Po skambučio į „Kauno dieną“ gyventojams namuose nebereikės sėdėti su kailiniais

Praėjusį ketvirtadienį, kai Kaune oficialiai buvo paskelbta šildymo sezono pradžia, žadėta, jog radiatoriai pastatuose palaipsniui sušils per keletą dienų. Tačiau pamažu įsibėgėjant naujai savaitei, dalis vienos daugiabučio laiptinės Eigulių mikrorajone gyventojų sako esantys priversti iš šalčio kalenti dantimis. Jų teigimu, neaišku, kada problema bus išspręsta, ir šie galės nusivilkti kailinius bei išjungti elektrinius šildytuvus.

Kaip portalui kauno.diena.lt antradienio popietę pasakojo Sukilėlių prospekto 83-uoju numeriu pažymėto penkiaaukščio gyventojai, daugelyje butų jų name radiatoriai taip pat pradėjo šilti praėjusį ketvirtadienį. Tačiau viena eilė butų, esančių trečioje šio daugiabučio laiptinėje, vis dar stingdoma rudeniškos žvarbos – radiatoriai čia esą šalti kaip ledas.

Kai kurie iš jų išleido paskutinius centus elektriniams šildytuvams, sėdi namuose apsirengę kailinius ir šąla.

Butuose – su kailiniais

„Kantriai laukėme manydami, kad įjungiant šildymą susidurta su vienokiais ar kitokiais sunkumais, – juk visko būna. Tačiau dabar galvojame, kad už problemos sprendimą atsakingi žmonės tiesiog simuliuoja ir neatlieka darbų laiku. Specialistams reikia patekti į Kauno miesto savivaldybei priklausantį negyvenamą butą penktame aukšte, kad būtų nuorinti radiatoriai. Tačiau, kaip teigta, jie to padaryti negali, nes nežino, kur raktas. Vakar buvome pas daugiabučio pirmininką, sakė, kad raktas – rastas, jis – savivaldybės atstovų rankose. O jų prisikviesti nepavyksta...“, – skundėsi minėto daugiabučio Sukilėlių prospekte gyventojai.

Tačiau apmaudžiausia esą ne tik tai, kad kone savaitę namuose tenka šalti, bet ir tai, jog vis tiek teks mokėti už visą mėnesį teikiamas šildymo paslaugas. „Mūsų laiptinėje esančiuose būstuose gyvena nemaža dalis senyvo amžiaus sunkiai sergančių ar ribotai judančių žmonių. Kai kurie iš jų išleido paskutinius centus elektriniams šildytuvams, sėdi namuose apsirengę kailinius ir šąla“, – atviravo kauniečiai.

Skambino ne vieną kartą

Portalui susisiekus su daugiabučio pirmininku, vyras taip pat tvirtino, kad ties vienu stovu trečioje laiptinėje nešylančių radiatorių problemos židinys – penktame aukšte esantis Kauno miesto savivaldybei priklausantis butas.

„Vakar išsiaiškinęs priežastį skambinau į savivaldybės Nekilnojamo turto skyrių. Atstovai žadėjo atvažiuoti ir į butą įleisti darbuotoją, kuris nuorins radiatorius. Tačiau niekas iki vakaro taip ir neatvyko. Šiandien skambinau vėl, žadėjo atvykti...“, – vildamasis tarstelėjo pašnekovas.

Ledai pajudėjo

Į Kauno valdžios duris antradienio popietę pradėjus belstis portalo kauno.diena.lt žurnalistams, ledai pajudėjo greičiau. Miesto savivaldybės Nekilnojamo turto skyriaus vedėja Jurgita Vasiliauskienė sakė, kad daugiabučio pirmininko skambučio dėl dalies nešylančių radiatorių sulaukta pirmadienį ir esą sureaguota iš karto – savivaldybei priklausančius pastatus administruojančiai bendrovei „Kauno butų ūkis“ pavesta iki antradienio 16 val. nuorinti radiatorius.

Minėtu laiku susisiekus su penkiaaukščio gyventojais, šie patvirtino – specialistai atvyko ir darbai jau vykdomi.

Kaip paaiškėjo, minėtas negyvenamas būstas, dėl kurio šalo eiguliečiai, iš tiesų priklauso miesto savivaldybei. „Šiuo metu rengiamas sprendimas dėl buto išnuomojimo paramos laukiantiems asmenims“, – paaiškino J. Vasiliauskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

spalis

spalis portretas
Yra tokių namų kur pirmininkai reguliuoja ant minimumo, tikriausiai šiluminiai tinklai jiems moka premijas, kitaip nesuprasi kodėl gyventojus šaldo

šiaip

šiaip portretas
skambint reikėjo Kauno būtų ūkiui.Prie ko čia gazieta?

"Pasakymui" ir ''tikrai taip"

"Pasakymui" ir ''tikrai taip" portretas
Viską sprendžiat pagal save.Pvz.aš ir manau dar daugelis miesto gyventojų turi radiatorius nuo namų pastatymo laikų ir juos galima nuorinti tik viršutiniuose aukštuose.Jeigu tamsta esi turtingas,tai dar nereiškia ,kad aplink nėra vargšų ir net benamių.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių