Peštynės: ar svarbi kauniečių nuomonė apie gatves?

Į tarybos posėdį susirinkę Kauno politikai beveik valandą aršiai ginčijosi, ar reikia klausti kauniečių, ką jie mano apie miesto gatves.

Į tarybos posėdį susirinkę Kauno politikai beveik valandą aršiai ginčijosi, ar reikia klausti kauniečių, ką jie mano apie miesto gatves.

„Mes niekaip argumentuotai negalime merui įrodyti, kad reikia didinti investicijas gatvėms tvarkyti“, – sakė „Vieningo Kauno“ frakcijos seniūnas Povilas Mačiulis.

Opozicijoje dirbančios frakcijos siūlė įtraukti į tarybos posėdžio darbotvarkę klausimą dėl gyventojų apklausos, kurios metu kauniečių būtų klausiama, ar jie patenkinti gatvių, šaligatvių ir įvažų į kiemus būkle, ar reikia daugiau investuoti į miesto gatvių remontą? Taip pat siūlyta klausti, ar miestiečiai sutiktų, kad lėšos, planuojamos Kongresų ir koncertų rūmų statybai, būtų skiriamos Kauno gatvių spartesniam tvarkymui.

Dėl tokios apklausos tikslingumo valdantieji bei opozicija ir sukryžiavo ietis. Posėdyje dalyvavęs Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo instituto direktorius prof. Dr. Gediminas Merkys tikino, kad tokia apklausa netikslinga, nes šiuo metu yra atliekamas gyventojų tyrimas viešųjų paslaugų vartotojų pasitenkinimo indeksui nustatyti.

„Apklausos – demokratijos požymis, bet kaip ir rentgeno medicinoje, taip ir apklausų dažnai daryti negalima, juolab kad ir apklausų klausimai panašūs“, – sakė profesorius.

Tačiau opozicijos atstovai nebuvo linkę pritarti profesoriui. „Kas gali merui įrodyti, kad gatvės Kaune nėra lygios kaip ledas? Todėl ir reikalinga ta apklausa“, – tikino Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Simonas Kairys.

„Atrodo, kad ne visiems aišku, jog dabar vasara. Tik įdomu, ar dabar visada, kai opozicija norės įtraukti klausimą į darbotvarkę, bus kviečiami valdantiesiems lojalūs ekspertai, kad paaiškintų, kokie kvaili yra klausimai?“ – ironiškai klausė Darbo partijos frakcijai vadovaujantis Gintaras Jonas Furmanavičius.

Po opozicijos replikų prie mikrofono stojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai. Dauguma jų ragino laukti KTU jau atliekamos apklausos rezultatų. Konservatorius Marijus Panceris priminė, kad planuojamiems statyti Kongresų ir koncertų rūmams lėšų bus bandoma gauti iš Europos Sąjungos fondų, tad tų lėšų neįmanoma permesti gatvėms tvarkyti. Jo partijos kolega Vytas Bancevičius priekaištavo visiems tarybos nariams dėl to, kad ne pirmus metus tarybos nariai balsuoja už savivaldybės biudžetą, kuriame per mažai lėšų skiriama gatvėms tvarkyti.

Po tokių priekaištų opozicija dar labiau įsiaudrino, tačiau jiems mikrofonas jau nebuvo įjungtas. „Mūsų išrinkta daugiau. Kai jūsų bus daugiau išrinkta į tarybą, galėsite ir jūs daugiau apsisakyti“, – paaiškino meras Andrius Kupčinskas. Valdančiųjų balsais nuspręsta diskusijų nebetęsti, o po balsavimo paaiškėjo, kad klausimas dėl apklausos rengimo į darbotvarkę neįtrauktas.NAUJAUSI KOMENTARAI

konstruktyvu

konstruktyvu portretas
...butu, jei opozicija imtu ir pasakyti, is ko atimti pinigus (is svietimo, is socialiniu reikalu) ir perduoti gatviu tvarkymui. Deja, siulymas listi miestui i dar didesnes skolas (imti 100 mln. gatviu tvarkymui paskola, o paskui per 10 metu atsiskaityti su tvarkytojais, dar primeskit palukanas - bus daugiau) pries pat rinkimus, kazin, ar protingas zingsnis?

Čiubaka

Čiubaka portretas
o kada kosmodromą prie Kauno statys? Blyn juk palydovus jau į kosmosą paleidome, laikas atėjo Bielkai ir Strielkai

sabotazas

sabotazas portretas
per pati darbymeti eina atostogu?dauguma ju turi savo versla,tai jie ir savo versle nieko nedarys tiek laiko?kurio darbavys isleistu isleistu uzsimanius kada nori pailset?uzsienio parlamentai tiek neatostogauja.bet mes ne europa...
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių