Vilnius griauna stadioną, Kaunas laukia atidarymo

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Sostinėje praėjusią savaitę pradėti griauti nacionaline gėda tapę stadiono griaučiai. Kaune nuotaikos visai kitokios – stebima, kaip kyla Dariaus ir Girėno stadionas, ir laukiama atidarymo.

Šalina griaučius

Vilnius pradėjo valyti nacionalinio stadiono teritoriją ir griauti senas, bet taip ir nebaigtas statyti tribūnas. Jų griaučius planuojama pašalinti per kelis mėnesius, o tada turėtų prasidėti nauja statyba. Oficialiai žadama, kad ji neužtruks. Tik karti patirtis verčia šiuos pažadus vertinti atsargiai.

Sostinėje nacionalinio futbolo stadiono istorija tęsiasi jau kone tris dešimtmečius, bet objektas taip ir nebuvo pastatytas. Keitėsi valdžios, keitėsi pažadai, koks stadionas ten iškils, tačiau nė vienas projektas taip ir nebuvo įgyvendintas. Vėjais paleistas ne vienas milijonas nusėdo kažkurių veikėjų kišenėse.

Praėjusią savaitę sostinėje pradėti griauti per 30 metų taip ir nepastatyto stadiono griaučiai.

BNS skelbė, kad sklype Vilniuje, kur turėtų iškilti Nacionalinis stadionas, šią savaitę pradėtos griauti buvusių statybų liekanos, jas tikimasi pašalinti iki gegužės. Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas sakė, kad naujojo daugiafunkcio komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu statybos darbai galėtų prasidėti jau po metų.

„Per keturis mėnesius bus iš esmės visiškai dekonstruoti ir likviduoti stadiono griaučių likučiai, sutvarkyti pamatai, o statybos aikštelė bus paruošta būsimiems darbams. Statybos darbai turėtų prasidėti arba šių metų pabaigoje, arba kitų metų pradžioje, kai bus paruoštas techninis projektas, kuris šiuo metu rengiamas“, – sostinės vicemero kalbą skelbė BNS.

Už tą dalį pinigų, kurią Vyriausybė skyrė Vilniaus stadionui,  Kaune mes būtume viską pastatę, įrengę ir dar būtų likę.

Rangovai skaičiuoja, kad stadiono griovimo darbai kainuos apie 300 tūkst. eurų, už griovimo metu surinktą betoną ir metalo laužą tikimasi gauti dar apie dukart tiek.

BNS nurodė, kad UEFA standartus atitinkantį futbolo stadioną su daugiafunkciu sporto kompleksu planuojama pastatyti iki 2024-ųjų pabaigos.

Apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį spalio mėnesį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sostinės savivaldybė ir koncesininkas, investicijų bendrovė „BaltCap“. Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Kaip sekasi Kaunui?

Kaune futbolo stadionas atrodo jau visai kitaip. Čia jau seniai neliko senų tribūnų. Dabar jau galima matyti visą Dariaus ir Girėno stadiono formą, darbininkai atlieka vidaus įrengimo darbus.

„Kaip galima matyti, Dariaus ir Girėno stadiono tribūnose jau surenkamos kėdės, vykdomi vidaus darbai, liejamos grindys. Jau ruošiama ir žolės danga, kuri bus atvežta ir išvyniota“, – apie Kauno stadione šiuo metu vykdomus darbus pasakojo miesto vicemeras Andrius Palionis.

Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius papildė sakydamas, kad, kaip ir buvo planuota, iki žiemos atlikti visi pagrindiniai konstrukcijų darbai – įrengti pamatai, laikančiosios sienos ir perdangos.

„Žiūrovams skirtose tribūnose įrengiamos kėdės, dengiamas stogas. Šiuo metu atliekami patalpų vidaus apdailos darbai, montuojamos vitrinos“, – toliau darbus vardijo specialistas.

Darbų vis mažiau

Kadangi didžiosios statybos jau baigtos, specialistai vardija, kad kiekvieną dieną darbų lieka akivaizdžiai mažiau, tad jau tikrai galima užuosti atidarymo šventę.

Šaltuoju metų laiku stadione atliekami vidaus darbai. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

„Stadione liko įrengti futbolui ir lengvajai atletikai skirtas dangas. Ruošiamasi fasado apdailos ir apšvietimo darbams. Visi darbai vyksta atsižvelgiant į jų atlikimo technologiją. Iki žiemos norėta atlikti visus svarbiausius išorės darbus, kad šaltuoju metų laiku būtų galima užbaigti visus vidaus apdailos darbus“, – kokių techninių darbų dar liko rekonstruojamame Dariaus ir Girėno stadione, komentavo V.Abramavičius.

„Vienas svarbiausių išspręstų uždavinių – atramų įrengimas ant naujų gręžtinių polinių pamatų. Tai užtikrins maksimalų saugumą. Statybos darbai vis dar vyksta, tad daugiau bus galima pakomentuoti užbaigus rekonstrukciją“, – pridūrė Statybos valdymo skyriaus vedėjas.

Mero pavaduotojas užsiminė, kad jau rengiama ir koncesijos sutartis, tad greitu metu bus skelbiamas konkursas.

„Viskas vyksta pagal grafikus. Matome, kad vasaros pradžioje stadionas jau galėtų būti užbaigtas ir tribūnos atvertos Lietuvos žmonėms. Šiuo metu baigiami rengti dokumentai koncesijos konkursui. Tikimės artimiausiu metu jį skelbti – tada prasidės objekto prižiūrėtojo paieškos. Kol nepatikslinti visi dokumentai, apie koncesijos sąlygas nenorėčiau daug kalbėti. Bet kokiu atveju, kiekvienas potencialus koncesininkas turės įrodyti ir naudą miestui, ir įsipareigoti surengti tam tikrą kiekį renginių“, – nurodė A.Palionis.

Tiesa, kokiu renginiu galėtų būti paženklintas simbolinis Dariaus ir Girėno stadiono atidarymas, kol kas neaišku. Miesto atstovai pažymėjo, kad svarstomi įvairūs atidarymo variantai, tačiau jie paaiškės vėliau.

Kainų skirtumai

„Kauno diena“ primena, kad iš pradžių stadiono statybos konkursą buvo laimėjusi Turkijos kompanija, tačiau dėl nevykdomų atsiskaitymų su darbuotojais miestas sutartį nutraukė. Antrajame konkurse statybos darbus perėmė bendrovė „Autokausta“.

Pasak A.Palionio, kai buvo stadiono projektavimo stadija, kalbėta apie 25 mln. eurų sumą, kurios reikės objektui įgyvendinti. Vėliau kaina peraugo 30 mln. eurų.

Andrius Palionis/Vilmanto Raupelio nuotr.

„Dabar skaičiuojame, kad galutinė sąmata bus apie 42 mln. eurų. Į šią sumą įeina stadiono statybos, aplinkos sutvarkymo, takelių įrengimo ir kiti darbai. Kitaip tariant, viskas, kad renginiai galėtų vykti“, – teigė Kauno mero pavaduotojas.

10 mln. eurų skyrė Vyriausybė, likusi suma – Kauno miesto savivaldybės lėšos. „Už tą dalį pinigų, kurią Vyriausybė skyrė Vilniaus stadionui, Kaune mes būtume viską pastatę, įrengę ir dar būtų likę“, – kainų skirtumus tarp Kauno ir Vilniaus stadionų palygino A.Palionis.

Skaičiuojama, kad Dariaus ir Girėno stadionas kainuos 42 mln. eurų. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Numatoma, kad vasaros pradžioje atidarius Dariaus ir Girėno stadioną, jame galės vykti įvairiausi renginiai. Žinoma, pirmenybė – sportui, mat stadionas atitiks aukščiausius UEFA kategorijos reikalavimus, taip pat numatoma, kad čia, kaip ir sename stadione, ir toliau vyks lengvosios atletikos čempionatai. Varžybas galės stebėti iki 15 tūkst. žiūrovų, koncertų metu stadionas talpintų ir žymiai daugiau žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

66

66 portretas
Nesuprantu, kam tas stadionas. Šunų parado galima padaryti ir Santakoje......Krepšinio stadione nežaisi, futbolas Lietuvoje realiai neegzistuoja, koncertai Lietuvoje tik prieš naujus taip, kad stadione bus šalta......

To Nuomonė

To Nuomonė portretas
Pabandyk atvažiuoti į Žaliakalnį Kapsų gatvės kalnu ( iš Jonavos g.), pabandyk pasivaikščioti Žaliakalnyje Darbininkų, Alantos, Aukštaičių gatvėmis ar prie mokyklos Kalniečių g. ir pamatysi kokie Kaune šaligatviai kokios gatvės. O pinigai eina niekam nereikalingam stadionui..............

Nuomonė

Nuomonė portretas
Kauniečiai laimingi ir turi kuo didžiuotis.Kauno meras metodiškai ir sumaniai Kauną remontuoja,puošia,stato,kad kauniečiai būsų saugūs ir patenkinti.Bet visada atsiranda žodis :blogai,meras ne taip daro ir t.t." O kas geriau padarė iki šiolei? Atsimenu niūrius Kauno metus,o dabar tikrai daug investuota į gerbūvį,bet matyt ne visiems tai patinka,o ypač buvusiems ir jiems prijaučiančiems
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių