Ilgai laukta atomazga: skandalingajam „superagentui“ pagaliau bus uždėti antrankiai

Ne vieną Vilniaus bei Kauno valdininką aplink pirštą apsukęs „superagentas“ iš Žiežmarių Mindaugas Kazimieras Naujanis atsitrenkė kakta į sieną ir Kauno apygardos teisme, kuriam apskundė Kaišiadorių teismo nuosprendį pagaliau izoliuoti jį nuo visuomenės.

Vienas kartas nemelavo

Kaip jau rašyta, tai ko nepadarė Kauno bei Vilniaus apylinkės teismai, paskelbę 21-erių metų M.K.Naujaniui, kuris tyčiojosi iš visų net jų posėdžiuose, per pastaruosius metus ne vieną nuosprendį, pernai liepą įvykdė Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai, pagaliau pasiuntę nesutramdomąjį „superagentą“ už grotų dėl smurto prieš savo motiną.

Tai įvyko kitą dieną po to, kai M.K.Naujanio motina pernai kovą buvo iškviesta liudyti į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose nagrinėtą jos sūnaus bylą, kurioje šis kaltintas, apsimetęs Specialiųjų tyrimų tarnybos agentu ir suklastojęs šios tarnybos dokumentus, apgaule pasinaudojęs Kauno bei Vilniaus savivaldybių automobiliais, o vėliau, su vienu iš jų kėsinęsis pagrobti iš Elektrėnų ligoninės vieno skyriaus vedėja joje dirbančia savo kaimynę ir nusivežęs šią į nuošalią vietą galimai kankinti, siekiant pasisavinti jos turtą.

Teisiamojo motina tada pasinaudojo įstatymų suteikta teise neduoti parodymų prieš sūnų. Nepaisant to, kitą dieną ji savo vienturčio buvo apkaltinta blogu elgesiu vakarykštės viešnagės teisme metu.

Teko slėptis net klebonijoje

Duodama parodymus teisme, nagrinėjusiame jau smurto prieš ją bylą, M.K.Naujanio motina pasakojo, kad, jai grįžus tada iš darbo, sūnus pradėjo priekaištauti esą ji vakar teisme prie žurnalistų blogai elgėsi, o tai esą gali atsiliepti jo reputacijai. Ir pareiškęs, kad motina turi už tai atsakyti, ėmė ją mušti. Ir tai, anot nukentėjusiosios, buvo jau ne pirmas kartas.

Anot kaimynių, yra prašiusi M.K.Naujanio motina po eilinių sūnaus „auklėjamųjų priemonių“ leisti jai pernakvoti ir miestelio bibliotekoje, ir klebonijoje.

Po pagaliau į teismą atvedusio sūnaus išpuolio ekspertai konstatavo, kad suduodamas tada motinai ne mažiau kaip keturis smūgius kumščiu bei kojos keliu į galvą bei krūtinę, M.K.Naujanis nežymiai sutrikdė jos sveikatą. Tačiau pastarasis, kaip ir ankstesnių penkių savo teistumų atvejais, kaltės nepripažino.

Galutinio sprendimo laukė laisvėje

„Išnagrinėjus bylą matyti, kad M.K.Naujanio daromi nusikaltimai nuolat sunkėja, o jų mastai vis didėja. Nors teismų skiriamos bausmės griežtėjo, tačiau tai nesustabdė jo nuo naujų nusikaltimų darymo, todėl manytina, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti tik paskyrus realią laisvės atėmimo bausmę“, – taip savo nuosprendį skandalingajam „superagentui“, kuriuo jis pagaliau buvo pasiųstas už grotų, grindė jį paskelbęs Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjas Arūnas Purvainis.

Subendrinus su ankstesniais nuosprendžiais, tada M.K.Naujaniui skirta galutinė vienerių metų ir vienuolikos mėnesių laisvės atėmimo bausmė bei 376 eurų bauda, kurią privalu sumokėti į valstybės biudžetą per penkis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Tačiau iki tol M.K.Naujanis buvo paliktas laisvėje. A.Purvainio įsitikinimu, nuo jo nukentėjusios motinos interesų apsaugą iki nuosprendžio įsiteisėjimo turi užtikrinti iš karto po išpuolio M.K.Naujaniui skirtas įpareigojimas gyventi atskirai nuo sumuštosios.

Neišgelbėjo ir naujas skydas

M.K.Naujanis A.Purvainio nuosprendį apskundė. Ir tikino jo skundą nagrinėjusį Kauno apygardos teismą, kad jokio smurto prieš motiną nebuvo. Esą ji nesuvokė, ką kalba teisme, nes buvo į jį atvesdinta. Be to, M.K.Naujanis buvo linkęs manipuliuoti tuo, kad atsidūręs už grotų, jis iš tikrųjų gali tapti nusikaltėliu. Nors dabar savęs tokiu nelaiko – tik suklydusia asmenybe.

Be to, M.K.Naujanis buvo linkęs dangstytis ir nauju ankstesnėse jo bylose dar negirdėtu skydu – kad yra nuolatinis neatlygintinas kraujo donoras.

Jo skundą nagrinėjusi Kauno apygardos teismo teisėjų Algirdo Remeikos, Gyčio Večersko ir Jūratės Jakubonienės kolegija paliko galioti kolegos A.Purvainio nuosprendį, atmesdama visus M.K.Naujanio argumentus kaip gynybinę versiją. Ir ši nutartis įsigaliojo nuo jos paskelbimo.

Tačiau, M.K.Naujanis greičiausiai apie tai, kad jam nepavyko išvengti realios laisvės atėmimo bausmės, sužinos tik iš šios publikacijos, nes, vėluojant teismo sprendimo paskelbimui, galiausiai nėrė į krūmus, nors iš pradžių ir buvo pasirodęs Kauno apygardos teisme. Jo nutartį apie tai, kad atmestas M.K.Naujanio skundas ir artimiausiu metu policijai bus pavesta jį sulaikyti, klausėsi tik portalo kauno.diena.lt žurnalistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Greta, Jūs gi iš tos kartos, kuri mokėsi tikros, o ne kompiuterinės \lietuvių kalbos. Jūs sugebate puikiai rašyti. Nesivykite nevykėlių mažaraščių kolegų,neskubėkite ir nedarykite tokių klaidų:"...pagaliau pasiuntę nesutramdomąjį „superagentą“ už grotų dėl SMURTĄ prieš savo motiną".

ji

ji portretas
su tokia sukuosena tik i gaidziuku chora i psichuska ki geriau nejau daktarai nemato keista reik ekspertize jam padaryt.nes ant senatves maniaku serijiniu taps

ji

ji portretas
su tokia sukuosena tik i gaidziuku chora
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių