Statistiniai pokyčiai Kaune – džiuginantys, tačiau liūdina ūgtelėjęs mirčių skaičius

Paskutiniąją 2021-ųjų dieną Kauno rotušėje iškilmingai bus sutuokta vienuolika jaunavedžių porų. Metus užbaigs apie 15 val. numatoma registruoti santuoka.

Kaip naujienų agentūrai ELTA sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyrio vedėja Vaineta Munderzbakienė, jeigu visos šiandienos jaunavedžių poros atvyks į Rotušę, tai iš viso 2021-aisiais Kaune bus sutuoktos 1878 poros. Pažymėtina, kad 2020-aisiais jų būta šiek tiek mažiau – 1806.

Eltos paprašyta patikslinti, ar dažni atvejai, kai poros joms iš anksto paskirtu laiku neatvyksta į civilinės metrikacijos akto ceremoniją, poskyrio vedėja sakė, kad tokių atvejų pasitaiko. Būna, kad Civilinės metrikacijos poskyris prieš kelias dienas perspėjamas, jog santuoka neįvyks, nes vienas ar abu jaunavedžiai apsigalvojo. Tačiau kartais dieną, galėjusią tapti būsimos šeimos didžiąja švente, Rotušėje be jokio perspėjimo visai nepasirodo tie, kurie dar neseniai buvo pasiryžę kurti bendrą gyvenimą.

Tikime, kad pandemija visų bendromis pastangomis bus įveikta, ir gyvensime šviesiau, viltingiau bei džiugiau.

Nuo metų pradžios iki paskutinės 2021-ųjų dienos Kauno savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyryje registruotos 967 ištuokos, 2020-aisiais – kiek daugiau, – 1019. Anot V.Munderzbakienės, ištuokos registruojamos tuomet, kai skyrių pasiekia teismo pranešimai apie nutrauktą santuoką. Todėl sausio pradžioje tiek šie, tiek kiti statistiniai duomenys bus tikslesni.

Lygiai taip po paskutinės šių metų dienos keisis ir 2021-aisiais Kaune gimusių kūdikių skaičius. Bet jau dabar žinoma, kad naujagimių šiek tiek padaugėjo: iki šios dienos poskyryje jų registruota 3104, o per ankstesnius metus, 2020-uosius, – 3021.

Deja, tebesitęsiančios pandemijos Kaunui metai atnešė ir ne tokių linksmų žinių, nes mieste daugiau registruota mirčių: 2021-aisiais – 4675, o per visus 2020-uosius – 4339 mirtys.

„Ši statistika tikrai liūdnoka, tačiau tikime, kad pandemija visų bendromis pastangomis bus įveikta, ir gyvensime šviesiau, viltingiau bei džiugiau. To norėtųsi kiekvienam iš mūsų palinkėti 2022-ųjų išvakarėse“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriaus Civilinės metrikacijos poskyrio vedėja V. Munderzbakienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Na kas pasakys,paviešins mirties priežastis tų kasdien randamu lavonų , po du, tris,keturis.yra statistika tai tegul dirba ir paviešina kaip jie mirė juk ir jaunų gana nemažai .o jei nesako tai ir auga gandai tai virusas ar vakcina kalta ,tai duokit atsakymus ir nereiks čia spėlioti...
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių