Didžiulis gaisras Kauno atliekų įmonėje – suvaldytas: aušinami pavieniai židiniai, pradėtas tyrimas

Kauno atliekų įmonėje „Žalvaris“ ketvirtadienį kilęs gaisras naktį buvo suvaldytas, atliekami baigiamieji darbai, o aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą ir vertins žalą aplinkai.

Jo Situacijų koordinavimo skyriaus specialistų duomenimis, penktadienio rytą vyksta atliekų iškrovimo iš cechų ir perpylimo vandeniu darbai, taip pat vandeniu aušinami pavieniai likę gaisro židiniai.

3.10 val. buvo paskelbta gaisro lokalizacija: sustabdytas gaisro plitimas.

„Dar nepaskelbtas gaisro likvidavimas, 7.30 val. pasikeitė pamainos, toliau gesinami pavieniai židiniai – atkasama ir perliejama“, – BNS sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Policija riboja eismą – neleidžiama pravažiuoti viena gatve.

Didelis gaisras Palemono gatvėje esančioje atliekų tvarkymo įmonės aikštelėje kilo apie 21.53 val. Pranešta, kad įmonėje „Žalvaris“, cecho viduje, dega šiukšlės. Pagrindinį pastatą, kuriame kilo gaisras, sudaro trys gamybiniai cechai, administracinis pastatas.

Anot PAGD, degimo plotas sudarė apie 10 000 kv. m., degė visuose trijuose gamybiniuose cechuose esančios pavojingos atliekos – senos antrinių žaliavų pakuotės, įvairūs tepalai talpyklose, panaudoti filtrai.

Gaisrą gesino gausios ugniagesių pajėgos – daugiau kaip septynios autocisternos.

Kauno gyventojai ketvirtadienio vakarą gavo įspėjamuosius pranešimus apie galimą oro taršą. Žmonės paraginti vengti buvimo lauke, užsidaryti langus. Mieste, net ir nuo gaisravietės nutolusiuose rajonuose, buvo jaučiamas plastiko, svylančių laidų kvapas.

Po gaisro bendrovės „Žalvaris“ veiklavietėje aplinkosaugininkai vertins žalą aplinkai, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Departamento direktoriaus Giedriaus Kadziausko teigimu, aplinkosaugininkai jau pradėjo tyrimą.

 

„Taip pat svarbu pabrėžti, kad įmonėms, tvarkančioms atliekas, ypač pavojingas, yra skiriamas prioritetinis aplinkosaugininkų dėmesys. Neplaninis UAB „Žalvaris“ veiklavietės patikrinimas buvo pradėtas birželį. Planinį patikrinimą buvome numatę lapkritį. Bet, esant tokiai situacijai, jį pradėjome iškart“, – sakė vadovas.

Preliminariais duomenimis, įmonėje degė panaudoti tepalai, automobiliniai tepalų filtrai, polietilenas, plastikas, elektronikos detalės, popierius.

„Nuoširdžiai dėkojame ugniagesiams už operatyvią reakciją ir profesionalumą. Situacija buvo tikrai sudėtinga ir darbas, kurį šiąnakt nuveikė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, vertas didelės pagarbos“, – sakė G. Kadziauskas.

Į gaisravietę buvo iškviesta ir Aplinkos apsaugos agentūros mobilioji oro taršos stotis, kurios matavimų pagrindu bus konkrečiai įvertintas oro taršos Kauno mieste mastas ir artimiausiu metu teikiamos konkrečios rekomendacijos gyventojams.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Keliukas

Keliukas portretas
Kauno tiltų darbuotojams užteršimas dzin dirba uz20 metrų kur žiūri valdzia

kauniečiai

kauniečiai portretas
Gaisro smarvė nakties metu labai jautėsi. Kvapas buvo aitrus, ypač bjaurus. Negerai.

Ir vel bus ivertinta zala gamtai

Ir vel bus ivertinta zala gamtai portretas
Tik labai idomu kur po to tie uz gamtos zalai padaryti pinigai nukeliaus aš jau nekalbu apie zmonems ir ju turtui padaryta zala.Ar meras isdrys i tai atsakyti.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių