Garliavos parko tragedija: paaiškėjo, kas nutiko gimtadienį užsišventusiam emigrantui

Kauno teisėsaugininkai baigė narplioti tragedijos, konstatuotos šių metų pradžioje Garliavos parko tvenkinyje, aplinkybes. Kas nutiko mažamečių jame aptiktam į ledą įšalusiam emigrantui, paaiškėjo, pagaliau gavus kelis mėnesius užtrukusio papildomo ekspertų tyrimo išvadas.

Vaizduotę audrino du dalykai

Kaip jau rašyta, apie tai, kad per Garliavos parką tekančiame užtvenktame Maišiaus upelyje galimai nuskendo žmogus, Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta sausio 12-osios popietę.

Įtartiną kauburį, primenantį žmogaus siluetą, pastebėjo ant šio užšalusio tvenkinio pramogavę du mažamečiai. Apie jų radinį specialiosioms tarnyboms pranešė moteris, su kuria vaikai pasidalijo šia žinia. Ji taip pat teigė, kad mato upelyje po ledu galimai nuskendusį žmogų.

Maždaug po valandos Kauno ugniagesių gelbėtojų narai ištraukė į krantą žmogaus kūną.

Nors per pirminę velionio palaikų apžiūrą išorinio smurto žymių nepastebėta, portalo kauno.diena.lt žiniomis, nuo pat pradžių neatmesta ir galimo nužudymo versija.

Ant tvenkinio kranto palaikų ištraukimą stebėję žmonės tada portalui kauno.diena.lt akcentavo du jiems įtartinus dalykus. Pirmiausiai, kad nelaimėlis buvo įšalęs į ledą šio vandens telkinio viduryje, kur vagos gylis – trys metrai. Kaip vėliau patikslinta, apie penkiolika metrų nuo kranto. Jau nekalbant apie tai, kad jis buvo su marškinėliais trumpomis rankovėmis, turint galvoje oro temperatūrą, dėl kurios jis įšalo į ledą.

Kaip tada teigta, niekas iš vietinių gyventojų nebuvo dingęs. Todėl ir neatmesta, kad nežinomasis galėjo būti atvežtas čia iš kitur, slepiant nusikaltimo pėdsakus, ir numestas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Niekas nepasigedo

Nelaimėlio asmenybė buvo nustatyta tik kitą dieną. Jį atpažino buvusi sugyventinė, gyvenanti Garliavoje.

Paaiškėjo, kad tvenkinyje aptiktas paskutiniuosius penkerius metus Norvegijoje gyvenęs bei dirbęs ir pernai rudenį atostogų į gimtinę grįžęs Tadas Ž., kuriam vos prieš mėnesį sukako 37-eri. Dėl jo dingimo niekas į policiją nebuvo kreipęsis, nes, atvykęs į Lietuvą, jis nepasirodė nei pas tėvus gimtajame Vilniuje, nei pas buvusią sugyventinę. Tiesa, ši teigė kartą jį grįžusį mačiusi – vieno garliaviškio, gyvenančio minėto tvenkinio kaimynystėje, namuose. Tačiau normaliai pabendrauti tada dėl buvusio sugyventinio girtumo neteko.

Minėtas Tado Ž. draugas, sužinojęs apie tvenkinyje aptiktą skenduolį, iš karto iškėlė versiją, kad tai gali būti mįslingomis aplinkybėmis dingęs jo svečias iš Norvegijos. Jau prieš tai jis buvo šio sugyventinei pasakojęs, kad kartą jiems su Tadu Ž. begeriant, šis dėl nesuprantamų priežasčių išėjo iš jo namų ir daugiau į juos nebegrįžo, nors paliko čia savo krepšį su daiktais, tarp kurių buvo ir pasas bei norvegiška banko kortelė.

Buvusi dingusiojo sugyventinė pareigūnams teigė, kad svarsčiusi su jo mama, ar nesikreipti į policiją. Tačiau nusprendusios to nedaryti, nes tai buvo ne pirmas kartas.

Kaip jau rašyta, buvo Tadas Ž. prieš 20 metų ir teistas. Iš pradžių – dėl nusikaltimo, susijusio su karine tarnyba. Vėliau – už plėšimą. Ir net pabuvojęs Pravieniškių pataisos namuose. O po to išvyko į Angliją. Vėliau – Norvegiją, kur, kaip teigė, jam gerai sekėsi. Ir parvykdavo į Lietuvą tik atostogoms.

Apie tai, kad šį kartą jis parvyko atostogų spalio viduryje, patikslino Tado Ž. mama, kurios namuose Vilniuje jis buvo deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje. Tačiau, anot mamos, jokios iniciatyvos aplankyti tėvus, grįžęs į gimtinę, sūnus nerodė. Tik kartą bendravo su ja telefonu.

Atsakymas – alkoholio promilių kiekyje

Tado Ž. palaikų skrodimą atlikę ekspertai konstatavo, kad dėl jų būklės mirties priežasties nustatyti neįmanoma. Būtini papildomi tyrimai.

Juos atlikus, galimo nusikaltimo versija atmesta, nes ne tik patvirtinta, kad nėra jokių sužalojimų ant velionio kūno, bet ir nerasta jokių cheminių medžiagų, kuriomis, kaip iš pradžių neatmesta, jis galėjo būti apsvaigintas ir įmestas į tvenkinį.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Tačiau, atlikus papildomus tyrimus, nustatyta, kad mirties valandą velionio organizme buvo beveik keturios promilės alkoholio. O plaučiuose – vandens, dėl ko konstatuota, kad jis prigėrė vandenyje. Ir tai įvyko maždaug prieš dvi savaites ar mėnesį iki palaikų aptikimo. O jie greičiausiai staiga iškilo į paviršių, vykstant oro temperatūrų kaitai.

Po tokių ekspertų išvadų apsistota ties nelaimingo atsitikimo versija – kad galimai gimtadienį, kuris buvo gruodžio pradžioje, užsišventęs Tadas Ž., bandydamas pasiekti užšalusiu tvenkiniu kitą krantą, įlūžo. Po tokios išvados ikiteisminis tyrimas dėl jo mirties priežasties nutrauktas, nenustačius, kad jis tapo nusikaltimo auka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O aš netikiu tokiomis išvadomis.Žmogus grįžo iš užsienio,tokie visada turi pinigų .Kaip žmogus turi pinigų, atsiranda tada ir tokių kurie peršasi į draugystes,su tikslu apvogti.Vienas tikrai nevaikščiojo prisigėręs ir nelaimė neįvyko kaip buvo vienas, kažkas šalia buvo tikrai.Tiesiog ekspertai nenori ištirti iki galo,bet juk gali panašūs dalykai atsitikti su su negėrusiais žmonėmis.. Pavydžių ,nieko neveikiančių , neturinčių pinigų, tokių žmonių nemažai yra .Dauguma jau ir dirbti nenori,nori lengvai viską gauti arba iš kito atimti.Gaila kad pas mus nuolaidziai žiūrima i bet kokį smurtą , atsitikimą.O juk tai nutikti gali su kiekvienu.

cirkas

cirkas portretas
Kaune niekas nesistebi...Kedys taip pat perskrido marias, nusileido pakrantėje ir numirė. Vėliau prisikėlė, padėjo šalia pistoletą ir vėl numirė.

anukas

anukas portretas
priskaldys malku LT.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių