Vestuvės karantino sąlygomis: jaunųjų bučinys – per kaukes

Prasidėjus karantinui, nemažai vestuvių nukeliama. Poros, apsisprendusios priesaikos vienas kitam neatidėti, į rotušę žengia be didelių palydų – tik su liudininkais ir fotografu.

Anksčiau turistais, vestuvininkais ir jų sveikintojais gyva Kauno Rotušės aikštė šeštadienį po vidudienio – tuštutėlė. Vienas paskui kitą atrieda keli prabangūs automobiliai. Iš jų išlipa jauna pora – šviesiaplaukė jaunoji trumpa persikų spalvos suknele ir tamsiai mėlynu kostiumu pasipuošęs jaunasis. Liudininkai, tėvai, fotografė – nedidelis būrelis išsirikiuoja laukti prie Rotušės durų, kol ateis jų eilė. Anksčiau laukusios viduje, dabar poros rikiuojasi lauke. Kol kas nematyti nė vieno, dėvinčio medicininę ar medžiaginę kaukę.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

„Buvo minčių viską atidėt, bet vis dėlto apsisprendėm dabar vestuves padaryt. Baliaus, aišku, nedarysim. Su tėvais ir liudininkais namie prie stalo pasėdėsim, ir viskas“, – pasakoja jaunasis Tadas, į rotušę žengęs kartu su išrinktąja Natalija. Nešneki jaunoji paprašo jų poros nefotografuoti.

Kol vieni jaunieji laukia, kiti po ceremonijos išeina pro šonines Rotušės duris. Jas atidaro savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas, dėvintis medicininę kaukę ir gumines pirštines. Netrukus tarpduryje pasirodo inteligentiška vidutinio amžiaus pora – suskamba jaunųjų varpas. Link jų nedrąsiai žengia keletas sveikintojų.

„Mes pirmą kartą susituokėm lygiai prieš 33 metus, tą pačią dieną ir beveik tą pačią valandą. Paskui buvom išsiskyrę. Antrąkart norėjom tuoktis lygiai tuo pačiu metu, dėl to ir apsisprendėm nieko neatidėti dėl karantino“, – šypsodamiesi pasakoja Daiva ir Vidmantas. Pasak jų, dėl karantino pietus dvidešimčiai žmonių teko atšaukti. „Dabar tik per telefoną sėsim prie bendro stalo – bendrausim konferenciniu ryšiu“, – pridūrė Daiva.

Dabar tik per telefoną sėsim prie bendro stalo – bendrausim konferenciniu ryšiu.

Pasiteiravus, ar turi kaukes, jaunieji ir liudininkai išsitraukia medžiagines spalviškai tarpusavyje suderintas kaukes ir užsideda. „Dabar pasibučiuokit“, – paprašo kažkas. Jaunieji tik suglaudžia veidus – pasibučiuoti per standžias medžiagines kaukes neįmanoma. „Dabar būtinai šypsokitės – padarysim nuotrauką“, – juokiasi porą fotografuojantis žilaplaukis, nes šypsenų per kaukes nesimato.

Netrukus Rotušės tarpduryje pasirodo kita vidutinio amžiaus pora – moteris tamsiai mėlyna suknele su blizgučiais ir plikai apsikirpęs jaunasis. „Dešimt metų laukiau šitos dienos. Baliaus, žinoma, nedarysim – taigi negalima. Viskas atšaukta, ką buvom suplanavę dar prieš pusę metų. Bet nieko – santuoka svarbiau negu balius. Kai baigsis karantinas, tada ir atšvęsim“, – nedramatizavo prisistatyti nepanorusi jaunoji.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Kauno savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Agnės Augonės teigimu, šiuo metu nemažai porų pačios skambina ir prašo vestuves nukelti: „Nukelia į vasarą – liepą, rugpjūtį, rugsėjį. Na o tų, kurie vis dėlto tuokiasi, laukia tokia pati ceremonija kaip ir anksčiau. Tik į Rotušę įleidžiam ne didesnius kaip penkių žmonių būrelius: jaunieji, liudininkai, fotografas, ir viskas.“

Kita naujovė – pertraukos tarp santuokų. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai karantino metu siekia santuokų laiką paskirstyti taip, kad vieną ceremoniją nuo kitos skirtų bent 20 min pertrauka. „Jei santuokos iš anksto buvo suplanuotos dažniau, skambiname jauniesiems, prašome laiką šiek tiek pavėlinti arba paankstinti. Per pertraukas tarp santuokų dezinfekuojame rankenas, stalus, tušinukus, kuriais pasirašo jaunieji“, – pasakojo A.Augonė.

Tačiau atvejo, kad jaunieji į Rotušės Baltąją salę, kur vienas kitam duoda priesaiką, žengtų su kaukėmis, pasak jos, dar nebuvo.NAUJAUSI KOMENTARAI

ai tik

ai tik portretas
pakazukos ir tiek...

cirkas

cirkas portretas
virusas mazesnis uz deguonies molekule,jeigu praleidzzia ora,tai praleidzia virusa...klounai nesioja kaukes,o ponai plauna pinigus

...

... portretas
Na, dulkinamasi tai jau seniai tik per prezervatyvus.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių