Kauno savivaldybėje – STT kratos: administracijos direktorius įtariamas kyšininkavimu

Teisėsauga trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą, kuriame korupcija įtaria Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vilių Šiliauską ir vienos neįvardijamos statybų bendrovės vadovą.

Apie ikiteisminį tyrimą BNS iš pradžių patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kiek vėliau pranešimą spaudai paskelbė Generalinė prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, V. Šiliauskas galimai priėmė iš bendrovės direktoriaus kyšį už palankumą sudarant statybų ir susijusių darbų rangos sutartis bei jas administruojant.

V. Šiliauskas įtariamas kyšininkavimu, o statybų įmonės vadovas – papirkimu.

Šiuo metu vyksta procesiniai veiksmai, kratos Kauno miesto savivaldybėje, įtariamųjų gyvenamosiose vietose, teigia teisėsauga.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras Ričardas Gailevičius atsisakė atskleisti tyrime figūruojančią statybos bendrovę ir jos vadovo tapatybę.

„Šiuo metu vykdomi intensyvūs tyrimo veiksmai, aplinkybės geriausiai žinomos tik tyrėjui, todėl reikia palaukti rezultatų“, – BNS teigė prokuroras.

Anot jo, kyšis, įtariama, buvo perduotas trečiadienio naktį, tą pačią dieną pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Esame pasirengę bendradarbiauti su pareigūnais, pateikdami jiems visą reikiamą informaciją.

R. Gailevičius atsisakė įvardyti įtariamo kyšio sumą, tik teigė, kad ji yra ženkliai didesnė nei 250 MGL (12,5 tūkst. eurų).

Tai laikoma didelės vertės kyšiu, už kurio davimą ar priėmimą Baudžiamajame kodekse numatytos griežčiausios bausmės.

Su V. Šiliausku BNS susisiekti nepavyko, administracijos direktoriaus telefonas yra išjungtas.

Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius BNS patvirtino, kad savivaldybėje lankėsi STT pareigūnai ir administracijos direktoriaus kabinete atliko procesinius veiksmus.

„Esame pasirengę bendradarbiauti su pareigūnais, pateikdami jiems visą reikiamą informaciją“, – sakė jis.

Trečiadienį, pasak patarėjo, V. Šiliausko darbo vietoje nebuvo.

Meras: skundų autoriai visiems gerai žinomi

Kaip portalui kauno.diena.lt teigė V. Matijošaitis, V. Šiliauskas nebe pirmą kartą sulaukia puolimo savo adresu.

„Ne taip seniai kai kam neįtiko jo nedarbinė veikla bitininkaujant, bet ten po ilgo tyrimo jokių pažeidimų institucijos nenustatė. Šitų skundų autoriai visiems gerai žinomi – jų vieši komentarai kalba patys už save.

Matyt, nepavykus iš pirmo karto, dabar siekiama susidoroti antru bandymu, pasitelkiant kitokią sritį. Šiuo metu laukiame oficialios informacijos. Vos tik ją gavę, priimsime sprendimus“, – sakė Kauno meras.

Matyt, nepavykus iš pirmo karto, dabar siekiama susidoroti antru bandymu.

Teisėsauga ragina su STT Kauno valdyba susisiekti asmenis, iš kurių galėjo būti reikalauta ar provokuota duoti kyšį, ar kurie gali turėti šiam tyrimui reikšmingos informacijos.

Prokuratūra primena, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaimynė...

Kaimynė... portretas
Reketuotojas. Didelis ponas. Arogantiškas tipas.

Alis...

Alis... portretas
reikia žiūrėti kaip gyvena (ar pagal algą)... na, ir daugiau 2 kadencijų, kad nesėdėtų toje pačioje kėdėje... tas pats liečia ir mūsų gerbiamus seimūnus, kurie jau dešimtmečiais sėdi, prilipę prie tų pačių kėdžių...

paaiškinimas

paaiškinimas portretas
tai pagaliau paaiškėjo, kodėl Kaune skubama kuo daugiau statybų pradėti, dar ankstesnių nebaigus, nes su kiekvienu nauju konkursu vyriausiems "bitininkams" pasipildo kišenės...
VISI KOMENTARAI 62
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių