To dar nebuvo: Kaune nėra kam teisti korupcijos skandalo herojų?

Vienas iš korupcijos skandalo, 2016-ųjų pabaigoje supurčiusio Kauno rajono savivaldybę, herojų – Kęstutis Povilaitis paprašė nušalinti nuo jo bylos nagrinėjimo visą Kauno apygardos teismą. O nuo kaltinimo joje palaikymo – visą Kauno apygardos prokuratūrą. Jis nepasitiki nė vienu ten dirbančiu asmeniu.

Galvos dvi savaites

Šį ne mažiau skandalingą už pačią bylą, kurios teisiamųjų suole – kartu buvusiu Kauno rajono vicemeru K.Povilaičiu ir buvęs Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, pareiškimą Kauno apygardos teismas gavo prieš antradienį suplanuotą eilinį jos posėdį.

Susirinkus į jį, dar apie valandą klausytasi visų proceso dalyvių nuomonės apie tokį K.Povilaičio pareiškimą, kuris – apie keliasdešimties lapų. Po ko bylą nagrinėjanti teisėja Danguolė Šiugždinytė išėjo priimti sprendimo, kurį skelbs tarpušventyje tarp Kalėdų ir Naujųjų metų.

Priėmus nutartį tenkinti K.Povilaičio prašymą, kuriam kitam šalies apygardos teismui perduoti nagrinėti šią bylą jau spręstų Apeliacinio teismo pirmininkas. O kitą prokurorą greičiausiai skirtų generalinis prokuroras.

Tačiau nutartis tenkinti K.Povilaičio prašymą – tik vienas iš galimų variantų.

Kaltinami kyšio pasidalijimu

"Kauno diena" rašė, kad po daugiau kaip pustrečių metų tyrimo Kauno apygardos teismą yra pasiekęs tik vienas galimos korupcijos, kaip tada teigta, Kauno rajono savivaldybei vykdant viešuosius pirkimus, susijusius su jos turto nuoma, šilumos energijos gamyba ir tiekimu, bylos, prilygusios bombos sprogimui, epizodas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba, duomenimis, bendrovės "Sportėja", laimėjusios fiktyviai Vilkijos apylinkių seniūnijos organizuotą viešąjį konkursą, atstovas 2014-ųjų rugpjūčio 13-ąją atsilygino už tai K.Povilaičiui, tuo metu vadovavusiam Kauno rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijai, 5 tūkst. litų kyšiu. Tai įvyko pačioje savivaldybėje.

Absurdas – to, kas vyksta, Lietuvoje negali vykti! Kiek nekaltų žmonių tąsoma!

Tos pačios dienos pavakarę K.Povilaitis pasidalijo gautu kyšiu su tiesioginiu tuomečiu savo viršininku R.Pudževeliu, pasilikdamas sau tik 1 400 litų. Likusius 3 600 litų jis nuvežė R.Pudževeliui į tuometinius jo namus Noreikiškėse.

R.Pudževelis kaltinamas kyšininkavimu. K.Povilaitis – kyšininkavimu ir kišimusi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens - Vilkijos apylinkių seniūno, kuriam nurodė imituoti viešojo pirkimo procedūras bei pasirašyti rangos sutartį atbuline data, veiklą.

Skydas – neeiliniai advokatai

K.Povilaitis su R.Pudževeliu kaltinami priėmę iš "Sportėjos" atstovo kyšį už tai, kad šiai būtų sudarytos išimtinės sąlygos be viešųjų pirkimų procedūrų atlikti krepšinio aikštelės Vilkijos apylinkių seniūnijos Padauguvos kaime sintetinės dangos įrengimo darbus.

Viešųjų pirkimų procedūros buvo imituotos tik po darbų atlikimo, rangos sutartis pasirašyta atgaline data, o už atliktus darbus sumokėta Kauno rajono savivaldybės administracijos lėšomis. "Sportėjai" buvo pervesti 40 481,76 eurai.

Kyšį K.Povilaičiui davęs UAB "Sportėja" atstovas nuo baudžiamosios atsakomybės yra atleistas, nes sutiko bendradarbiauti su teisėsaugininkais.

Nei K.Povilaitis, nei R.Pudževelis, kuriems gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų, savo kaltės nepripažįsta. Ir pareiškė, kad duos parodymus tik po visų liudytojų apklausos.

K.Povilaitį gina buvęs vienas iš Kauno policijos Tardymo valdybos vadovų – Aleksandras Jokūbauskas, rengęs teismui ir garsiąją koncerno EBSW bylą, o vėliau perėjęs dirbti į STT Kauno skyrių bei septynerius metus buvęs vienu iš jo vadovų. R.Pudževelį – buvęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika, kurio buvęs kolega iš Kauno apygardos prokuratūros vadovauja STT atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl jau teismui perduotos ir dar tebetiriamos galimos K.Povilaičio ir R.Pudževelio nusikalstamos veikos.

K. Povilaitis (kairėje) ir R. Pudževelis (dešinėje) su savo advokatais A. Jokūbausku (kairėje) ir A. Mažeika (dešinėje).

Piktinosi ir anksčiau

K.Povilaičio advokatas A.Jokūbauskas anksčiau yra bandęs nušalinti ir kaltinimą šioje byloje palaikantį Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Valentiną Alekną. Esą dėl jo šališkumo, akivaizdžiai pasireiškusio ikiteisminio tyrimo metu, kai jis, pažeisdamas Konstituciją, vertė K.Povilaitį duoti parodymus prieš save. Ir neleido susipažinti advokatui su visa bylos medžiaga, kuri yra perduota teismui.

Tačiau teisėja D.Šiugždinytė K.Povilaičio advokato prašymą dėl prokuroro nušalinimo tada atmetė. Po ko pradėtos liudytojų apklausos, per kurias paaiškėjo, kad R.Pudževeliui ir K.Povilaičiui užimant vadovaujančias pareigas Kauno rajono savivaldybėje, viešuosius pirkimus laimėdavo neegzistuojančių bendrovių direktoriai, o kyšiai už tai imti net per atostogas.

R.Pudževelis su jo teismo procesu besidominčia žiniasklaida bendrauti nelinkęs, o K.Povilaitis dar prieš atverčiant bylą teisme viešai piktinosi prieš televizijų filmavimo kameras: "Absurdas – to, kas vyksta, Lietuvoje negali vykti! Kiek nekaltų žmonių tąsoma! Aš tik vienas iš jų! Už ką teisėsaugai moka pinigus, ir didelius pinigus?! Už tai, kad po išgirsto pokalbio tik po kelių metų pradeda ikiteisminį tyrimą, o sulaiko dar po pusmečio?! Dėl to, kas vyksta, jaučiuosi ne tik prastai, bet sužlugdytas ir žeminamas Lietuvos teisėsaugos bei valstybės!"NAUJAUSI KOMENTARAI

Al

Al portretas
KAIP TAI NEBUVO??? BUVO IR KAD APELIACINIS TEISMAS BUVO VISAS GIRDYTAS BEI BENDRININKAVO APVAGIANT KAVINE, DEL KO BYLA NEGALEJO BUTI NAGRINEJAMA LIETUVOS APELIACINIAME TEISME

Cinikė

Cinikė portretas
O tai kodėl tyli Makūnas, Juozapavičienė. Juk visa ši istorija žemina Kauno rajono vardą. Kodėl nerenkami parašai, siekiant rebilituot saviškius ir visą Kauno rajono vardą. Juk šis mėšlas kenkia savivaldybės įvaizdžiui. Ar laukiama, kol šie du bebrai prasižios ir pasakys viską ką žino. Tada praras Kauno rajonas Makūną ir dar keletą klupčiukų. Įdomu darosi šioje byloje, kažkas prieš naujus tikrai įvyks, paminėsit mano žodį. Bebrai oi galanda dantis, oi galanda. Jau neilgai laukti.

Nagi nagi

Nagi nagi portretas
Nesenai prasilenkėme su penkiom gaisrinėm, išlėkė seniūno kepurės gesinti. Gaila gaisrinių...
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių