Neatsipalaiduokite – kai jūs poilsiaujate, dirba vagys

Vasara – atostogų metas, kai poilsiaujame ir leidžiame mintims pailsėti. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad per didelis atsipalaidavimas gali būti skaudžių padarinių priežastis. Tada kai jūs ilsitės, vagims pasitaiko palankiausia proga apšvarinti jūsų namus ir pasisavinti turtą. Todėl labai svarbu žinoti, kaip apsaugoti savo turtą ir kokių veiksmų imtis, jei pastebite, kad kėsinamasi į jūsų nuosavybę.

Portalas kauno.diena.lt susisiekė su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimų valdybos antrojo skyriaus viršininku, šiuo metu atliekančiu valdybos viršininko pareigas Mindaugu Mažeika ir paprašė plačiau papasakoti apie šiomis dienomis pasitaikančias vagystes Kaune.

Paklaustas, ar tai, kad vasarą žmonės daugiau atostogauja, turi įtakos padažnėjusioms vagystėms, specialistas nudžiugina, kad šiais metais – ne. Juokauja, kad galbūt vagys patys atostogauja. Tačiau atsipalaiduoti neverta. „Būtų džiugu, jei žmonės vis tiek saugotųsi labiau“, – teigė pareigūnas.

„Svarbiausias, nors, atrodo, elementariausias patarimas – užrakinti duris. Pasitaiko atvejų, kai žmonės, būdami lauke, nerakina nuosavo namo durų. Kad ir ravint daržą įvyksta vagystė“, – akcentavo M.Mažeika.

Paklaustas apie tai, kaip apsaugoti savo turtą išvykstant iš namų, M.Mažeika pateikė visą eilę rekomendacijų: itin svarbu turėti įrengtą vaizdo stebėjimo kamerą ir signalizaciją – suveikus pastarajai sistemai iškart reaguoja atitinkamos tarnybos.

„Dažnai kenčia pirmo aukšto gyventojai, gyvenamųjų namų terasos – išvengti nelaimės padeda apsauginės žaliuzės, specialūs langų užraktai, kurie rinkoje tampa vis populiaresni. Dar vienas patarimas išvykstantiems atostogauti – piniginių vertybių (jos labiausiai mėgstamos vagišių) nelaikyti namuose. Yra įvairių saugyklų, kuriose jūsų turtas bus neliečiamas, kol jūs atostogausite. Ne visada net seifas namuose yra saugi vieta laikyti brangenybėms, o jei vis gi nusprendėte laikyti turtą seife – jis turi būti taip įmontuotas, kad vagys nesugebėtų jo išlaužti“, –  patarimus, kaip išvengti nemalonių siurprizų grįžus iš atostogų, dalijo M. Mažeika.

Svarbiausias, nors, atrodo, elementariausias patarimas – užrakinti duris.

Masalas vagims

Kaip vieną iš svarbiausių apsisaugojimo priemonių pareigūnas įvardijo kaimynus. „Labai naudinga turėti gerus, draugiškus santykius su kaimynais – jie gali pastebėti įtartinus asmenis. Jeigu kaimynai yra artimi, derėtų prieš išvykstant paprašyti, kad jie žvilgtelėtų, prižiūrėtų jūsų namus. Taip pat netrūksta pavyzdžių, kai žmonės socialinėje erdvėje giriasi išvažiavę poilsiauti. Vagys nesnaudžia – jie taip pat stebi jus. Tokiu būdu jūs sufleruojate vagiui: prašom, užeikit, pasižiūrėkit, ką aš gero turiu namuose. Todėl nuotraukomis vertėtų dalytis tik su artimais žmonėmis“, – svarstė M.Mažeika.

Jis pastebi, kad po vagysčių žmonės tampa budresni ir pradeda labiau saugotis. Svarsto, kad greičiausiai, žmonėms reikia sukrečiančių įvykių, kad jie susiprotėtų ir suvoktų, jog nepakankamai saugo savo turtą. Tokios pamokos būna skaudžios, bet dažniausiai veiksmingos.

Deja, surasti pavogtus daiktus tikimybė maža. Be elektroninės technikos, anot specialisto, dažniausiai yra vagiami pinigai ir juvelyriniai dirbiniai – juos vagys realizuoja itin greitai, todėl tokiais atvejais vogti daiktai aptinkami retai.

Pareigūnų rekomendacijos

Paklaustas, ką reikėtų daryti, jeigu vagį pričiumpa patys žmonės, specialistas prašo kreiptis į atitinkamas tarnybas. „Jei žmogus, grįžęs namo, pamato, kad durys yra išlaužtos arba praviros, rekomenduojame neiti į patalpą, jeigu yra įtarimas, kad jose yra vagis arba jos buvo apvogtos. Įėjus į patalpą kenkiama tolimesniam tyrimui, naikinami galimi pėdsakai. Geriausia iškart kviesti pagalbą Bendruoju pagalbos telefonu 112 ir jokiais būdais pačiam nebandyti sulaikyti vagies“, – patarė M. Mažeika.

Portalas kauno.diena.lt primena, kad be vagysčių neapsieita ir ilgąjį Joninių savaitgalį. Pirmadienį pastebėta, kad Kaune iš namo pavogti juvelyriniai dirbiniai ir kolekcinės monetos. Ilgapirščiai siautėjo ir Jurbarke. Gyventojai Kalkinės gatvėje esančiame name pasigedo juvelyrinių dirbinių, įvairių kolekcinių monetų ir pinigų. Tą pačią dieną Jurbarke gyventojai pasigedo 14 tūkst. eurų ir kito turto. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių