A. Saboniui ir V. Makūnui įteiktos Sporto universiteto garbės daktaro regalijos

Penktadienį Lietuvos sporto universiteto (LSU) garbės daktaro atributais – toga ir kepure –  pasipuošė žymus krepšininkas, buvęs ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis ir vienas svarbiausių universiteto socialinių partnerių Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Įtvirtino universiteto vertybes

LSU universiteto rektorė Diana Rėklaitienė tvirtino, kad A. Sabonis ir V. Makūnas deda daug pastangų populiarindami sportą, sveiką gyvenseną ir ugdydami jaunimą. „Esate asmenybės, kurios mūsų universiteto vertybes įtvirtino savo ryškiais darbais, todėl mums šių apdovanojimų reikia labiau nei jums, ačiū, kad sutikote juos priimti“, – kreipėsi į naujuosius LSU garbės daktarus rektorė.

„Daug metų A. Sabonis glaudžiai bendradarbiauja su universiteto mokslininkais ir noriai dalijasi patirtimi. Tai labai svarbu rengiant būsimuosius krepšinio specialistus“, – pabrėžė LSU senato pirmininkas Vidas Bružas.

Ceremonijoje pokštavo

Iškilmingos ceremonijos metu A. Sabonis nedaugžodžiavo ir nestokojo jam būdingo humoro. Kol LSU studijų prorektorė Jūratė Požėrienė sagstė garbės mantiją, krepšininkas ją apkabino per liemenį ir ėmė šokti lėtą šokį. Toks poelgis sukėlė publikos ovacijas.

„Norėčiau visiems padėkoti, o universitetui linkiu tobulėti ir rengti specialistus, kurie garsins Lietuvos vardą pasaulyje. Visiems sėkmės, sveikatos ir kad nebūtų karo“, – kalbėjo krepšinio legenda.

A.Sabonis – vienas tituluočiausių Lietuvos krepšininkų: 1982 m. pasaulio ir 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių čempionas, 1992 m. Atlantos ir 1996 m. Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas, 2010 m. išrinktas į FIBA šlovės muziejų, o 2011 m. papildė NBA šlovės muziejaus žymiausių asmenybių gretas.

Įgyvendino daugybę projektų

LSU garbės daktaro vardas V. Makūnui suteiktas už švietimo inovacijas, sporto populiarinimą, sporto infrastruktūros kūrimą, LSU studentų rėmimą bei kartu su universitetu įgyvendintus projektus.

Vadovaujant merui, Kauno rajone pastatyta arba atnaujinta daugiau kaip 60 įvairių sporto objektų: sporto salių, stadionų, aikštynų, baigiamas modernizuoti Mastaičių baseinas.

Kauno rajone daug dėmesio skiriama visoms sporto šakoms, ypač rankiniui, futbolui. Kartu su Lietuvos krepšinio federacija kuriama Kauno rajono krepšinio akademija.

Viena naujausių mero iniciatyvų – sportinės klasės Garliavos Adomo Mitkaus mokykloje įkūrimas. „Universiteto mokslininkams – tai puiki galimybė atlikti tyrimus, konsultuoti mitybos, sporto psichologijos ir pedagogikos klausimais“, – pastebėjo V. Bružas.

„Universitetas man suteikė žinių, nes turėjau puikius mokytojus. Šios žinios man labai pravertė dirbant su Kauno rajono bendruomene, kuri yra jaunatviška, sportiška ir veržli. Švietimas, fizinis aktyvumas ir sportas neatsiejami vienas nuo kito, ypač kai kalbame apie gyvenimo kokybės dalykus, todėl, siekdami kurti fiziškai aktyvią, sveikesnę, darnesnę visuomenę, privalome veikti kartu -  valdžios institucijos, mokslo įstaigos, visuomenė“, – kalbėjo V. Makūnas.

Daug garsių alumnų

LSU garbės daktarų būryje – daug žinomų Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkų, sportininkų ir visuomenės atstovų. Tarp jų – olimpinis čempionas, LSU alumnas Modestas Paulauskas, legendinis treneris, LSU alumnas Vladas Garastas, atletinio rengimo pradininkas Lietuvoje, LSU alumnas Aleksandras Kosauskas, Karolio (Švedija) universiteto mokslininkas Hakanas Westerbladas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viltė

Viltė portretas
Piktieji komentatoriai ir vėl praleidote progą patylėti. Čia tariamai jūsų laisvas žodis, supainiojote,ne brangieji čia jūsų neapykanta liejasi. Greičiausiai už neišsipildžiusias svajones, užduokite sau klausimą O KĄ AŠ ESU NUVEIKĘS?

Sakytum

Sakytum portretas
Sakytum, daug pavydo. Nereikia. Apdovanojimas nieko nenuskriaudė.

Anonimui

Anonimui portretas
Jokios čia bendruomenės sprendimas, niekas tos bendruomenės neklausia. Ir jeigu reiktų skirti pvz., bankininkui, neturinčiam supratimo apie ugdymą, tai taip ir padarytų be jokio bendruomenės pritarimo ar nepritarimo.
VISI KOMENTARAI 51
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių