Įžūlumas Karmėlavoje: kad įvažiuotų į sklypą, iškirto parko pušis

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Karmėlavoje žmonės piktinasi kaimyno elgesiu: ruošiant įvažiavimo kelią į sklypą, pjaunamos parko pušys, draskomas šlaitas. Skirtos baudos, atrodo, mažai veiksmingos. Įsitraukė ir prokuratūra.

Nebežino, ko griebtis

„Karmėlavos parko teritorijoje kai kas viduryje miško turi sklypą – miško dalį. Prie sklypo nėra privažiavimo. Kerta pušis, taip įsirengs keliuką. Inspektoriai rašo protokolus, policija atvažiuoja ir išvažiuoja, miškas toliau niokojamas“, – situaciją piešė su redakcija susisiekęs karmėlaviškis.

„Neįtikima, kad taip galėtų būti“, – padėtį apibūdino vyras.

Savivale kaltinamas kaimynas – ne naujakurys. „Čia labai ilga istorija. Dešimt metų. Tame pušyne žmogus pradėjo tvarkytis namų valdą. Iš miško padaryta namų valda. Nežinau, kas visa tai patvirtino, bet kelio ir privažiavimo prie tos valdos nėra. Visiškai nėra. Ir nebuvo. Aplink – tik miškai“, – kalbėjo pašnekovas. Šios vasaros pabaigoje veiksmai suaktyvėjo.

 

 

Skaitytojų vaizdo įrašas

„Jis atvirai aiškino, kad išpjaus medžius. Kai jų neliks, galės daryti kelią. Tačiau šis kelias bus tiesiamas į kalną mišku. Ant ko tas kelias laikysis? Ten vien tik smėlis. Vyksta visiškas absurdas. Nesutvirtinus kelio kris, grius šlaitai. Dar daugiau medžių reikės pjauti. Šlaitai slys ant kaimynų“, – sakė karmėlaviškis.

 

 

Skaitytojų vaizdo įrašas

Kai su juo kalbėjome, vyras skaičiavo, kad, pastarąjį kartą jam ten lankantis, buvo išpjauta apie šešiolika medžių.

Jis yra pasakęs: jūs man trukdote, tai sugadinsiu jums pušis, nors kai kurios man ir netrukdo. Priėjo ir įpjovė iki pusės keturias ar penkias pušis.

„Kas baisiausia… Aišku, mes, kaimynai, ten blaškomės, jam trukdome, kviečiame policiją… Tačiau jis tiesiai šviesiai yra pasakęs: jūs man trukdote, tai sugadinsiu jums pušis, nors kai kurios man ir netrukdo. Priėjo ir įpjovė iki pusės keturias ar penkias pušis. Jos bet kada gali nugriūti – pavyzdžiui, per vėtrą. Tai chuliganizmas“, – piktinosi vyras.

Šie medžiai jau nebestovi.

Baudų nebijo

Audrą tarp karmėlaviškių sukėlusiam žmogui priklauso sklypas ant stataus šlaito. Šiuo metu ten didelė proskyna. Medžių nebelikę. Jam priklauso ir jau minėtas šlaitas, ir dar nemažai miško teritorijos. Jis darbuojasi savo nuosavoje teritorijoje, tačiau tai nesuteikia jam teisės daryti visko, ko tik nori.

„Giriasi, kad puikiai žino, ką daro, baudos juokingos, todėl pasidarys taip, kaip jam reikia“, – pasakojo karmėlaviškis.

Apsilankę Pušyno gatvėje, į kurią ir atsiremia parkas, kuriame dedasi skandalingi dalykai, radome medžių kelmų, nupjautų kamienų, išraustą šlaitą.

„Čia dar ne viskas. Sako, kad kirtavietę dar platins. Niekas nesupranta, kaip čia gali tilpti kelias. Be to, palipame aukštyn – pažiūrėkite, kaip statu, visur smėlis. Neatlaikys šlaitas“, – sakė sutikta gretimame daugiabutyje gyvenanti moteris.

Išnaikino: ten, kur dar neseniai augo didžiuliai medžiai, dabar – kelias ir proskyna. (Regimanto Zakšensko nuotr.)

Parkas yra visiems atviras. Po jį vietiniai eina pasivaikščioti. Tai  rekreacinė teritorija. Moteriai gaila, kad nebeliko kelių takų, galingos pušies, ant kurios buvo pakabintos vaikiškos sūpuoklės. Nebematyti ir didžiulio skruzdėlyno. Jis taip pat, atrodo, trukdė sklypo savininko planams.

Pakaks pirmos liūties?

Netrukus į pokalbį įsitraukė dar vienas kaimynas. Gyventojų telefonai pilni vaizdo įrašų, kaip pats savininkas rausia šlaitą, sėdėdamas prie išsinuomoto traktoriuko vairo. Visas įvažiavimo kelias driektųsi dar dukart tiek, kiek dabar nuniokota miško paklotės.

„Keista, kad tokie dalykai vyksta, – juk tai rekreacinis miškas. Tokiuose nieko negalima daryti“, – teigė Linas ir pridūrė, kad seniai buvo girdėjęs kalbų, jog savininkas čia nori nusitiesti kelią, bet tai atrodė labai neįtikima.

Padėtis: greta gyvenančiam Linui sunku patikėti, kad vyksta tokie dalykai, – medžio, prie kurio stovi, tikriausiai taip pat nebeliks. (Regimanto Zakšensko nuotr.)

Žmonės tarpusavyje diskutuoja ne tik apie pastaruosius įvykius, bet ir apie tai, kaip stebuklingai per dešimtmetį ant kalvos atsirado teritorija be medžių. Kaip tik tinkamas sklypas statyboms. Tilps pora daugiabučių. Tereikia pakeisti žemės paskirtį.

Tačiau gyventojai su tuo nesutinka. Gyventojai surinko 100 parašų ir kreipėsi į Kauno rajono savivaldybę.

Net jei žemės paskirtis nebus pakeista, lieka nežinomybė dėl šlaito. Kaip jį sutvarkyti? Baiminamasi, kad pakaks pirmos liūties, ir jis ims slinkti, pradės griūti ir kai kurie išlikę medžiai.

Privalo sustoti

Aplinkos apsaugos departamentas patvirtino gavęs ne vieną pranešimą dėl kertamų ar planuojamų kirsti medžių Karmėlavos parko teritorijoje. Pastarasis – rugpjūčio 28 d.

„Dėl vykdomų darbų minėtoje teritorijoje yra gauti penki pranešimai ir keturi skundai / kreipimaisi", – komentavo Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus atstovai.

Valstybinė miškų tarnyba yra išdavusi leidimus kirsti privatų mišką šioje teritorijoje, kad būtų suformuota proskyna įvažiuoti į sklypą. Tačiau nurodytoje teritorijoje, kaip nurodo departamento atstovai, užfiksuoti ne tik teisėti veiksmai.

„Specialiąja sunkiąja technika buvo žalojama miško paklotė – tai nenumatyta nei Miškotvarkos projekte, nei išduotame minėtame leidime kirsti mišką“, – nurodė departamentas.

Šlaituose draudžiama kasinėti, rauti, nes, išpjovus medžius, gali atsirasti šlaito erozija.

„Kol kas sklypo savininkui duotas privalomasis nurodymas nedelsiant privačioje miško valdoje sustabdyti ir toliau nevykdyti kelmų rovimo, keliuko įrengimo ir kitų darbų, kurie nenumatyti nei vidinės miškotvarkos projekte, nei Valstybinės miškų tarnybos išduotame leidime kirsti mišką privataus miško savininkui, nei jokiame kitame dokumente“, – komentavo aplinkosaugininkai ir pridūrė, kad pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu pagal Administracinių nusižengimų kodeksą 271 str. 4 d. ir 317 str. 1 d.

Už pirmojo pažeidimą gresia juokinga bauda: nuo 60 iki 140 eurų fiziniams asmenims, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 110 iki 300 eurų.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno duotame privalomajame nurodyme nustatytų reikalavimų neįvykdymas laiku užtraukia baudą asmenims nuo 150 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 580 eurų.

Departamento teigimu, minėtame sklype „leidžiama vykdyti veiklą, kuri numatyta patvirtintame vidinės miškotvarkos projekte, išduotame minėtame leidime kirsti mišką“. Departamentas patvirtino, kad sklypas priklauso privačiam asmeniui.

Išdraskyta: tokį šlaito niokojimą aplinkosaugininkai teritorijos savininkui liepė nutraukti, tačiau, pasak gyventojų, nedidelės baudos jo nestabdo. (Regimanto Zakšensko nuotr.)

Pradeda tyrimą

Generalinė prokuratūra paviešino, kad Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo, kad galėtų nustatyti, ar tikrai nedaroma žala valstybės ir bendruomenės interesams.

Taip sureaguota į viešus gyventojų nuogąstavimus, kad Karmėlavoje galimai neteisėtai kertamas miškas, kaip įtariama, nesant statybos leidimo nukasamas šlaitas ir miške galimai neteisėtai suformuoto namų valdos žemės sklypo link tiesiamas kelias.NAUJAUSI KOMENTARAI

Yra kaip yra

Yra kaip yra portretas
Statytis siais laikais brangu, o pasistacius ivaziavimo reikia. Tai kad jau tiek kainuoja, galima ir bauda primoket.

Padaras

Padaras portretas
Žmogumi pasivadinęs, nuo žodžio žaluma žemė. Invazinis godus ir bukas gyvis taip pasivadino norėdamas psityčioti iš gamtos. Tie kirtėjai gulės supuvę po žeme traša būdami. Ir trašų bus daug, kas darosi su žeme. Nekaltos faunos gaila.

Genijus klydo

Genijus klydo portretas
amžini yra trys dalykai - žmonių kvailumas, Visata ir amžinas mužiko pavydas daugiau turinčiam. Iš straipsnio - ir sklypas ir miškas kur bus kelias - privati nuosavybė. Šlaitą sutvarkys. Bet mužika bus kliūtis po svetimą nuosavybę slampinėt.
VISI KOMENTARAI 74

Galerijos

Daugiau straipsnių