiečių, kaip ir ji besiglaudžiančių Lietuvoje, skambučio ir sužinojo, kad žuvo Ukrainoje su okupantais kovęsis jos draugas. Skausmą dėl to ji bandė malšinti alkoholiu. Ir nusipirko netrukus vadinamajame mažajame A. Juozapavičiaus „Šile“ 0,33 l talpos brendžio butelį. Jo turinį išgėrė viena – įsėdus į visureigį, pasistatytą prie minėtos parduotuvės. Kadangi po to jautėsi gerai, nusprendė grįžti į namus Vaidoto gatvėje, nors ir suprato, kad daro nusikaltimą. Tačiau dėl to, kad tuo metu lijo, ji nesuvaldė visureigio dėl šlapios kelio dangos. Tai įvyko ant Panemunės tilto, t. y. po to, kai sėkmingai pavyko įveikti beveik du trečdalius A. Juozapavičiaus prospekto.

Akcentus sudėjo liudytojai

Sudaužytame visureigyje, kurio draudimas buvo pasibaigęs jau prieš pusantro mėnesio, policija rado ir tuščią minėtos talpos brendžio butelį.

Tačiau K. Yusko nuotykių tą vakarą Žemuosiuose Šančiuose liudytojai buvo linkę dėti akcentus kitur. Šie pasakojo, kad „Land Rover“ įsuko prieš jų automobilį į A. Juozapavičiaus prospektą iš aikštelės ties minėtu „Šiliuku“. O, automobiliams susilyginus, visureigio vairuotoja demonstratyviai ėmė „spausti gazą“, norėdama įrodyti, kad jos transporto priemonė – pranašesnė. Ir po mesto iššūkio pabandyti su ja palenktyniauti nurūko dideliu greičiu Panemunės tilto link.

Po kurio laiko privažiavę šį tiltą, liudytojai išvydo tą patį visureigį jau sudaužytą.

Jo vairuotoja, kuriai išsiskleidusi oro pagalvė sužalojo veidą, tą patį vakarą atsidūrė Kauno klinikose, į kurias buvo nuvežta greitosios. Tačiau ilgai ten neužsibuvo, nes rimtesnių sužalojimų nepatyrė.

Siūlyta švelniausia bausmė

Už transporto priemonės vairavimą, esant girtesniam negu 1,5 promilės alkoholio, Lietuvos įstatymai nuo 2017-ųjų grasina bauda arba areštu, arba net laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Prokurorės I. Zabielienės pareiškime teismui baigti K. Yushko bylą baudžiamuoju įsakymu, atsižvelgus į tai, kad ji pripažįsta kaltę ir gailisi, be to, yra neteista, siūlyta skirti šiai nuo karo tėvynėje su dviem vaikais pabėgusiai ukrainietei švelniausią bausmę – baudą. Ir beveik minimalų – 2550 eurų jos dydį.

Tačiau dėl jau minėto prisipažinimo ir šią baudą dar siūlyta mažinti trečdaliu, dėl ko galutinis siūlytos bausmės dydis – 1700 eurų bauda.

Kartu su ja siūlyta ir dvejiems metams atimti iš K. Yushko teisę vairuoti bei konfiskuoti nusikaltimo įrankiu tapusį „Land Rover“.

Oficialiai niekur Lietuvoje nedirbanti K. Yushko su siūloma bausme sutiko, nes priešingu atveju bylos nebūtų galima baigti baudžiamuoju įsakymu.

Užkliuvo iškalbingas šleifas

Kauno apylinkės teismo teisėjai Živilei Bliūdžiuvienei nagrinėjant minėtą prokurorės prašymą, K. Yushko dalyvauti nereikėjo. O Ž. Bliūdžiuvienė skyrė jai ne siūlytą baudą, o areštą, atsižvelgdama į tai, kad K. Yushko net devyniolika kartų po to, kai įsikūrė Lietuvoje, bausta už KET pažeidimus. Ir nėra sumokėjusi jai skirtų baudų. Todėl mažai tikėtina, kad ji sumokės ir naują baudą.

Vietoj baudos K. Yushko skirtas 45 parų areštas, kuris atsižvelgus į prisipažinimą, taip pat sumažintas trečdaliu – iki 30 parų. Ir šio vykdymas atidėtas aštuoniems mėnesiams.

Be to, K. Yushko įpareigota pradėti dirbti bei būti namuose nuo 22 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Iš jos, kaip ir siūlė prokurorė, dvejiems metams atimta ir teisė vairuoti transporto priemonės bei konfiskuotas visureigis, tapęs nusikaltimo įrankiu. Tiksliau, tai – kas iš jo liko.

Feisbuko grupės „Kur stovi policija Kaune“ nuotr.

Tačiau, nelaukdama, kol pasibaigs keturiolikos dienų terminas sutikti arba nesutikti su teismo skirta bausme – nepraėjus nė savaitei, K. Yushko pareiškė, kad su Ž. Bliūdžiuvienės skirta bausme nesutinka. Ir nori, kad būtų surengtas jos bylos nagrinėjimas teisme, kuriame dalyvautų ir ji pati.

Po tokio jos sprendimo byla perduota jau kitai Kauno apylinkės teismo teisėjai – J. Ramonienei.

Paslaptis tapo vieša

Atversti teismo proceso prašiusios K. Yushko bylą pavyko tik ketvirtu bandymu, kai niekaip neprisišaukiant jos į teismą, galiausiai buvo nuspręsta atvesdinti ją prievarta – su policijos pagalba. Po tokios teismo nutarties K. Yushko jau prisijungė prie bylos nagrinėjimo nuotoliniu būdu iš tėvynės.

Tačiau per slapstymąsi nuo teismo posėdžių augo jos Lietuvoje gautų administracinių nuobaudų skaičius. O viena iš jų patvirtino įtarimą, iš ko K. Yushko pragyvena Lietuvoje su dviem nepilnamečiais vaikais, niekur oficialiai nedirbdama, nors pusmetį ir buvo registruota Užimtumo tarnyboje.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, panašu, kad K. Yushko jau buvo išvedusi iš kantrybės ir Klaipėdos policiją, nes pernykščių Kalėdų išvakarėse jai skirta bauda už pakartotinį vertimąsi prostitucija buvo maksimali – 300 eurų.

Tiesa, Kauno policija už minėtą didelį atgarsį sukėlusį Panemunės tilto apgriovimą šiemet sausį K. Yushko skyrė tik minimalią 12 eurų baudą. O kovo pradžioje baigėsi šios karo pabėgėlės laikinasis leidimas gyventi Lietuvoje, kurio ji neprasitęsė.NAUJAUSI KOMENTARAI

pasigailėti nereikia bausti

pasigailėti nereikia bausti portretas
Tai gal ne draugas žuvo kare, o dosnus klientas? Tada neatlaikė ir įkalė buteliuką. Suprantu aš ją.

rtyrtyry

rtyrtyry portretas
joks ukrainienis cia pabuvęs neparsiveš pas save demokratijos į xoxolistaną. jie čia atsiveža savo ruskij myr

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Mūsų žmonės
VISI KOMENTARAI 37

Galerijos

Daugiau straipsnių