Pereiti į pagrindinį turinį

„Iki“ parduotuvėje mirė vyras, nes aplinkiniai nesiėmė jo gaivinti?

2019-11-15 12:59
DMN inf.

Penktadienio rytą parduotuvėje „Iki“ mirė vyras. 

„Iki“ parduotuvėje mirė vyras, nes aplinkiniai nesiėmė jo gaivinti?
„Iki“ parduotuvėje mirė vyras, nes aplinkiniai nesiėmė jo gaivinti? / Redakcijos montažas

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties žiniomis, pagalba į Savanorių pr. esantį prekybos centrą kviesta penktadienio rytą – apie 10. 30 val.

Jų prireikė, nes vyras blogai pasijuto. 

Medikų atstovas portalui kauno.diena.lt teigė, kad atvykus greitajai medicinos pagalbai vyro niekas negaivino.

„Brigada atvažiavusi rado, kad jo niekas negaivino. Jį buvo ištikusi klinikinė mirtis. Medikai jį gaivino virš valandos, bet nepavyko išgelbėti“, – sakė stoties pamainos vyresnysis gydytojas, įvykį apibūdinęs kaip staigią mirtį.

Apie 12 val. medikai pranešė Kauno pareigūnams, kad prekybos centre yra miręs žmogus. Policija pradėjo tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Kai kurių prekybos centrų visose ar bent dalyje parduotuvių yra defibriliatoriai. Šie prietaisai skirti žmogui gaivinti staigios mirties atveju.

Medikai pabrėžia, kad labai svarbu kuo greičiau pradėti širdies masažą spaudžiant krūtinės ląstą, o jeigu žmogus nekvėpuoja – ir dirbtinį kvėpavimą.

Po klinikinės mirties smegenų žūtis prasideda 4-5 minutę, o per 10 min. smegenys miršta galutinai, ir atkūrus kraujotaką jų funkcijos neatsistato.

„Jei žmogus yra klinikinės mirties būsenos, reiškia, kad jo širdis ir kraujotaka sustojusios. Kiekviena iki išorinio širdies masažo užgaišta minutė šansus jį atgaivinti sumažina 10 proc. Pavyzdžiui, jei šešias minutes nieko nedarėme, tai smegenys jau, galima sakyti, yra mirusios, nėra ką toliau begaivinti“, – yra sakęs Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius  Nerijus Mikelionis.

„Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė teigė susisiekusi su parduotuvės, kurioje įvyko nelaimė, atstovais. Jos turimais duomenimis, prie parduotuvėje susmukusio žmogaus priėjo apsaugos darbuotojas ir parduotuvės vadovė. 

I. Baltrušaitienė kalbėjo, kad iš karto buvo skambinta greitajai ir buvo atliekami visi nurodymai, gaunami telefonu iš medikų. Pasitikslinome, ar žmogus buvo gaivinamas. „Taip, taip. Teikė visą pagalbą, ką liepė greitoji. Tuomet 10.28 val.  atvyko greitoji ir, kaip rašote, taip ir nutiko“, – tvirtino I. Baltrušaitienė.

Ar kai atvyko medikai, žmogus vis dar buvo gaivinamas parduotuvės atstovų?„Patys priėjome, patys iškvietėme, ir darėme viską, ką sakė telefonu“, –  akcentavo I. Baltrušaitienė.

Ji pridūrė, kad „konkrečios aplinkybės dar tiriamos ir bus žinomos vėliau“.

Greitosios medicinos pagalbos stoties atstovas, pakartotinai su juo susisiekus savo žodžių nepakeitė. „Pats ten nebuvau. Sakau tai, ką man sakė [iš iškvietimo grįžusios] brigados. Jie [„Iki“] gali sakyti, ką nori, aš sakau savo faktą“, – kalbėjo gydytojas. Iškvietimo kortelėje, anot jo, šis faktas neminimas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų