Vargai dėl bendrijos pirmininkų

Miško gatvėje esančiame daugiabutyje liejasi nesibaigiančios aistros dėl bendrijos pirmininkų veiklos. Vienas gyventojams užkliuvo dėl pernelyg brangiai nupirktų durų, kitas namu apskritai nesirūpino, o dar kiti, jų pačių teigimu, tiesiog nebeištvėrė gyventojų spaudimo, tad atsistatydino savo noru.

Ketino atsistatydinti

Praėjusio trečiadienio vakarą prie Miško g. 28A namo būriavosi grupelė žmonių. Čia vykusiame daugiabučio gyventojų susirinkime planavo atsistatydinti bendrijos "Miško g. 28A" pirmininkė Nijolė Kmitienė, pareigas ėjusi vos nuo pavasario.

Nuo drastiško žingsnio ją sulaikė tik tai, kad, kaip buvo aiškinama susirinkime, atsistatydinti neleidžia bendrijos įstatai.

Šis 40 butų namas – vienas tokių, kuriuose bendrijos pirmininkai keičiasi pernelyg dažnai, gyventojai tampa vis labiau nepatiklūs, nors tik radę kompromisą bendromis jėgomis galėtų iš esmės pasirūpinti ir jo technine būkle, ir aplinka.

Reikia suremontuoti labai duobėtą įvažą į kiemą, pakeisti sutrūnijusią namo elektros instaliaciją ir kt.

Pasigenda skaidrumo

"Baigiasi gyventojų kantrybė. Pirmininkai vis keičiasi, mokesčiai mokami, bet progreso nematyti", – skundėsi vienas namo gyventojų (vardas, pavardė redakcijai žinomi).

Jis ir dar kelios "Kauno dienos" kalbintos gyventojos sakėsi niekaip negalinčios sužinoti apie bendrijos finansus, nors tokią teisę garantuoja įstatymai. Viena gyventojų netgi baiminosi, kad per tokią pirmininkų kaitą ir kai kurių neatsakingumą bendrija nebūtų beviltiškai prasiskolinusi.

"Neaišku, kur naudojami mūsų visų sumokėti pinigai, kas bendrijoje apskritai vyksta. Negalime nieko sužinoti ir gauti finansinių ataskaitų. Esame kreipęsi ir raštu, bet susidarė toks įspūdis, kad bendrijoje niekas niekam nėra atskaitingas. Kai prašai pateikti dokumentus, prasideda bėdos: dokumentų neturi, nes jų nepasiėmė, kopijų pateikti negali, nes dokumentų daug, jie daug sveria", – piktinosi kaunietis.

Jis pasakojo, kad ataskaitų pareikalavus iš vienos buvusių pirmininkių, ši tiesiog atsistatydino. Išrinktas naujas vadovas teikė daug vilčių, bet po susirinkimo, kaip pasakojo gyventojai, jo niekas nei matė, nei girdėjo – savo naujoms pareigoms buvo abejingas ir daugiabučio reikalais nesirūpino.

"Vasarą kreipėmės į savivaldybę, kad būtų atliktas kompleksinis bendrijos veiklos patikrinimas. Bet paaiškėjo, kad bendrijas kontroliuosiantis skyrius dar tik komplektuojamas. Gavome raštą, kad kai jis pradės dirbti visu pajėgumu, patikrinimas bus atliktas. Savivaldybėje dėl jo lankiausi ir praėjusią savaitę – kol kas niekas nejuda", – nusivylė vyras.

Paliko likimo valiai

"Tiek metų bendrijai mokame mokesčius, o namo būklė tik blogėja. Pavyzdžiui, pernai trūko kanalizacijos vamzdis. Kol buvo surasta, kas likviduos avariją, vanduo taip ilgai plovė sieną, ji tiek sudrėko, kad pakenkė ir pasenusiai mūsų namo elektros sistemai. Šviesa laiptinėje nedegė pusę metų, bet sąskaitos už elektrą ateidavo", – piktinosi kaunietis.

Jis prakalbo ir apie buvusio pirmininko užsakytas auksines laiptinės duris. "Jų kaina – kosminė, bet mūsų sutikimo niekas neprašė. Įstatė ir turėjome sumokėti. Kaltų dėl mūsų pinigų švaistymo nerasta", – vardijo pašnekovas.

Kita bendrijos vadovė, gyventojams sutikus, surado, kas galės pakeisti sudūlėjusius laiptinių langus naujais. "Langai sudėti, bet apdailos darbai nepabaigti iki šiol", – apsileidimo pavyzdžius rinko vyras.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Visa bendrija

Visa bendrija portretas
Pastabos visos labai teisingos. kreipemes ir mes i p. Pirmininka ir namo valdytoja del Bendrijos darbuotoju atlyginimu paviesinimo , kad zinotume ,uz kokias pareigybes ir kiek kiekvienas namas ir kiekvienas butas moka. Norejome zinoti konkreciai kiek mokame atlyginimo ''pries'' ir ''po,, mokesciu. Taciau atsakymo negavome. Nejaugi tai privatus ,,biznis''? Bet juk pinigus mokame visi tik is savo ,,kisenes''.Gal galite kas nors patarti kur ieskoti tiesos Bendrijos gyventojams!!

bendrijos gyventojai

bendrijos gyventojai portretas
l226 dnsb Kaune tapo privaciu pirmininko p. Ardzijausko UAB-u.. Bendrijoje yra ,mazdaug, 1300 butu, tiksliai net negalime suzunoti.. Paslaptyje laikomi ir bendr. ir pirmininko atlyginimai. Apie pirmininko rinkimus niekas ir niekada neinformuoja. Taip pat neimanoma suzinoti , kas ir kiek zmoniu sudaro bendrijos taryba. Nuo kiekvieno buto yra atskaiciuojami labai dideli mokesciai atlyginimams.Pirmininkas ,,tupi''[ tas pats gal 25m.

eugenija

eugenija portretas
gyvenu dnsb 226, tai didziausia bendrija Kauno mieste. Bendrijos pirmininkas jau 30m. tas pats. viskas nuo bendrijos nariu yra slepiama, net nezinom kiek ir kokiu darbotoju administracijoje. Nezinom net kokiu budu metai is metu jis vel tampa musu "virsininku"
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių