Sostinės dovana Kaunui: miestiečių dėmesį pritraukė mistinis „Vilniaus sapnas“

Nors Vilnius 700-ąjį gimtadienį minės tik kitais metais, tačiau jau šiemet pradėjo švęsti. Vienas jubiliejaus akcentų – misterija „Vilniaus sapnas“ – keliauja po Lietuvos miestus, o Liepos 6-ąją tai tapo gražia dovana kauniečiams.

„Lygiai vidurnaktį pasigirdo miesto varpų dūžiai ir užkaukė geležinis vilkas. Kas tai? Taip prasidėjo Gedimino sapnas, iš kurio gimė Vilnius. O šiandien šis pranašiškas sapnas tapo dovana Kauno miestui!“ – taip apie misteriją intrigavo renginio organizatoriai.

„Vilniaus sapnas“ pasakoja miesto gimimo istoriją, leidžia peržvelgti svarbiausius Vilniaus ir visos Lietuvos įvykius, pasižvalgyti po šalies istorijos gelmes, atpažinti kultūrinius šviesulius bei susipažinti su šiuolaikiška sostine.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Išskirtinis Vilniaus istorijos pasakojimas Kauno pilies papėdėje buvo apgaubtas muzikos, šokio ir šviesos elementais, kūrusiais ypatingą pasakojimo nuotaiką. Šis sostinėje gimęs kūrinys – ne tik graži dovana Kaunui, bet ir kartu pasveikinimas artėjančio svarbaus jubiliejaus proga.

„Jei jau kviečia, tai kitąmet tikrai reikės vykti į Vilnių“, – tarstelėjo misteriją stebėjusi porelė.

Jei jau kviečia, tai kitąmet tikrai reikės vykti į Vilnių.

„Man šis renginys kažkiek priminė mūsų „Santakos“ renginį, nes abiejuose buvo sekama tarsi pasaka. Manau, kad dažniau Vilnius į Kauną galėtų atvažiuoti, tai gal sumažėtų priešprieša ir savotiška konkurencija tarp miestų“, – pasisakė ir kita kaunietė.

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ sukūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą mezgė profesorius Alfredas Bumblauskas, muzikinę atmosferą dovanoja Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas. Istorijai gaivaus gūsio suteiks „Low Air“ šokėjai, kuriems choreografiją kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mistiniai jūs visur

Mistiniai jūs visur portretas
Baikit rukyti kanapes.Išsiblaivykot.

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių Velmnio išpažintojų karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Velnio išpažintojai veikė Lietuvos teise, vardu, slėpdami, teisybę. LR kauno vpk, D. Žukauskas, M. Baršys. G. Žaliagiris, N. Ž. Venckienė, A. Venckus. V. Adamkus, A. Kubilius. G. Petrauskas,P. Mačiulis, M. Jurgutis, A. Palionis, V. Matijošaitis, R. S. Kandurauskė. Všį Ernmar Respublika. 1.2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106. Direktorius, Ernestas Marcinkevičius.

tegul vilnius

tegul vilnius portretas
Vilniaus sapnas tai [[[[vaivorikštė]]]
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių