Kokie dar pokyčiai laukia Laisvės alėjoje?

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto autorius Šarūnas Kiaunė pasakojo, kad, be Muzikinio teatro sodelio rekonstrukcijos, kuri jau įkarštyje, dar yra likusi visiškai nepaliesta Laisvės alėjos dalis nuo Soboro iki Vytauto gatvės ir nuo Vytauto gatvės iki kalno.

Pastaroji dalis bus tvarkoma taip, kaip numatyta projekte. Čia bus tęsiami tokie patys kaip jau sutvarkytos alėjos dalies darbai. Tiesa, čia yra važiuojamoji dalis, todėl bus kiek kitokia tvarkymo struktūra. Dalis tarp Soboro ir Vytauto gatvės yra išbraukta iš projekto, tad apie galimą jos likimą Š.Kiaunė nieko pasakyti negalėjo.

"Sena istorija. Prieš daug metų buvo manoma, kad po šia dalimi bus požeminė stovėjimo aikštelė. Nežinau, kaip čia bus – gal ji ir bus kada nors, bet būtent todėl ši dalis nebuvo įtraukta į Laisvės alėjos rekonstrukcijos techninį projektą. Sutartyje buvo parašyta, kad jeigu bus požeminė aikštelė, dangas turime pritaikyti prie to projekto. Ši alėjos dalis buvo išbraukta iš projekto, nes buvo visai kitokie tinklai, šios dalies rekonstrukcija kol kas nesuprojektuota", – pasakojo architektas.

Muzikinio teatro sodelyje banguos gėlynai, išliks suoliukai ir tokia pati žaliųjų zonų bei takų proporcija. Įrengiama laistymo sistema, tad tikimasi, kad buvusiose dykvietėse po medžiais augs vešli žolė, kad erdvė po jais ir kiti žalieji plotai parke virs poilsio zona, kur vyks piknikai ir pan.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Keisis ir parko apšvietimo koncepcija, pabrėšianti respektabilią teatro įeigą.

Jau sutvarkytas Laisvės alėjos atkarpas kol kas apšviečia 2008 m. pastatyti stovai su senaisiais šviestuvais. "Jie buvo pakeisti prieš rekonstrukciją, tad remontuodami Laisvės alėją jų nekeitėme, tik pakeitėme vietą – pastatėme į medžių eilę", – pasakojo Š.Kiaunė.

Tačiau kai kuriuos architektų sumanymus tikriausiai teks pamiršti. Vienas tokių – skėčiai, turėjęs tapti išmaniuoju Laisvės alėjos akcentu. Pagal idėją, skėčiai automatiškai reaguotų į lietų. Tam suprojektuotos dvi meteorologinės stotelės, atlikti kiti reikalingi žingsniai. "Iš finansavimo skėčiai yra išbraukti. Labai gaila. Buvo išskirtinio dizaino, Kaunas galėjo turėti išskirtinį gatvės akcentą", – kalbėjo architektas.

Neįgyvendintas ir didžiausias numatytas pokytis atkarpoje iki Vilniaus gatvės, ties vieta, kur Laisvės alėja jungiasi su Savanorių prospektu, E.Ožeškienės ir Šv.Gertrūdos gatvėmis. Planuota, kad keistųsi ir pati vieta, ir eismo organizavimas ties ja. Ten buvo nutarta įrengti didžiulius šviestuvus, galėjusius tapti meniniais tos vietos akcentais. Tai būtų aliuzija į kažkada ten stovėjusius taip pat aukštus šviestuvus.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

"Šviestuvai nepastatyti. Miestas nesiryžo pertvarkyti sankryžos, nes būtų reikėję keisti troleibusų mazgą. Sankryža – didžiulė, būtų reikėjo ilgo kapitalinio darbo, ilgesniam laikui uždaryti gatvę. Nuspręsta nekelti daugiau problemų mieste, kad bus gerai taip, kaip yra", – kalbėjo Š.Kiaunė.

Apžvelgdamas jau įgyvendintus Laisvės alėjos rekonstrukcijos etapus jis sakė, kad yra patenkintas. "Matote, mes naujos erdvės neformavome. Projektas įvertintas, esame patenkinti rezultatu", – teigė architektas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

cha cha cha

cha cha cha portretas
penki krabukai vieningai puolė į ataką prieš nepatenkintus godžiosios šeimynėlės gerove :DDDD. Vperiod, tovarišči

Kaunietis

Kaunietis portretas
Konservatorių nustekentas miestas atsigauna - tačiau kiek amsėjimo iš nustumtųjų nuo valdžios. Nutilkite, atsibodote visiems.

kaunietis

kaunietis portretas
Man patinka spartus , geras Kauno ėjimas pirmyn. Dabar labiausiai laukiu sporto objektų [ stadionas, halė, plaukimo baseinas...]statybų pabaigos bei naujų tiltų iš salos tęsinio per Nemuną link koncertų naujosios salės ar Kėdainių tilto statybų. Pastarasis tiltas labai reikalingas. Laukiu žinių ir apie žemiau jau paminėtą apleistos Britanikos "užmigimą". Kažin, kokios ten problemos? Domina ir Merkurijaus vietoje ilgai nepradedama statyba....
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių