Senovinių automobilių muziejus išsikrausto iš savivaldybės patalpų

Kauno miesto savivaldybės taryba antradienį nusprendė išnuomoti patalpas, kuriose veikė senovinių automobilių muziejus.

Senovinių automobilių asociacija „Retromobile“, eksponavusi ten per šimtą eksponatų sako, kad nemato galimybės tęsti muziejaus veiklą ir nuomotis patalpas rinkos kaina.

„Aš vertinu muziejų, vertinu žmonių darbą, bet čia, kiek buvau, aš nemačiau, kad čia muziejus. Pirma, sklypas: turėtų nueiti mūsų ar policijos, ar kažkurie žmonės, už netvarką surašyti protokolus, nes ten automobiliai surūdiję, supuvę stovi. Antras dalykas, nežinau, kiek ten jūsų įsikūrę, bet jūs naudojate savivaldybei priklausantį turtą asmeninėms reikmėms“, – kalbėjo meras Visvaldas Matijošaitis.

„Gal geriau mes savivaldybės visą turtą ten išvarome ir pastatome, tai nors šiltais, gerais automobiliais važinėsime. Negalite vieni turėti išskirtinių teisių“, – pridūrė meras.

Kauno vicemeras Simonas Kairys taip pat teigė, kad kiek kartų savivaldybės atstovai yra bandę patekti į senovinių automobilių muziejų, įsikūrusį Aleksote esančiose patalpose, tiek radę užrakintas duris.

Senovinių automobilių asociacijos „Retromobile“ prezidentas Ramūnas Kardelis sakė, kad į patalpas asociacijos nariai investavo 35 tūkst. eurų ir prašė leisti muziejui toliau veikti bei tikino, kad muziejuje kasdien būna žmonių.

„Norėtume palaikymo. Neprašome iš savivaldybės nei pinigų, nieko mes neprašome“, – sakė jis.

R. Kardelis pabrėžė, kad muziejus moka nuomos sutartį savivaldybei bei tvarko jo aplinką.

„Mes esame perėmę penkis turtinius vienetus iš savivaldybės: iš savivaldybės įmonių, iš Kauno oficialaus muziejaus, ir eksponuojame šias karietas, autobusus. Gaunasi labai paradoksali situacija: mes perimame savivaldybės turtą, jį eksponuojame ir už tai mokame“, – kalbėjo jis.

Iki šiol „Retromobile“ mokėjo 0,2 euro už kvadratinį patalpų metrą. Taryba nusprendė šią sumą padidinti iki 2 eurų. Asociacijos nariai galimybių tęsti veiklą tokiomis sąlygomis nemato.

„Kauno dienoje“ daugiau nei prieš metus rašyta, kad muziejus sulaukė priekaištų, jog darbo dienomis į jį patekti neįmanoma. Kauno savivaldės atstovams kilo įtarimų, kad nemokamai suteiktos patalpos gali būti naudojamos ne pagal paskirtį.NAUJAUSI KOMENTARAI

To "juokas imas"

To "juokas imas" portretas
Pilieti, kalbėdamas taip, atrodo neįsigilinote, kad klubas yra (ne pelno siekianti organizacija), klubas ir klubiečiai dėjo pajamas jį atstatyt iš laužyno, sudėta 35k eu neskaičiuojant kiek įdėta pastangų, kad daugiau mažiau žinotų, aplankytų tiek mažaus amźiaus, tiek dabartinio, tiek senelių, tai yra istorija...Gėda klausyti pavydą,kitų klubų, kurie to nesugebėjo padaryti, tačiau pasidźiaugti nesėkme garsiai... karma gryžta, sėkmės tik skaitant už monitoriaus;)

Agnė

Agnė portretas
Matosi, kad merui, rūpi tik nuliovos mašinos, nesurūdijusios, o kur istorija? Niekam neįdomi? Kaip ir daugelis kitų istorinių vietu Kaune giliai jam dzin. Svarbu apsistatyt stikliniais griozdais beverčiais miesto centre ir nuliovom masinom

Saulius

Saulius portretas
Ar komentuotojai buvo muziejuje? Pabendraukite su muziejaus darbuotojais - idejos zmones. Gerbia ir technika ir miesto istorija.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių