Teismui galvojant, ką daryti, N. Venckienė vėl nakvos tardymo izoliatoriuje

Ketvirtadienį po pietų kreiptasi į Kauno apylinkės teismą dėl išvakarėse iš JAV pargabentos buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės, kuri prieš prasidedant ekstradicijos procesui buvo suimta už akių, suėmimo termino sukonkretinimo. Tačiau po gerą valandą trukusio posėdžio sprendimas paskelbtas nebuvo. Jis atidėtas penktadieniui.

To dar nebuvo

Į Kauno apylinkės teismą, kuriam šiandien buvo skirta lig šiol čia dar neregėta apsauga, 48-erių N.Venckienė buvo atvežta likus daugiau kaip pusvalandžiui iki posėdžio pradžios. Ir taip pat lig šiol dar nematytu „kortedžu“, kurį sudarė net trys transporto priemonės. Dvi iš jų buvo su skiriamaisiais policijos ženklais.

Netrukus paaiškėjo, kad garsioji bėglė – „kortedžo“ gale važiavusiame mikroautobuse.

Gausiai susirinkę žiniasklaidos atstovai buvo įleisti į vidinį teismo kiemą, tik minėtam mikroautobusui privažiavus laiptelius, vedančius į uždaras teismo patalpas, kuriose sprendžiami prašymai dėl suėmimų. Niekada anksčiau to taip pat nebūdavo.

Išlipusi iš konvojaus automobilio N.Venckienė šypsojosi. Ir net pamojo ranka žiniasklaidos atstovams, bandžiusiems sužinoti, kaip ji jaučiasi. Tačiau į šį klausimą neatsakė – tik paspartino žingsnį, kas išdavė, kad greičiausiai garsiosios bėglės šypsena tebuvo kaukė. 

Į akis krito ir tai, kad jau beveik parą Lietuvos teisėsaugos rankose esanti N.Venckienė atvežta į teismą be antrankių.

Po tiek metų vėl viešumoje pasirodžiusi garsioji bėglė vizualiai – gerokai pasikeitusi. Labiausiai į akis krenta į kuoduką surišti pradėję žilti plaukai. Vykstant vadinamiesiems Garliavos įvykiams ji buvo trumpų plaukų šukuosena.

Neringa Venckienė

Mįslinga permaina po posėdžio

Kol teismas sprendė tolesnį N.Venckienės likimą, vidinio jo kiemo vartai buvo uždari. Nors to dienos metu taip pat niekada nebūdavo. Be žiniasklaidos atstovų bei teismo darbuotojų į jį daugiau niekas nebuvo įleidžiamas. 

Dar gausesnės policijos pareigūnų pajėgos saugojo įėjimą į Kauno apylinkės teismą iš Laisvės alėjos pusės. Čia buvo išsirikiavę apie dešimt pareigūnų, kurie tikrino kiekvieno įeinančiojo daiktus – ar tarp jų nėra draudžiamų. Ne visi, kuriems teko praeiti tokią „muitinę“, taip pat buvo tuo patenkinti. Tačiau pareigūnai tokiems paaiškino, kad taip elgiasi dėl jų pačių saugumo. 

Išvesta po geros valandos iš teismo pastato visų šių neeilinių apsaugos priemonių kaltininkė jau atrodė kitaip, negu tik atvežta. Iš pradžių N.Venckienės veidas buvo be jokios išraiškos. Tačiau išvydus jos tebelūkuriuojančias gausias žiniasklaidos pajėgas, garsioji bėglė vėl pradėjo šypsotis. Bet ir vėl neatsakė į žiniasklaidos, kuri atkakliai bandė ją prakalbinti, klausimus.

Iš teismo N.Venckienė vėl išvežta į Kauno tardymo izoliatorių, kur lauks teismo sprendimo, ar pratęsti jos suėmimą, ar skirti švelnesnę kardomąją priemonę. 

Kaip jau rašyta, JAV patenkinus Lietuvos prašymą dėl N.Venckienės ekstradicijos, iš keliolikos planuotų jai pareikšti įtarimų liko tik keturi: dėl teismo sprendimo nevykdymo, trukdymo antstoliui, pasipriešinimo policijos pareigūnui bei sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei. Trys pastarieji įtarimai susiję su 2012-ųjų gegužės policijos operacija N.Venckienės tėvų namuose Garliavoje, kuomet iš šių buvo išvežta tuomet dar aštuonmetė garsiosios bėglės dukterėčia. 

Abejonių buvo

Pargabenus trečiadienio vakare N.Venckienę iš JAV, be teismo sprendimo jos laisvė galėjo būti apribota tik 48 valandas. Šios baigiasi tik penktadienį vakare.

Tačiau prokurorai buvo priversti skubėti kreiptis į teismą dėl garsiosios bėglės suėmimo dar ketvirtadienį, nes nebuvo aišku, ar Kauno apylinkės teismas nenusišalins nuo jų prašymo nagrinėjimo. Tokiu atveju būtų reikėję ieškoti kito teismo. 

Belieka priminti, kad prie Kauno apylinkės teismo ne per seniausiai buvo prijungtas Kauno rajono apylinkės teismas, kuriame N.Venckienė dirbo pradėdama teisėjos karjerą – kol tapo Kauno apygardos teismo teisėja. 

Garsiosios bėglės advokatė – jos pusseserė Sonata Žukauskienė po savo ginamosios apklausos ketvirtadienio ryte Kauno tardymo izoliatoriuje teigė, kad N.Venckienė kaltės nepripažįsta. Ir bus prašoma, kad teismas vietoj suėmimo jai skirtų tik rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Tačiau ikiteisminį tyrimą atliekantis Kauno apygardos prokuroras Darius Jakutis paprašė teismo pratęsti N.Venckienės suėmimą dar dviems mėnesiams. Po posėdžio jis žiniasklaidai teigė, kad baigti ikiteisminį tyrimą galėtų ir anksčiau. Tačiau, mano, kad įtariamosios bei jos advokatės susipažinimas su bylos medžiaga bei po to galimų jų prašymų nagrinėjimas užtruks iki dviejų mėnesių. O paleidus N.Venckienę į laisvė anksčiau, ji gali ir vėl bėgti iš šalies bei slėptis.

Ne visos kortos atskleistos

D.Jakutis patvirtino, kad N.Venckienė savo kaltės nepripažįsta. Tačiau, kaip garsioji bėglė traktuoja jai pareikštus įtarimus neatsakė.

Pagal pareikštus įtarimus jai gresia daugių daugiausia laisvės atėmimas iki trejų metų. Tačiau N.Venckienė praleido Čikagos kalėjime jau vienerius metus ir aštuonis mėnesius, kurie privalo būti įskaičiuoti į jai skirtą bausmę, jeigu bus pripažinta kalta padarius jai inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Beje, nuo N.Venckienės sulaikymo JAV pernai vasarį vėl pradėjo tiksėti ir jai pasislėpus nuo Lietuvos teisėsaugos sustojusi senatis. Už nesunkius nusikaltimus, kuriais įtariama garsioji bėglė, ji – aštuoneri metai.

Teismas savo sprendimą, ar pratęsti N.Venckienės suėmimą, ar skirti jai švelnesnę kardomąją priemonę, planuoja skelbti penktadienį, 11 val. O po to – ir spaudos konferenciją žiniasklaidai.  

Prie teismo – ir piketuotojai

Prieš atvežant N.Venckienę į Kauno apylinkės teismą, prie jo pasirodė ir plakatu „Prokurorai tiesos žudikai!“ nešinas vienas iš ankstesnių Garliavos įvykių aktyvistų Andrius Lobovas, lydimas dar vieno buvusio savo bendražygio. 

Netrukus jis surengė pasirodymą prieš gausiai surinkusią žiniasklaidą. A.Lobovo monologe kliuvo ir prezidentui, kuris esą galėtų ir „nenusiplauti“ sprendžiant tokio teisėsaugos persekiojimo nenusipelniusios N.Venckienės likimą. 

Policijos pareigūnai pasiūlė A.Lobovui pasitraukti per privalomą atstumą nuo teismo pastato arba susivynioti savo plakatą, ką jis iš pradžių ir padarė.

Tačiau, galiausiai nuėjęs tolėliau vėl šį išsiskleidė ir bandė agituoti praeivius burtis į N.Venckienės palaikymo komandą. Tokių atsirado vos viena moteris, kuri taip pat bandė panašiai replikuoti, kaip ir A.Lobovas. Tačiau, viskas baigėsi tuo, kad į teismo kiemą, atvežus garsiąją bėglę, jie nebuvo įleisti. Ir nieko nepešę, netrukus patraukė savo keliais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
iki velnio tuzino 13 blokuojami zmoniu kom taip pydai tyciojasi is visu padoriu zmoniu nes tai jav setonsionystai su zveriskais gorilu instinktais ir tuscia makaule prikimsta masonaujadaru isgamos nedaugiau su svabavan garde========

Metas

Metas portretas
pratintis prie gimtųjų Panevėžio pataisos namų ! :-D

Šūdryčio gerbėjai kaupiasiį šūdų pylėjų grupes

Šūdryčio gerbėjai kaupiasiį šūdų pylėjų grupes portretas
Teismo pirmininkas Purvas(Purvainis)?!!! Iš pakampių ir vagiinų prieangių pradėjo lysti visokios mandaavošškės ir gnyydoss, dabar jos Snukiaknygėje skatina patyčių kultūrą,- vaikiai skaitykit ir mokinkitės kaip reikia spardyti gulintį, įkišti jį į smirdančią daboklę, nors prokuratūra jau paskelbė, kad ikiteisminį tyrimą baigė,- bet tegul pasėdi kol paskirs teismo datą,- paskui galės prisiteisti iš mūsų kompensaciją, nes realios laisvės atėmimo bausmės negaus,- reiškia nebus iš ko išskaičiuoti du mėnesius daboklės. O KGBistė Grybošenko miega pūkiniuos pataluos, o Manekenas darys remontą Durniškėse, o žvairas mentas bus palaidotas, o Karbamidas bus nušautas...
VISI KOMENTARAI 106
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių