Kaip nurodė Kauno apygardos teismas, atsižvelgus į ilgą proceso trukmę ir tai, kad byla susijusi su tarptautiniu elementu, visi asmenys pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis organizuotoje grupėje, o broliai Šestakovai – ir dėl dokumentų klastojimo, disponavimo nusikalstamu būdu įgytu didelės vertės turtu.
A. Šestakovui skirta subendrinta ketverių metų aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, Ro. Šestakovui – penkeri metai vienas mėnesis, R. Šestakovui – ketveri metai penki mėnesiai, Ž. Šestakovui – ketveri metai vienuolika mėnesių, V. Vaišvilui – šešeri metai laisvės atėmimo.
Išnagrinėjęs šią didelės apimties bylą teismas nustatė, kad keturi broliai Šestakovai ir V. Vaišvilas susibūrė į organizuotą grupę ir 2013-2014 metais aktyviai verbavo socialiai pažeidžiamus asmenis vykti į Švediją, ten juos apgyvendindavo nuomojamame name.
Taip pat naudojo psichinį ir fizinį poveikį, suskirstę grupėmis suteikdavo priemones ir vertė vykdyti įvairaus pobūdžio turtinius nusikaltimus, daugiausia – vagystes. Pavogtus daiktus slėpdavo ir per tarpininkus tolimųjų reisų vairuotojus gabendavo į Lietuvą, kur patys disponuodavo jais arba parduodavo.
Bylos duomenimis, nuteistieji dažniausiai verbuodavo laisvės atėmimo bausmę atlikusius arba dar įkalinimo įstaigoje esančius asmenis per ten bausmę atliekantį V. Vaišvilą.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Naujausi komentarai