Sėkmės sulaukusi ukrainiečių palaikymo akcija keliasi į Kauną: barščius dalins žinomi kauniečiai

  • Teksto dydis:

Vilniuje sėkmingai prasidėjusi iniciatyva „Ateik barščių, paremk Ukrainą!” tęsiasi. Šį savaitgalį organizatoriai kviečia susitikti Kaune prie „Žalgirio” arenos.

Geriausi miesto ir Lietuvos restoranų šefai ruoš ukrainietiškus barščius, o surinkti pinigai bus skirti į Lietuvą atvykusioms ir nuo karo bėgusioms mamoms su mažamečiais vaikais.

Kauno LIONS moterų klubo prezidentė Milda Dambrauskienė sako, kad apie iniciatyvos organizavimą pradėjo galvoti iškart po itin sėkmingos Vilniuje įvykusios akcijos. Prieš kelias savaites Vilniuje vykusios iniciatyvos metu, organizatorių duomenimis, surinkta ir Lenkijos-Ukrainos pasienyje įsikūrusiai karo lauko ligoninei paaukota daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Iniciatyvos tikslas – surinkti finansinę paramą nuo karo kenčiantiems Ukrainos broliams ir sesėms. Šeštadienį dubenėlis ukrainietiškų barščių vos už penkis paaukotus eurus taps parama į Kauną atvykusioms mamoms ir vaikams. Pasak organizatorių, prie savanorių ir organizatorių jungiasi ir keletas Lietuvoje jau įsikūrusių  ukrainiečių.

Laikinus namus Lietuvoje surado laidų vedėja ir Ukrainoje garsi tinklaraštininkė iš Charkovo Aliona ir renginių organizatorė bei dekoratorė Tatjana iš Odesos. Aliona teigia, kad visai jų tautai itin svarbus ir reikšmingas kitų šalių palaikymas. „Lietuvių telkiama ir organizuojama humanitarinė pagalba, informacijos sklaida leidžia tikėti, jog visa tai padės įveikti agresorių. Čia atvykome su kitomis mamomis ir jų vaikais, turėjome tik tuos daiktus, ką spėjome susirinkti prieš pat išvykstant, jūsų organizuojama pagalba ir parama – mums labai svarbi, o čia sutikti žmonės tapo antrąja šeima,” - sako Lietuvoje apsigyvenusi ukrainietė Aliona.

Toną ukrainietiškų barščių gamins Kauno ir Lietuvos restoranų šefai, prie Žalgirio arenos juos pilstys gerai kauniečiams žinomi veidai.

Prie iniciatyvos prisijungė ir ukrainietiškais barščiais vaišins geriausi Kauno ir Lietuvos restoranų šefai: Marius Paplauskas („DIA”), Vytaras Radzevičius („Pasaulio puodai”), Darius Dabrovolskas („Vytautas SPA”), Donatas Lukoševičius („Momo Grill”), Raimundas Dambrauskas („Monte Pacis”), Renatas Vainius („Selfish”), Tomas Rimydis („Ertlio namas”), Adomas Jegnoras („Numan”), „Miesto sodo” komanda ir profesionali virtuvės šefė ukrainietė Diana Jarovaja, kuri virs autentišką ukrainietiškų barščių sriubą.

Barščius dalins žinomi kauniečiai ir svečiai iš visos Lietuvos: operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, Kauno Kalėdų eglės dizainerė Jolanta Šmidtienė, iliuzionistai Mantas Wizard ir Rokas Bernatonis, kovos menų čempionas Jordanas Poškaitis, televizijos laidų vedėjos Ilona Juciūtė ir Gerda Žemaitė, dainininkų Kazlauskų šeima, grupės Thundertale nariai, laidos „Klauskite daktaro” vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas ir kiti.

Akcija „Ateik barščių, paremk Ukrainą!“ vyks kovo 19 d. (šeštadienį) 10.00–18.00 val. (arba kol baigsis paruoštų barščių porcijos) Kazimiero mugės metu prie Kauno „Žalgirio” arenos.

Iniciatyvos organizatoriai: Kauno LIONS klubai ir „Menai ir Renginiai”.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių