V. Matijošaitis sveikina iš lėktuvo: miesto gyvenimas panašus į akrobatinį skrydį

 • Teksto dydis:

Kaunui pasitinkant 612 metų sukaktį, kauniečius pasiekė nekasdieniškas Visvaldo Matijošaičio sveikinimas, nufilmuotas dviviečiame akrobatiniame lėktuve Jak-52. Trumpam įsitaisęs prie šturvalo ir pamėginęs įsijausti į piloto vaidmenį, meras vaizdingai įvertino kauniečių pastangas kaskart kilti vis aukščiau.


 

„Miesto gyvenimas panašus į akrobatinį skrydį: galim staigiai šauti aukštyn, o kartais padarom kilpą ar suktuką. Bet gerai, kad kauniečiai moka išvengti audrų, saugiai nusileidžia ant žemės ir vėl siekia kilti aukščiau, – perkeltine prasme apie Kauną ir jo žmones kalbėjo meras. – Tegul šiandien gera nuotaika aplanko Jūsų namus ir kiemus. Sveikinu su Kauno gimtadieniu!“

Kauno savivaldybės feisbuko paskyroje šįryt pasirodžiusį vaizdo įrašą papildė greta palikta žinutė: „Su tokia įgula kaip Jūs – esu ramus, kad skrydis bus sklandus.“

Galiausiai V. Matijošaitis paragino visus kauniečius vakarop pakelti akis į dangų, kur pasirodys akrobatinių skrydžių grupės ANBO trijulė su įspūdinga aukštojo pilotažo programa. 17 val. virtuoziškas lėktuvų skrydis pirmiausia bus matomas ties Santaka ir tęsis virš viso miesto. Pilotai tirštų dūmų juostomis padangėje raižys figūras, kurių visuma sudarys simbolinę karūnos formą, taip pažymint 612-ąjį Kauno gimtadienį.

Iškart po pasakytų sveikinimo žodžių V. Matijošaitis sau įprastu gestu kilsteli aukštyn nykštį ir užsidaro piloto kabinoje. Toliau vaizdo klipe matyti į dangų trise sinchroniškai kylantys ir oro akrobatikos elementus meistriškai repetuojantys ANBO grupės lėktuvai. Vis dėlto paaiškėja, kad nė viename iš jų šįkart meras neskrido, bet viską stebėjo nuo žemės.

 

 

„Tiesa, vos nepamiršau. Atšvęskite kaunastiškai!“ – atsigręždamas į žiūrovus, surežisuotoje vaizdo klipo pabaigoje pridūrė jis.

Efektingas lėktuvų skrydis šeštadienio vakarą simboliškai paskelbs šventinės vakarienės pradžią Laisvės alėjoje ir senamiestyje, kur nuo Soboro iki pat Rotušės aikštės bus išrikiuoti kavinių staleliai, kviesiantys kauniečius prisėsti ir bendruomeniškai paminėti miesto sukaktį.

Daugiabučiuose ar privačiuose namuose gyvenantys kauniečiai taip pat skatinami išsinešti staliukus su kėdėmis į balkonus ar kiemus ir kaimyniškai atšvęsti, laikantis saugių „karantininių“ atstumų bei drauge kuriant pakilią nuotaiką visame mieste. Be to, svarbiu šiųmetės šventės atributu turėtų tapti išskleistos ir aukštyn keliamos Kauno vėliavos.

Kiemai atsidaro, miestas švenčia! Su tokiu šūkiu gegužės 23-iąją Kaunas pasitinka gimtadienį. Dovaną šia proga kauniečiams paruošė įvairios miesto kultūros organizacijos ir bendruomenės. Pasirodymai šiemet keliauja pas žmones į kiemus bei gatveles. Apie pusšimtį miesto erdvių užpildys muzika, dainos, šokiai, teatro pasirodymai, edukacinės ir kitos veiklos.

Ryškiausius šventinės programos akcentus galima tiesiogiai stebėti internete: gimtadienis.kaunas.lt

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Melagis

Melagis portretas
+ bailys

Kaunas

Kaunas portretas
Krabeli skrajūnėli, kodėl Paksiaus neįsisodinai? Būtų darnus duetas.

kembrikas

kembrikas portretas
Kodel ne su turkisku dronu,atsilikelis. O jo silkes sudas,kaip ir jis, kazkokiom rudom demem ismustos ,ismeciau.
VISI KOMENTARAI 79
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių