Žaliakalnyje prasideda nauja rekonstrukcija, kita – jau į pabaigą

Mieste vienus darbus keičia kiti. Jau pirmadienį prasidės Žemaičių gatvės įkalnės rekonstrukcija, tad šioje atkarpoje bus draudžiamas automobilių eismas. Tačiau Kauko laiptų rekonstrukcija jau eina į pabaigą, todėl po geros savaitės pėstieji galės laisvai vaikštinėti.

Atlikti pagrindiniai darbai

Kauko laiptų rekonstrukcijos darbuose jau šviečiasi pabaiga. Jau atlikti visi pagrindiniai požeminiai darbai, artimiausiu metu laiptai bus atverti pėstiesiems.

„Jau sumontuotos visos laiptų pakopos, atlikti betonavimo darbai, pakeistos visos komunikacijos sistemos, įrengta lietaus nuotekų kanalizacija. Kitą savaitę bus baigiami šlaitai, dar kitą savaitę bus uždėta hidrosėja, vėliau – pasodinti krūmai. Iki birželio mėnesio pabaigos bus paleistas fontanas. Mes pagal sutartį užbaigsime visus darbus laiku, birželio gale. Tačiau kadangi šiek tiek keitėsi projektas, ir dabar bus kitokie suoliukai, jie bus įrengti vėliau, nes jie gali būti atvežti tik po kelių mėnesių“, – aiškino Kauko laiptų rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės „HSC Baltics“ atstovai.

Jau ši pirmadienį arba antradienį planuojama nuimti teritoriją juosiančias tvoras, bus išvežti statybinių medžiagų likučiai. Kol kas dar nėra užbaigti visi laiptų turėklai, tad statytojai tikino, kad visiškai saugu vaikščioti Kauko laiptais bus maždaug po savaitės.

Rangovai nurodė, kad sudėtingiausia buvo organizuoti visus darbus, nes ne visur gali privažiuoti sunkioji technika. „Kauko laiptai yra labai nestandartinis objektas ir sudėtingas šlaitų tvarkymas, teko galvoti, kaip transportuoti medžiagas. Tai buvo didžiausias iššūkis“, – teigė projekto statytojai.

Tvarkys šlaitus

Kauko laiptai veda į Žemaičių gatvės įkalnę, o čia jau pirmadienį prasidės šios gatvės atkarpos nuo Savanorių prospekto iki K.Donelaičio gatvės tvarkymo darbai. Tad net ir atvėrus Kauko laiptus, iki galo nebus patogu jais naudotis, nes jų apačioje pasitiks statybinė technika.

„Žemaičių gatvė yra viena paskutinių į miesto centrą vedančių gatvių, kurios dar primena senuosius Kauno laikus. Šios gatvės rekonstrukcija yra pakankamai didelis iššūkis, nes kelininkams teks ne tik įprasti gatvės atnaujinimo darbai, bet ir užduotis specialia technologija sutvirtinti slenkantį šlaitą. Taip pat bus atskirtos buities ir lietaus nuotekų sistemos, įrengti gatvės ir šaligatvio pagrindai, paklotas naujas asfaltas, įrengti nauji šaligatviai ir apšvietimas“, – komentavo administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Šios gatvės rekonstrukcija yra pakankamai didelis iššūkis, nes kelininkams teks ne tik įprasti gatvės atnaujinimo darbai, bet ir užduotis specialia technologija sutvirtinti slenkantį šlaitą.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „Kauno dienai“ sakė, jog Žemaičių gatvėje bus atlikti ne tik standartiniai darbai – paklotas naujas asfaltas, įrengti nauji šaligatviai ir apšvietimas, bet ir dar du ne ką mažiau svarbūs dalykai. Tai – slenkančio šlaito sutvirtinimas ir šiuo metu mišriai veikiančių buities ir lietaus nuotekų sistemų atskyrimas.

Eismo ribojimai

Jau pirmadienį, birželio 3 dieną, prasidės Žemaičių gatvės įkalnės tvarkymo darbai, todėl vairuotojams teks rinktis kitą kelionės maršrutą, nes automobilių eismas čia bus draudžiamas.

Darbų metu tam tikrą laiką bus ribojamas eismas, vairuotojai galės naudotis alternatyviomis trasomis – Savanorių prospekto ir Parodos gatvės įkalnėmis. Vasarą mieste sumažėja automobilių, todėl rekonstrukcijai ir buvo pasirinktas šis laikas.

„Žinoma, nepatogumų išvengti nepavyks, todėl nuoširdžiai atsiprašome visų kauniečių, kelyje prašome būti atidiems ir supratingiems. Rekonstruota Žemaičių gatvė tarnaus ilgus dešimtmečius“, – teigė A.Pakalniškis.

Rekonstrukcijos laikotarpiu eismas bus organizuojamas apylankomis, apie kurias praneš informaciniai ženklai. Žemaičių gatvės įkalnė bus uždaryta abejomis kryptimis. Automobilių eismas bus uždarytas atkarpoje nuo K.Donelaičio gatvės iki Savanorių prospekto.

Eismas bus ribojamas visą vasarą, nes tiek numatyta, kad truks rekonstrukcijos darbai.NAUJAUSI KOMENTARAI

patyres

patyres portretas
Tik praeitą savaitę Kas vyksta Kaune buvo rašyta, kad tik nuo rudens uždarys, kai pabaigs savanorių kalno apačios tvarkymą. Kažkoks marazmas, nebeįmanoma pravažiuoti niekur centre. Tokių nevykusių gatvių uždarinėjimų nebeįmanoma kentėti Kur skubam, ponas mere? Atkatą pasiimt, ir verslininkus pamalonint užsakymais? O kaip žmonės? Jų interesų nereikia paisyti?

...

... portretas
Kur užsakymas, kur piaras, ten ir MELAS: "Tačiau Kauko laiptų rekonstrukcija jau eina į pabaigą, todėl po geros savaitės pėstieji galės laisvai vaikštinėti" - ten ir dabar vaikštančių yra. BET: "Mes pagal sutartį užbaigsime visus darbus laiku, birželio gale. Tačiau kadangi šiek tiek keitėsi projektas, ir dabar bus kitokie suoliukai, jie bus įrengti vėliau, nes jie gali būti atvežti tik po kelių mėnesių" - taigi, kažkas (GAL!) baigsis tik po kelių mėnesių, o dabar... dabar TIK kalbos apie šviesią komunizmo ateitį kuris 'aiškiai ateis'. O kai kalbat apie tą 'laiku', tai AR tas birželis nebuvo numatytas praeitais metais?.. tai KADA ta Žemaičių gatvė atgis, KADA žmonės pagaliau LAISVAI galės Kauko laiptais naudotis?.. - deja, dar ilgai tai bus laiptai į niekur... kol garantijos terminai pasibaigs.

Vaicius

Vaicius portretas
Tikrai pagarba merui galvoju jis apie ta gatve nezinojo aciu dievui pagaliau
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių