S. Dariaus ir S. Girėno garbei – dviračių žygis: jie garsino Lietuvą, o mes garsinsime juos

Minint 88-ąsias lėktuvo „Lituanica“, kuriuo skrido Steponas Darius ir Stasys Girėnas, skrydžio per Atlantą metines, į dviračių žygį susirinko Aleksoto bendruomenės nariai ir kiti dviračių sporto mėgėjai. Į šiųmetinį žygį dėl oro sąlygų susirinko kur kas mažiau žmonių nei įprastai.

„Susirinkome čia į jau tradicija tapusį 20-ąjį dviračių žygį, skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą atminimui. Tęsime tų didvyrių darbus, jų mintis. Jie garsino Lietuvą, o mes garsinsime Aleksotą ir tuo pačiu garsinsime tuos didžius vyrus“, – sakė Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė Steputė Račkauskienė.

Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas Rytas Kupčinskas teigė, jog jam be galo džiugu matyti tokius aktyvius Aleksoto bendruomenės narius, kurie ne tik prisideda prie bendruomeninio judėjimo, bet ir puoselėja Lietuvos istorinį atminimą.

Skaistės Chudobaitės nuotr.

Buvusi Aleksoto seniūnė ir dabartinė politiko Vytauto Juozapaičio patarėja Liukrecija Navickienė perdavė linkėjimus nuo politiko dviračių žygio dalyviams.

Tęsime tų didvyrių darbus, jų mintis.

„1933 m. liepos 17 dieną čia, aerodrome, didžiulė minia laukė parskrendančių lakūnų, tad toje vietoje šiuo metu įrengtas memorialas su S. Dariaus ir S. Girėno lentelėmis“, – pasakojo L. Navickienė.

Prie memorialo žygio dalyviai pagerbė žuvusius lakūnus tylos minute ir padėjo gėlių.

Renginio metu Aleksoto bendruomenės centro nariai dalijosi istorijomis iš praeitų žygių. Jų teigimu, vyriausias kada nors žygyje dalyvavęs žmogus buvo 90-ies metų, o jauniausias – vos kelių mėnesių.

Skaistės Chudobaitės nuotr.

Žygio dalyviai, lydimi policijos pareigūnų, nuo Aleksoto seniūnijos pajudėjo 10 val. ryto. Trasos gale, Zapyškyje, jų laukė šeimininkės pagaminta grikių košė.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>>aktyvistas

>>>>aktyvistas portretas
Kuo skiriasi pisantysis ir pisamasis?

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
Komentaras tipiškas pusgalvis, apgailėtinas.....ką čia ir bepridursi........

reiktu

reiktu portretas
tautos didvyrius perlaidot i mauzoliejuje kuris uzkastas ramybes parke,o ne sanciu kapinese
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių