Korupcijos šuolis: nuo viskio iki prabangaus namo

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Šią savaitę Kauno rajono savaivaldybę drebinančio skandalo epicentre – kaip įtariama, už kyšius pastatytas prabangus namas Kulautuvoje. "Kauno diena" peržvelgė anksčiau pareigūnams įkliuvusių valdininkų nuodėmes.

Trapus stabilumas

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas  Pudževelis šią savaitę dienas ir naktis leidžia už grotų, o visuomenė aptarinėja Kulautuvoje iškilusią jo šeimos pilį.

Su statybomis susidūrę žmonės nesunkiai eurais gali paversti beveik 210 kv. m statomą namą ir sklypą pušyne Kulautuvoje. Viešumoje buvo užsiminta, kad vien namo statyba galėjo kainuoti daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) dalgis pakirto ir Kauno rajono vicemerą Kęstutį Povilaitį. Korupcijos liūnas klampina dar keturis verslo pasaulio atstovus ir R.Pudževelio sutuoktinę.

Ne vienus metus palankia gyventi aplinka, gerais darbais, aukštais vertinimais garsėjusi Kauno rajono savivaldybė tėškėsi veidu į purvą.

Bet nėra tokio korupcijos skandalo, kurio nenustelbtų kitas. Juolab kad korupcija Kauno rajono savivaldybėje irgi prasidėjo ne nuo stulbinamo grožio namų Kulautuvos pušynuose, o daug kukliau.

Kyšiais reguliavo transportą

Vienas pirmųjų Kauno rajoną sukrėtusių kyšininkavimo atvejų įvyko daugiau kaip prieš dešimtmetį. Net nepatogu skaičiuoti anuomečių kyšininkų nuodėmes. Pirmojo skandalo herojai buvo nulinčiuoti už kiek daugiau nei 20 tūkst. litų (daugiau nei 5,7 tūkst. eurų) ir viskio butelį. Tik tada į STT tinklą pakliuvo šiek tiek mažesnio kalibro žuvelės.

2005 m. sausį pareigūnai sulaikė kyšininkavimu įtariamą Kauno rajono mero patarėją Vidmantą Spruogį ir Kelių ir transporto skyriaus vedėją Robertą Ramošką. Už rankos įtariamieji nebuvo pagauti, tačiau vyrų pomėgis kyšiams buvo užfiksuotas STT agentų įrengtomis vaizdo kameromis. Įrašuose buvo matyti, kaip įtariamieji gauna pinigus, kabinete juos dalijasi. Užfiksuotas net ir trijų litrų viskio butelio perdavimas, stumdymasis, kuris jį paims.

(Nuotraukoje – V. Spruogis)

Kyšiai šiems savivaldybės tarnautojams buvo mokami už transporto įmonėms išduodamus leidimus ir jų pratęsimą. Kauno apylinkės teismo sprendimu rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vedėjas R.Ramoška ir rajono tarybos narys bei mero patarėjas V.Spruogis realios laisvės atėmimo bausmės išvengė. Jiems buvo atimta teisė penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje, o nuteisti nuo pustrečių iki trejų metų laisvės atėmimu lygtinai. Kaip dažniausiai būna, šis teismo sprendimas buvo apskųstas.

Apklausos nesureikšmino

Kauno rajono savivaldybei užtraukta gėda nepraėjo be pėdsakų. Įkvėpti nusiplauti užtrauktą gėdą, tuomečiai politikai surengė anoniminę savivaldybės darbuotojų apklausą. Buvo skelbiama, kad apklausos metu iš 69 anketas grąžinusių specialistų beveik pusė atsakė, kad jiems yra žinomi korupcijos atvejai savivaldybėje.

Aštuoniose anketose buvo nurodyta, kad šis reiškinys yra pasklidęs ir mero institucijoje bei administracijos vadovybės aplinkoje. Tuometis meras Leonardas Gineika žurnalistams atkirto abejojantis, kad ši apklausa turi realų pagrindą.

Buvęs STT lobis

Dešimtmetį skaičiuoja ir pirmieji STT žygiai į dabar jau neegzistuojančią Kauno apskrities viršininko administraciją. Teritorijų planavimo skyriaus vedėjos Violetos Zagorskienės rankinuke buvo rastas vokas su pinigais. Įtarta, kad pareigūnams žinomas kaunietis valstybės tarnautojai davė 2,5 tūkst. litų (724 eurų) kyšį.NAUJAUSI KOMENTARAI

FAIN

FAIN portretas
Tuometis meras Leonardas Gineika pats buvo didžiausias aferistas. Ar tik "matininkė" ne jo duktė ?

Safyras

Safyras portretas
Jau tokių prastų vandens skaitliukų sudėjimas per prievartą Kaune į daugiabučius, kai skaičius reikia įžiūrėti vos ne su žiūronais, parodo, kiek yra perkamo tikro šlamšto, nors ir organizuojami konkursai. Kai visos bylos gražiai numarinamos, priteisiamos simbolinės baudos, tai tada įžūlumas tik padidėja,.O politikai su savo pažintimi iš vieno posto perkelia į kitą arba į savo privačią firmą, nes toks apsukrus žmogus jau pakankamai "padirbėjo". Kai skalabijama apie investicijas, pirmiausia reikia pagalvoti apie naudą visiems, o ne tik ir taip tunkančiams politikams su verslininkais. nes visur be žmonių darbo , jie tik žiniasklaidoje atrodo gražiai...

Kęstas

Kęstas portretas
Lietuvoje žinome du drąsius vyrus: Kęstutį Girnių ir Juozą Oleką ("kas čia mus puls, viskas perdėta, rusams mes neįdomūs"). Alternatyvus požiūris yra įdomesnis: ateityje mus būtinai puls, todėl bus branduolinis karas, mus visus pavers radioaktyviomis dulkėmis, ir tai kažkaip pateisina dviejų procentų ar daugiau Lietuvos bendrojo vidaus produkto pavertimą dulkėmis jau dabar. Pensininkai? Laikas mirti. Šauktiniai nori studijuoti? Pamirškite. Tai leidžiama tik Gabrieliui Landsbergiui. Moterys prašo darželių vaikams? Gimdyti leidžiama tik Gabrielio Landsbergio žmonai, nes tik jos svita moka nebaudžiamai prasukti auksinių šakučių aferas kariuomenės sąskaita ir žino, kaip panaudoti tas šakutes prie stalo. Žmonės prašo atitinkančių kainas ir darbo našumą atlyginimų už darbą, kurių pusė nenueina mokesčiams? Butkevičius su Kubiliumi jums parodys, kur vėžiai žiemoja. Išeina karingoji mažuma vos ne prieš visą Lietuvą. Daugiau apie tai, guglinant žodžius: mokslas-studijos- ekonomika.
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių