Sugrįžę karščiai jau parodė dantis Pereiti į pagrindinį turinį

Sugrįžę karščiai jau parodė dantis

2015-08-06 11:42

Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis užregistravo pirmuosius signalus, kad vėl gali pasipilti nelaimių lavina, buvusi per liepos pradžioje alinusią kaitrą. Tada užregistruoti aštuoni perkaitimo atvejai, o iš Kauno vandens telkinių ištraukti trys skenduoliai.

Sugrįžę karščiai jau parodė dantis
Sugrįžę karščiai jau parodė dantis / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Trečiadienį po pietų Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis užregistravo pirmuosius signalus, kad vėl gali pasipilti nelaimių lavina, buvusi per liepos pradžioje alinusią kaitrą. Tada užregistruoti aštuoni perkaitimo atvejai, o iš Kauno vandens telkinių ištraukti trys skenduoliai.

Stogo įkaitas

Trečiadienį po pietų greitosios medikų pagalbos prireikė 47-erių kauniečiui, kelias valandas per pačią kaitrą taisiusiam namo stogą.

Apie 16 val. jį pradėjo pykinti, ėmė svaigti galva, kojas traukė mėšlungis. „Taigi dabar geri orai – nusiplėšiau stogą ir, kol nelyja, susiplanavau sutaisyti...“, – teisinosi priekaištaujantiems medikams nelaimėlis.

Šį kartą, atrodo, viskas laimingai baigėsi – užteko patarimų skubiai atsivėsinti ir toliau nepamiršti vartoti daug skysčių. O kitą kartą lipti ant stogo anksti ryte arba vakare, kai ne taip karšta. Ir apsirengti šviesiai bei nepamiršti galvos apdangalo. 

Suaugusiųjų žaidimai

Trečiadienį jau užfiksuotos ir pirmosios nelaimės vandens telkiniuose.

Viena iš jų – Lampėdžio ežere, kur per liepos kaitrą nuskendo du jauni vyrai. Vienas iš jų – nardydamas.

Panašius žaidimus trečiadienio popietę šiame vandens telkinyje žaidė ir su vyru Lampėdžių paplūdimyje poilsiavusi 18-metė. Jai prireikė skubios medikų pagalbos po žaidimo „Kas ilgiau išbus po vandeniu?“

18-metė, anot krantan ją ištempusio vyro, išbuvo po vandeniu apie minutę. „Įkvėpiau vandens ir pradėjau dusti“, – skundėsi nutrūktgalvė. Laimė, šalia buvo vyras.

Nors nelaimėlę greitosios medikai rado sąmoningą, dėl viso pikto nuspręsta vežti ją į ligoninę stebėjimui.  

Švęs antrąjį gimtadienį

Trečiadienio vakare vos per plauką Kauno apskrityje nenuskendo žmogus.

Atsigaivinti tvenkinyje netoli Raseinių nusprendęs 50-metis nuo šiol rugpjūčio 5-ąją galės švęsti antrąjį savo gimtadienį. Greitosios medikai apie 21 val. užregistravo pranešimą, kad jis nuskendo. Skambino nelaimėlį ištraukę kiti poilsiautojai.

Iki Šarkių kaimo, kuriame šis vandens telkinys, greitosios medikams reikėjo įveikti nemažą atstumą. Kol jie skubėjo nelaimės vieton, pagalbos šauksmą užregistravęs jų kolega, stoties dispečeris, telefonu rekomendavo skambinusiesiems, kaip skenduolį gaivinti.

Dispečerio kolegos, įveikę nemažą atstumą per 12 minučių, nelaimėlį rado jau kvėpuojantį ir sąmoningą.

Išgąsdino ne juokais

Sugrįžus karščiams, įmonė „Lagna“, teikianti gelbėtojų paslaugas oficialiuose Kauno paplūdimiuose, vėl sustiprino budėjimus. Anot įmonės direktoriaus Prano Urbelio, į Lampėdžių bei Kauno marių paplūdimius vėl ėmę plūsti žmonės ir toliau linkę žaisti su likimu.

Trečiadienį ne juokais buvo sunerimta, kad Kauno marios vėl pasiglemžė kažkieno gyvybę. Kelias valandas ant kranto gulėjo moteriški drabužiai ir rankinė. Galiausiai šie daiktai atnešti į gelbėjimo stotį.

Išdrįsus paskambinti rankinėje rastu mobiliuoju telefonu, atsiliepė šių daiktų savininkės šeimos narė. Ji paaiškino, kad marių pakrantėje palikto turto savininkė grįžo į namus neblaivi.

Iš svetimų nelaimių nesimokoma

Kaip jau rašyta, per liepos kaitrą Kauno mariose nuskendęs jaunas vyras taip pat buvo neblaivus. Anot kartu su juo pakrantėje alkoholį vartojusių draugų, 30-metis įbrido į vandenį su visais drabužiais, paniro ir jau neiškilo.

Jį gelbėti bandė kitas sugėrovas, kuris netrukus pats pradėjo skęsti. Jį įvykio liudytojams pavyko išgelbėti.

Remiantis statistika, pernai vasarą, besimaudydamas Kauno vandens telkiniuose, nenuskendo nė vienas žmogus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų