Kaune – pavojinga situacija: išsiliejo tona nuodingos rūgšties, yra nukentėjusiųjų

 • Teksto dydis:

Antradienį Kaune – neeilinė situacija: vykdant krovimo darbus įmonės teritorijoje buvo pažeista tonos azoto rūgšties talpa, yra nukentėjusiųjų.

Kaip BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Dainius Vedrickas, talpa buvo pažeista Veiverių g. 150 esančioje įmonės teritorijoje.

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai portalui kauno.diena.lt teigė, kad įvykio vietoje dirba vienas medikų ekipažas. Pranešama apie vieną nuo pasklidusių azoto garų nukentėjusį asmenį.

Portalo žiniomis, jis yra specialios transporto priemonės, atvežusios azoto rūgštį, vairuotojas. Vyro būklė, pirminiais duomenimis, yra pakankamai gera. Jis pats savomis kojomis nuėjo iki greitosios medicinos pagalbos automobilio.

Medikų turimais duomenimis, vyras iš pradžių atsisakė vykti į ligoninę, tačiau galiausiai sutiko. Išsamesnė apžiūra ir stebėsena yra svarbi, kadangi žalojantis azoto garų poveikis gali pasireikšti ir vėliau.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Šimto metrų spinduliu nuo įvykio vietos evakuoti žmonės. Kiti įspėjami nesiartinti prie nelaimės vietos.

„Azoto rūgštis išskiria pakankamai toksiškus garus, kurie gali pažeisti kvėpavimo takus“, – sakė PAGD atstovas.

Specialiųjų tarnybų, dirbančių įvykio vietoje, atstovai kalbėjo, kad dalis aplinkinių gyventojų iki šiol nesuvokia, kokia rimta situacija kilo.

Azoto rūgštis išskiria pakankamai toksiškus garus, kurie gali pažeisti kvėpavimo takus.

Įvykio vietoje dirba speciali ugniagesių gelbėtojų komanda, parengta dirbti iškilus cheminiam pavojui ir turinti tam reikiamą įrangą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Rokas Jaruševičius portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad prieš išvykstant į įvykio vietą ugniagesiams iš karto buvo nurodyta naudotis maksimalias apsaugos priemones – 1A lygio cheminės apsaugos kostiumus.

Ugniagesių gelbėtojų komandos užduotis avarijos vietoje – išvalyti teritoriją nuo išbėgusio nuodingo skysčio. Tai daroma jį užpilant smėliu ir tuomet surenkant gautą mišinį.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Į smėlį susigėręs pavojingas skystis, kai bus surinktas į specialų konteinerį, bus išvežtas utilizuoti.

Į miesto kanalizaciją toksiškos medžiagos nepateko.

Trečiadienį ugniagesiai patikslino, kad 200 m² plote surinktas užterštas smėlis, kuriuo buvo užpilta azoto rūgštimi padengta teritorija. Smėlis sukrautas į sandarius indus, iš viso surinkta apie 3 m³ teršalų. Užterštas plotas padengtas kietąja soda ir, įvykus neutralizacijos reakcijai, kelio danga nuplauta vandeniu. Surinktas pavojingas gruntas sudėtas į vieną lokalią vietą sandariuose induose.

Įvykiui likviduoti papildomai buvo iškviesti Kėdainių ir Marijampolės ugniagesiai. Iš viso nelaimės vietoje dirbo keturios grandys, sunaudoti 43 suspausto oro balionai.

Ugniagesių duomenimis, nelaimės padariniai visiškai lokalizuoti apie 21 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

niekas

niekas portretas
Azoto rugsties pagrindu rusijoje buvo gaminamas skystasis raketinis kuras.... vadinosi :OKISLITEL: teko girdeti , kad prie tam tikru salygu gali uzsidegti net zemes pavirsius. tam reikia kuo skubiau neutralizuoti sarmines kilmes medziagomis agresyvia aplinka. o tik po to ja lokalozuoti

chem. dr.

chem. dr. portretas
azoto rūgštis nepriklausomai nuo koncentracijos yra ne tik rūgštis, o gana stiprus oksidatorius. Ypač tokios gamtinėse sąlygose, kai aplinkoje yra ką oksiduoti, yra drėgmės, išsiskyrė neaišku kiek kubų kelių rūšių azoto oksidų, kurie viens už kitą "aštresni".

Tajai

Tajai portretas
Pilnai pritariu! Likvidavimą turėjo vykdyti chemijos mokytojai. O iš nuotraukų matyt, kad nė pusės kubo nesurinko..
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių