Aliarmas Kaune: gali griūti pastatas, evakuoti žmonės

Trečiadienį po pietų K. Petrausko gatvėje kilo sujudimas. Neteisėtai vykdant kasimo darbus sujudintas keturių aukštų namo pamatas į pavojų įstūmė gyventojus. Į pagalbą iškviesti ugniagesiai ir kitos tarnybos, evakuoti žmonės.

Apie 14.30 val. portalą kauno.diena.lt pasiekė informacija, kad į K. Petrausko gatvę vyksta ugniagesiai ir pareigūnai.

Pasak ugniagesių atstovės Džiugintos Vaitkevičienės, 38 numeriu pažymėto pastato pamatas nusėdęs ir namas kabo ore. Ši situacija įvyko atliekant pamatų kasimo darbus. Nuogąstaujama, kad pastatas gali įgriūti bet kuriuo momentu. 

Pirmiausia pagalbos buvo kreiptasi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, tačiau niekas iš šios įstaigos atstovų į pranešimą nesureagavo. Tuomet apie situaciją pranešta avarinei bendrovės, administruojančiai namą, tarnybai, tačiau ir šios atstovai nebuvo linkę reaguoti į nuogąstavimus. Galiausiai į nelaimės vietą iškviesti ugniagesiai, kurie iškart sureagavo į pranešimą.

Neišsiversta ir be pareigūnų, kadangi į namo vidų patekti nebuvo galimybės. Policija vyko padėti įeiti pas gyventojus, kadangi juos teko evakuoti.

Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė BNS sakė, kad šiuo metu visi gyventojai yra palikę patalpas.

„Šiuo metu visi gyventojai yra evakuoti saugiai, kaip ilgai truks pati evakuacija atsakyti negalime, nes priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai organizuoja ir jie nuspręs, kada ir ar saugu yra grįžti“, – sakė ji.

Pastate veikiančio 21-ojo notarų biuro notaras Vytenis Lideikis portalui kauno.diena.lt neslėpė apmaudo, kad dėmesio dėl nesaugaus pastato nesulaukė beveik mėnesį.

„Teiraukitės bendrovės „Būsto valda“, kuri administruoja daugiabutį ir nereaguoja mėnesį. Būtų to neįvykę, užkardyta. Prieš mėnesį su jais dėl to bendrauta elektroninėmis žinutėmis ir panašiai. Aš galiu pasakyti tik tai, kad dabar negalėsiu dirbti, pavesiu žmones. Gautas nurodymas evakuotis, draudžiama rytoj dirbti“, – komentavo situaciją V. Lideikis, pridūręs, kad į darbą grįžti galės tik tuomet, kai bus sutvarkyti pamatai, o kada tai bus – nežinia. 

Jis pasakojo, kad tarnybos sulėkė tik po to, kai įgriuvus pastato pamatams buvo paskambinta Bendruoju pagalbos telefonu 112. „Tada sukėlė visos įmanomos tarnybos. Iki tol reakcijos buvo nulis“, – dėstė notaras ir citavo posakį, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. „Žinote, klasika“, – sakė V. Lideikis.

Portalui susisiekus su „Būsto valdos“ atstovu jis patvirtino, kad įmonė yra šio pastato administratorius. Platesnį komentarą žadėta pateikti rytoj.

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio vedėjas Martynas Matusevičius portalui kauno.diena.lt teigė, kad, jo žiniomis, name gyvenamąją vietą yra deklaravę 15 gyventojų. 

„Visiems jiems radome laikinąsias gyvenamąsias patalpas. Šeši gyventojai jų jau atsisakė, nes turi kur apsistoti. Laukiame, kol iš darbų grįš kiti gyventojai“, – netrukus po įvykio kalbėjo M. Matusevičius. Anot jo, savivaldybės parūpintose patalpose gyventojai galės gyventi tol, kol bus jiems galima grįžti į savo būstą.

M. Matusevičiaus žiniomis, bus atliekama daugiabučio ekspertizė ir po jos bus sprendžiama, ką daryti.

„Dabar tas namas yra aptvertas ir saugomas, kad niekas į jį nepakliūtų, o namą administruojanti įmonė stato sąramas, betonuoja ir rūpinasi to namo būkle, kad jis toliau neslinktų“, – BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Įvykio vietą trečiadienio popietę apžiūrėjęs Kauno administracijos vadovas sakė, kad incidentas įvyko, kai vienas iš namo gyventojų nusprendė neteisėtai pagilinti rūsį. Pasikasus po pamatu, jis nusėdo ir dalis sienos pakibo ore.NAUJAUSI KOMENTARAI

vardas

vardas portretas
pagal nuotraukas, akivaizdu, kad cia renovacija, apsiltinamas pamatas. aisku renovatoriai pasiplove, apkaltins zmogu del rusio

Profesorius

Profesorius portretas
Taip būna kai remontus daro pigiai mėgėjų pajėgos

...

... portretas
Kaunas spėriai krabuojasi; ką čia namas, jei net kai žmonikė nusivertė, tai... ir - kaltų nėra.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių