Vasario 16-osios skandalas kultūros centre: užgaulių žodžių neliko nė kvapo

Vasario 16-ąją švęsti kviečia daugybė įstaigų, organizacijų, tam suplanavę daugybę renginių, įgyvendinę nemažai įvairių iniciatyvų. Kauno kultūros centras kvietė į vieną centre šią šaliai svarbią dieną vyksiančių renginių motyvuodami išskirtiniu prizu – „autentišku ant kaklo pakabinamu datulės dydžio išmatų amuletu“, į renginį raginta rengtis šlapimo atspalvių drabužiais.

Nieko blogo, bet pakoregavo

Kauno kultūros centro vadovė Jolita Rudgalvienė, taip pat ir rinkodaros ir viešųjų ryšių specialistė Toma Mikalauskienė tokių išsireiškimų, nusakančių renginį, suplanuotą Vasario 16 d.,  nesureikšmino, juose nematė nieko netinkamo ir teigė, kad centras su tuo apskritai nesusijęs, nors renginys vyks centre, o jo aprašymas – centro tinklapyje.

Kauno miesto savivaldybės, kurios įstaiga ir yra Kauno kultūros centras, komentarų taip ir nesulaukėme, tačiau po pakartotinio kreipimosi aprašymas buvo pakoreguotas – liko tik pirmieji keturi sakiniai. 

„Nevykėliai savivaldybėje. Net neskaitę kopijuoja tekstus ir kelia į savo puslapį. Čia gi bajeris feisbuke, kaip ir grupės atlikėjas ant bajerio daro viską“, – internautai metė akmenų į Kauno kultūros centro daržą.

„Kai Kaunas ruošiasi tapti tokios kultūros sostine, nejučia pagalvoji, kas gi Kauno merijoje ir kas gi Lietuvos Kultūros komiteto pirminykas, – komentavo portalo kauno.diena.lt skaitytojas.

„Pasiektas plintusas...O kažkada Kaunas buvo Lietuvos širdis. Kauniečiai, čia jūsų „kultūriniai renginiai“?“ – retoriškai klausė kitas skaitytojas. 

O aistros kilo dėl renginio, kurio aprašymas iš mažiau įpareigojančios feisbuko erdvės tiesiog buvo perkeltas į kultūros centrą tinklapį su jo rimtu miestą atstovaujančių menininkų ir kūrėjų kontekstu.

„Mielieji Kauno miesto, Kauno apskrities ir Kauno apylinkių openmaindukai! Kviečiame į susitikimą Kaune. Atvykite į lokaciją su plačia šypsena ir visu savo plačiu openmindnessu. Pakvieskite savo open-minded draugus prisijungti kartu. Su savimi pasiimkite liniuotę ir visi kartu susėdę matuokite, kurio iš draugų openmindnessas yra didžiausias. Laimėtoją apdovanokite open-minded prizu: autentišku ant kaklo pakabinamu datulės dydžio išmatų amuletu. Renginio dieną pasirūpinkite įvaizdžiu: vietoje batų su aulu rinkitės mokasinus, vietoje nykios tabula rasa kaktytės rinkitės daug spalvotų tattoo ant snukučio. Skirkite dėmesio spalvų suderinamumui: rūbams rinkitės citrusų, pipirmėčių, šlapimo atspalvius. Kojų nagams nusikirpti rinkitės žirklutes“, – apie renginį kelias savaites buvo rašoma Kauno kultūros centro interneto svetainėje.

Direktorė perskaitė ir patvirtino

Kauno kultūros centro direktorė J. Rudgalvienė portalui dar ketvirtadienį kauno.diena.lt teigė, kad šis renginys ir jo aprašymas jai nėra staigmena. Su juo ji spėjo susipažinti prieš publikuojant svetainėje. Išsamiai apsvarstė, įvertino.

„Labai nenoriu teisintis. Tai yra pirmoji taisyklė, ko aš neturiu daryti“, – sakė J.Rudgalvienė.

Ji aiškino, kad centras nuomoja salę. „Turime sutartinį įsipareigojimą, įsileidžiame nuomininką, imame mokestį ir neįtakojame teksto, koks pasirodys“, – dėstė centro vadovė.

Man tai... Man tas rezonansas... Tai yra rezonansas. Nebaisu, bet rezonansas.

Renginius centras atsirenka. Kaip atsirenka? Į šį klausimą atsakydama J. Rudgalvienė pabrėžė, kad atlikėjas Šventinis bankuchenas, apie kurio renginį ir kalbame, bei populiarios dainos „Lietuvos istorijos repas“ autorius už šią dainą yra gavęs net ir karinių pajėgų apdovanojimą, MAMA apdovanojimų.

„Tai nėra chuliganai, įsileisti iš gatvės. Tai yra žmonės, kurie apie Lietuvos istoriją kalba labai pagarbiai, ir kurie yra pasiekę plačią jaunimo auditoriją. Kitas klausimas, kad niekur nėra apibrėžta, kad valstybingumo šventes reikia švęsti rūškanais veidais“, – teigė J. Rudgalvienė, vis tik nusprendusi nenagrinėti, ar išmatų amuletas yra tinkamiausia veidų tokią proga antirūškinimo priemonė.

„Jų komunikacija yra humoras. Jų koncertai yra rimti, ir ten nėra jokių patyčių iš valstybingumo. Jų humoras sudėtas į reklaminius tekstus, nes jie taip supranta. Kultūros centro pozicijos tame nėra jokios“, – tikino J. Rudgalvienė.

Pasidomėjome, ar ji pati, perskaičiusi tokią reklamą, eitų į koncertą. „Ne, nes man lygiai taip pat baisu, kaip ir besikreipusiai jūsų skaitytojai“, – sakė centro vadovė.

„Jums baisu?“ – pasitikslinome, ar gerai išgirdome.

„Man tai... Man tas rezonansas... Tai yra rezonansas. Nebaisu, bet rezonansas. Jeigu aš būčiau koncerto rengėjas, reklamai pasirinkčiau kitus žodžius. Tai ne mano tekstas. Aš gyvenu laisvoje šalyje ir ne mano pareiga cenzūruoti. Aš tik galiu kaip įstaigos vadovė, pamačiusi reklamą, nutraukti sutartį. Bet įsigilinusi į visą situaciją to nepadariau, nes manau, kad tai yra netikslinga“, – komentavo J. Rudgalvienė.

J. Rudgalvienė/E. Kniežausko nuotr.

Standartinis aprašymas

Centro viešųjų ryšių specialistė Toma Mikalauskienė penktadienį atrašė elektroniniu paštu, patardama nepriimti aprašymo rimtai. Ji, kaip ir direktorė, akcentavo, kad tai ne centro renginys.

„Visų pirma norėtume pabrėžti, jog Šventinio bankucheno renginio „Įvairi programa“ organizatorius nėra Kauno kultūros centras. Atlikėjas savo pasirodymui salę tik nuomoja. Taip pat svarbu paminėti, jog šis renginys neskirtas Vasario 16-osios dienos minėjimui, jis tiesiog vyksta šią dieną. Vasario 16-tai dienai minėti Kauno kultūros centras paruošė tautinių šokių kolektyvų koncertą „Vilčių nemunai“ bei vasario 14, 15 ir 16 dienomis planuojamos kūrybinės dirbtuvės „Lietuva – mano veidas“, – teigė T. Mikalauskienė.

Ji įrodinėjo, kad aprašymas, kurį centras publikavo savo tinklapyje, standartinis.

Šis renginio aprašymas yra tik humoristinė kvailystė smagiam vakarui praleisti, to tikrai nereiktų priimti rimtai.

„Puikiai suprantame, jog renginio organizatoriaus humoras priimtinas ne visiems, tačiau aprašymas neskirtas iš ko nors pasityčioti – tai tiesiog standartinis atlikėjo renginio parašymas. Neskubėkime vertinti žmonių neigiamai, prisiminkime, kad  būtent Šventinio bankucheno kūrinys „Lietuvos istorijos repas“ buvo įtrauktas net į lietuvių literatūros vadovėlį, kaip priminimas, jog mokytis galima ir nenuobodžiai. Taip pat atlikėjas buvo įvertintas net keliais apdovanojimais už pilietiškumo puoselėjimą netradicine forma perteikiant Lietuvos istoriją“, – rašė T. Mikalauskienė ir pridūrė, kad „šis renginio aprašymas yra tik humoristinė kvailystė smagiam vakarui praleisti, to tikrai nereiktų priimti rimtai“.

Šventinis bankuchenas: Galėjo ir nesidėti

Šventinio bankucheno slapyvardžiu žinomas kūrėjas ir atlikėjas portalui kauno.diena.lt teigė, kad koncertą rengia ne Vasario 16-osios proga, kad data  – tik sutapimas, nes kitais vakarais arba buvo užimta salė, ar negalėjo kažkuris iš komandos narių.

Pasiteiravus apie labiausiai aprašyme kliūvančius žodžius, teigė, kad „faktas, kad ten yra ironija, tai bendrai yra šiuolaikiškumo grimasų ironiškas aprašymas“.

Šventinio bankuchenas nustebo, kad Kauno kultūros centras kratosi atsakomybės: „Tekstas buvo feisbuko event'e, jis buvo elementariu būdu ten įdėtas. Net nesigilinau. Pats centras įsidėjo (į savo tinklapį, – aut. past.). Galėjo jo nesidėti, man nuo to nebūtų nieko buvę“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Safyras

Safyras portretas
Kai žmonės jau nesupranta žodžio jumoro reikšmės ir visokiausias nešvankybes bando pateikti kaip skanų tortą, tai rodo, kad nėra tikro šeimininko nei mieste, nei valdžioje... Gal todėl ir bandoma visur kaišioti angliškus žodžius, nes lietuvių kalbą daugelis jau baigia užmiršti... Reikia labai stiprios šluotos, kad visas chaltūras iš kultūros iššluotų , nes bet kokią nesąmonę pateikti, kaip meninę išraišką gali tik tie, kurie nei knygų skaito, nei mokosi, nei vaikus auklėja, bet rūpi tik pinigai...

Na

Na portretas
Jeigu kultūros centras neišnaudoja patalpų ir jas nuomoja, tai gal vertėtų savivaldybei tą įvertinti ir kultūros centrą perkelti į mažesnes patalpas. Tada nereikėtų nuomoti patalpų visokiems sugedusiems, skleidžiantiems blogą kvapą Šventiniams bankuchenams ir neliktų neišnaudojamų patalpų problemos.

Anonimas

Anonimas portretas
NE,broliai lietuviai, tas skleidziantis meshlo kvapa bankuchenas zinojo ===kuria diena pasirinki ,kad paskleisti shudinu amuliatu kvapa ,,ir vishta zinojo ,kas didesni pinigeli mokes .O garbe ?/ ji tokios net nezino ...bankucheno "feisa"!! turi matyti miesto zmones,,nes ne visi eis I TEN ! buti "feisa" kas uzsimojo suniekinti musu atminti???!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių