Turistai lanko Kauną, bet ne taip gausiai kaip prieš pandemiją

Į pagalbą pamažu atsigaunančiam turizmo sektoriui antrajame pagal didumą Lietuvos mieste pasitelkiamos išradingos akcijos. Viena jų pradėta rugsėjo 15-ąją, kai net 26 šalies miestuose per Kauno miesto savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos „Kaunas IN“ ir Lietuvos pašto akciją padovanota daugiau kaip 200 kvietimų dviem – pasisvečiuoti su puikia nakvyne Kaune.

Kuponai, kviečiantys pernakvoti prie akcijos prisijungusiuose Kauno viešbučiuose, galioja net pusę metų, iki kovo mėnesio.

Pasak pranešimo, nors lyginant 2021 m. ir 2020 m. sausio-rugpjūčio mėnesių apgyvendinimo statistiką Kaune turistų skaičius išaugo net 145 proc., bet sugrįžti į priešpandeminį lygį dar nepavyko: 2019 metais tuo pačiu laikotarpiu Kaune turistų svečiavosi dvigubai daugiau.

Kaip rodo 2021-ųjų statistiniai Kauno duomenys, pirmais vasaros mėnesiais miestą labiau tyrinėjo ir lankė lietuviai, tačiau vėliau padaugėjo ir užsieniečių. Vasaros pabaigoje (rugpjūtį) sulaukta daugiau turistų nei bet kurį kitą metų mėnesį.

„Birželį ir liepą Kaune daugiau lankėsi lietuviai, o rugpjūtį užsieniečių srautai beveik dvigubai aplenkė vietinį turizmą. Žinoma, prie turistų skaičiaus augimo labai prisidėjo ir didieji renginiai: Pasaulio salės futbolo čempionatas, vasarą vykęs olimpinės atrankos etapas ir kiti, pritraukę į Kauną daugiau žmonių“, – pasakoja VšĮ „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė, pastebėdama, kad renginiai mieste ne tik jį pagyvina, bet ir augina keliautojų srautus.

Pasaulio salės futbolo čempionatas, vasarą vykęs olimpinės atrankos etapas ir kiti, pritraukę į Kauną daugiau žmonių.

Tai, kad ši vasara buvo gerokai rezultatyvesnė nei 2020-ųjų, lėmė žmonių prisitaikymas prie pokyčių: turistai ir miestiečiai paprasčiausiai išmoko gyventi su įvairiais papildomais reikalavimais, priprato, kad kai kur yra ribojimų ar reikia imunizaciją įrodančių dokumentų.

Vis dėlto, nors miesto svečių srautai auga, 2019 m. lygio jie dar toli gražu nepasiekė – turistų sulaukiama perpus mažiau. Vidutiniškai turistai Kaune praleidžia apie dvi naktis, tikina „Kaunas IN“ darbuotojai.

Pagrindiniai keliautojai rugpjūtį buvo latviai, lenkai, estai. Vasaros pabaigoje daugėjo vokiečių, prancūzų, kurių liepą ir birželį buvo labai nedaug. I. Pažereckaitė-Kalėdienė sako, kad vasaros pradžioje Kauno turizmo informacijos centre besilankę užsieniečiai dažniau buvo tie žmonės, kurie studijuoja ar dirba Kaune, kituose šalies miestuose, bet ne tie, kurie kaip turistai atvyksta iš kitų šalių. Tik rugpjūtį ši tendencija pradėjo keistis.

Pastebima, kad karantino metu pasikeitė ir keliavimo stilius. Didelius turistinius autobusus pakeitė mažesnės grupės arba pavieniai, vienos šeimos keliautojai. Daugiausia savarankiškai keliauja poros ir šeimos ar nedidelės draugų grupės. Dažniausiai keliautojai vasarą į Kauną vyko lėktuvu, automobiliais, kemperiais ar motociklais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Krabastan

Krabastan portretas
Gėda gyventi tokiame mieste, vakar mačiau kokiais veidais klampoja turistai Vilniaus gatve.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių