Kaune reidą vykdę pareigūnai: pėstieji perėjose iš rankų nepaleidžia telefonų

Jau praėjo savaitė, kai įsigaliojo naujosios Kelių eismo taisyklės (KET), draudžiančios pėstiesiems kertant gatvę kalbėti telefonu ar užsiimti kita veikla. Kauno policija surengė reidą, kurio metu būtent ir tikrino pėsčiuosius. Pažeidėjų gausa stebina net pareigūnus.

Tikrino pėsčiuosius

Ketvirtadienį Kauno kelių policijos patruliai visame mieste vykdo priemonę, kurios metu tikrina, kaip per perėjas einantys pėstieji laikosi nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojusių KET pakeitimų. Didžiausias dėmesys skirtas perėjose mobiliaisiais telefonais kalbantiems pėstiesiems, tačiau įkliuvo ir tokie, kurie eidami per gatvę mėgsta užsiimti ir kitokia veikla.

„Priemonės tikslas – pasižiūrėti, kaip žmonės laikosi KET, kurios visai neseniai pasikeitė. Žiūrėjome, ar pėstieji nekalba telefonu, kai eina per perėją, nes šis pažeidimas labiausiai paplitęs. Kol kas rezultatai nėra nesuskaičiuoti, nes pareigūnai miesto gatvėse pėsčiuosius tikrins visą dieną, bet pažeidėjų tikrai labai daug. Matosi, kad žmonių pripratimas užsiimti kita veikla perėjose, o ne tik kirsti gatvę, yra didelis ir daug kas nepaiso, jog taisyklės yra pasikeitusios. Buvo net ir tokių moterų, kurios pėsčiųjų perėjoje dažėsi lūpas ir tikino, kad labai mėgsta tai daryti. Tačiau kyla klausimas, kodėl to negalima padaryti prieš įžengiant į pėsčiųjų perėją arba už jos“, – „Kauno dienai“ kalbėjo Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Bandymai išsisukti

Jis tikino, kad dažniausiai eidami per gatvę mobiliuoju telefonu kalba jaunesnio amžiaus žmonės, vyresni dažnai perėjose kuičiasi po savo daiktus, skaičiuoja pinigus ir pan. Pareigūnų pastebėti KET pažeidę pėstieji aiškino, kad apie pasikeitimus dar neteko girdėti. Taip pat nemažai pėsčiųjų teisinosi, kad buvo svarbus skambutis, todėl būtinai turėjo atsiliepti. V.Lukošius sakė, kad žmonių išmonė, kaip pasiteisinti prieš pareigūnus – didžiulė. Jie nuolat prigalvoja visokių situacijų, kad tik išsisuktų. Kelių policijos valdybos viršininkas patikino, kad pasiteisinimai mažai skiriasi nuo tų, kurie buvo sugauti vairuojantys išgėrę.

„Tuomet aiškina, kad alaus bokalą vakar išgėrė ir tik dabar važiavo, nesitikėjo, kad įpūs. Su pėsčiaisiais panašiai, jie bando ieškoti įvairių pasiteisinimų“, – apie reide įkliuvusius pėsčiuosius kalbėjo V.Lukošius.

Šį kartą policijos pareigūnai pėsčiuosius tikrino visame mieste, tačiau nei vieno nebaudė, o tik prevenciškai įspėjo ir priminė apie naujai įsigaliojusias KET, pagal kurias pasikeitė atsakomybė ir pėstiesiems.

Kauno policija ir toliau planuoja rengti reidus, tačiau stebės ne tik per perėjas einančius pėsčiuosius, bet ir vairuotojus, nes po lapkričio 1 dienos jie turi prie perėjos sustoti net tik kai žmogus įžengia į perėją, bet ir tada, kai jis prie jos tik artėja.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Mano nuomone perėjose dažosi ,specialiai , norėdamos paerzinti vairuotojus , atseit papūsk man kur nori , o aš darau ką noriu , tai IŠGAMOS .

nematau dideles problemos jei

nematau dideles problemos jei portretas
policininku isvis nebutu o pagalsiu dienu euro kursa uz nesvarbu koki uzfiksuota pranesima kuriuo pazeidziamiistatymai tam pranesejui moketi iki 2 euru uz kiekviena pranesima su nusikaltusio zmogaus adresu .Manau tvarkos tikrai padaugetu .

Mažinti etatus

Mažinti etatus portretas
Per daug pas mus policininkų pats laikas mažinti etatus nes neturi jie kuo užsiimti
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių