Širsta ant rūkalių Kauno autobusų stotyje: ar čia jokios taisyklės negalioja?

„Kodėl žmogus, atėjęs į Kauno autobusų stoties išvykimo aikštelę, lūkuriuodamas reikiamo autobuso, turi kvėpuoti cigarečių dūmais užtvindytu oru?!“ – piktinosi kaunietis Antanas pridurdamas, jog miesto viešojo transporto stotelėse rūkyti negalima, o štai, modernioje Kauno autobusų stotyje toks draudimas negalioja.

Pasak su portalo redakcija susisiekusio vyro, žmonės rūko ne tik rūkymui skirtose vietose, bet ir didžiojoje Kauno autobusų stoties prieigų teritorijos dalyje.

„Kaip taip gali būti, kad viršuje pakabinta lentelė „Išvykimas“, o maždaug už pusantro metro nuo čia – kitas užrašas: „Rūkymo vieta“? Šios rūkymo vietos galėtų būti iškeltos kitur. Tačiau, negana to, daugelis rūko, kur pakliūna, nepaisydami jokių informacinių ženklų, jog ne visur rūkyti galima“, – teigė Antanas.

Portalui kauno.diena.lt susisiekus su Kauno autobusų stoties vadove Laima Pakusiene ir nupasakojus situaciją, dėl kurios ne juokais įtūžo kaunietis, ji tikino, jog dar šio modernaus pastato statybų metu, esą su architektu buvo kruopščiai derintas klausimas, kuriose vietose atsiras rūkymui skirtos zonos. Jos teigimu, minėtos vietos atsirado nuošaliausiai nuo besiburiuojančių žmonių.

Kai stoties prieigose tvarką prižiūrintis apsaugininkas pamato žmones, rūkančius ne tik rūkymui skirtose zonose, visada paprašo pereiti į minėtas specialias čia įrengtas vietas. Prašymo jie visada paiso ir priekaištų nesulaukiama.

„Norėjome, kad įrengtos rūkymo vietos užkirstų kelią rūkymui visoje Kauno autobusų stoties teritorijoje ir nerūkantieji keleiviai, laukdami autobusų, galėtų jaustis patogiai. Todėl buvo pasirinktos trys vietos, kuriose įrengtos minėtos zonos. Pirmoji – atvykimo aikštelėje, kita – pastato gale, prie įvažiavimo į „Rimi“ rampą, ir trečioji – gatvelėje tarp Kauno autobusų stoties ir „Ibis“ viešbučio“. Siekėme nuo rūkančiųjų apsaugoti autobusų išvykimo aikšteles ir vietas, kuriose sutinkami keleiviai su vaikais“, – akcentavo pašnekovė.

Nors statinio prieigų teritorijoje, kur minėtų trijų rūkymui skirtų vietų nėra, esti specialūs ženklai, draudžiantys rūkyti, L. Pakusienė nepaneigė fakto, jog atvejų, kai rūkoma ne tik tam pritaikytose vietose, vis dėlto pasitaiko.

„Kai Kauno autobusų stoties prieigose tvarką prižiūrintis apsaugininkas pamato žmones, rūkančius ne tik rūkymui skirtose zonose, visada paprašo pereiti į minėtas specialias čia įrengtas vietas. Prašymo jie visada paiso ir priekaištų nesulaukiama. Galbūt apsaugininkui ir nepavyksta sukontroliuoti visų, tačiau rūkančiųjų bet kur tikrai nėra daug“, – tikino Kauno autobusų stoties atstovė.

L. Pakusienė įsitikinusi, jei modernaus Kaune iškilusio pastato teritorijos prieigose nebūtų įrengtos rūkymo vietos, o vietoj jų visai uždrausta rūkyti, toks sprendimas nepasiteisintų. „Nebent rūkyti lauke būtų uždrausta įstatymu, tuomet mes, žinoma, jo paisytumėme“, – sakė ji.

Paklausta, ar policija imasi priemonių, padedančių sutramdyti rūkančiuosius vietose, kur pastarasis veiksmas – draudžiamas, Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė sakė, jog gavę pranešimą pareigūnai neabejotinai sureaguotų ir atvyktų. O pastarajam faktui pasitvirtinus, būtų taikomos atitinkamos priemonės.

Primename, jog 2014-aisiais miesto tarybos priimtame sprendime Kaune buvo išplėstas nerūkymo zonų sąrašas – draudžiama rūkyti ir viešojo transporto stotelių laukimo paviljonuose.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nurodyta, jog už Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme numatytų tabako gaminių ir susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimus gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų. Nusižengus pakartotinai, piniginė gali paplonėti iki 90 eurų. Abiem šiais atvejais taip pat privaloma skirti tabako gaminių ar su juo susijusių gaminių konfiskavimą.


Šiame straipsnyje: rūkaliairūkymaskauno autobusų stotispasipiktino rūkančiaisskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
O ka daryti kaip mente uz kampo ruko o naparnikas stebi tai pavizdys

G

G portretas
Musu mentai moka bausti tik vairotojus tai lengveuse

Varšuvos

Varšuvos portretas
Aerouoste stovi maždaug 10 kv.m. stiklinės būdelės,skirtos rūkantiems.Pasirodo,sugalvoja,ką daryti,tai gal pasiskolinti idėją?
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių