Pirmasis „Žiogo“ mėnuo: vartotojų skaičius auga kasdien

  • Teksto dydis:

Metų pabaiga žymėjo ir Kauno viešajame transporte šokinėjusio „Žiogo“ pirmojo mėnesio pabaigą. Statistika, praėjus gruodžiui, išties pozityvi – programėlę atsisiuntė daugiau nei 11 tūkst. vartotojų.

Padėjo sutaupyti

Pirmasis mobiliosios programėlės „Žiogas“ mėnuo buvo iš tiesų sėkmingas. Ji keleiviams ne tik palengvino atsiskaitymą už važiavimą Kauno viešuoju transportu, tačiau daliai vartotojų leido ir sutaupyti.

11 tūkst. programėlės vartotojų per pirmąjį mėnesį Kauno autobusais ar troleibusais važiavo daugiau nei 42 tūkst. kartų. Didžiausioji dalis paslaugomis naudojosi be nuolaidos – tokių bilietų pažymėta per 31 tūkst. Aktyviai programėle naudojosi ir studentai – naudojantis „Žiogo“ programėle apmokėta beveik 10 tūkst. studentiškų kelionių.

Beveik 300 programėle besinaudojančių kauniečių patyrė išskirtinę naudą ir galėjo sutaupyti. Keleiviai per gruodžio mėnesį „Žiogu“ pažymėję 40 vienkartinių bilietų, sukaupė mėnesinio bilieto sumą. Tiesa, studentams ir moksleiviams pasinaudoti tokia nauda dar paprasčiau – užtenka „Žiogu“ apmokėti 16 kelionių. Sukaupę mėnesinio bilieto sumą, ištikimiausieji programėlės vartotojai iki mėnesio pabaigos autobusais ir troleibusais važiavo nemokamai.

Programėlės kūrėjai neabejoja, kad vartotojų skaičius 2019-aisiais dar augs. „Daugelis turi išmaniuosius telefonus, kurie mus lydi kiekviename žingsnyje, o „Žiogo“ naudojimas garantuoja, kad nepamiršite viešojo transporto bilieto“, – programėle naudotis skatino vienas „Žiogo“ kūrėjų, bendrovės „Kauno autobusai“ informacinių technologijų vadovas Paulius Lengvenis.

Be to, atsiskaityti „Žiogo“ programėle ypač patogu keliaujant naktiniu viešuoju transportu, nes tamsiuoju paros metu spaudos kioskai, kuriuose keleiviai galėtų pasipildyti elektronines korteles ar išsikeisti stambią kupiūrą, nedirba.

Patenkinti keleiviai

„Kauno diena“ pasidomėjo, kaip keleiviai vertina galimybę išmaniai atsiskaityti už kelionę Kauno viešuoju transportu. Kalbinti keleiviai neslėpė, kad mobiliąją programėlę „Žiogas“ iš karto pamėgo.

„Man labai patinka, kad įlipant tiesiog reikia pasižiūrėti numeriuką, ir viskas – jau gali sumokėti už bilietą. Tikrai paprasčiau ir greičiau. Labai gerai ir dėl įmokos: jei nesukaupi maksimalios sumos, moki už tiek kelionių, kiek važiavai, bet jei sukaupei mėnesio limitą, tai daugiau mokėti nereikia. Patogiau ir dėl to, kad piniginėje reikia vežiotis mažiau kortelių, viskas yra telefone“, – savo įspūdžiais pasidalijo „Žiogo“ vartotojas Lukas.

Jam antrino ir Judita sakydama, kad atsiskaityti tapo gerokai greičiau. „Labiausiai eiles sudaro tie keleiviai, kurie krapšto centus ir bilietus perka pas vairuotojus. Elektroniniu bilietu taip pat greitai galima pažymėti bilietą, tačiau ne kartą esu mačiusi, kai žmonės tik įlipę į troleibusą pradeda piniginėje ieškoti kortelės, o aš galiu laisvai prieiti, suvesti koduką ir ramiai važiuoti“, – sakė pašnekovė.

Man labai patinka, kad įlipant tiesiog reikia pasižiūrėti numeriuką, ir viskas – jau gali sumokėti už bilietą.

Kita autobusu važiavusi keleivė taip pat pastebėjo „Žiogo“ programėlės privalumų. Anot jos, nereikia sukti galvos, kiek bilietų dar liko elektroninėje viešojo transporto kortelėje, nes telefone viskas aiškiai matyti.

„Labai patogu, tik kiek baisu, kad gali išsikrauti telefonas, tada gali kilti problemų. Bet jei matau, kad telefonas jau išsikrauna, kišenėje visada turiu smulkių ir bilietą nusiperku pas vairuotoją. Programėlę parsisiunčiau beveik tą pačią dieną, kai ji buvo pristatyta, nėra jokių sunkumų ja naudotis, viskas aišku ir nė kiek nebaisu, kad programėlė nesuveiks“, – tikino Samanta.

Keleivių kontrolės specialistai taip pat ramina. Jei įlipus į autobusą ar troleibusą ir „Žiogo“ programėlėje pažymėjus bilietą išmanusis telefonas išsikraus, niekas iš karto nepuls bausti.

„Automobilyje turime telefonų įkroviklių, tad galime pažiūrėti, ar keleivis tikrai „Žiogo“ programėle pažymėjo bilietą“, – sakė kontrolieriai ir pridūrė, kad šiuo metu pastebi, jog daugiau „Žiogo“ vartotojų važiuoja būtent autobusais ir tam tikrais maršrutais, tačiau neabejojo, kad taip už kelionę atsiskaitančių keleivių tik daugės.

Viešojo transporto vairuotojai taip pat mato pranašumų. Vienas didžiausių – kai keleiviai atsiskaito mobiliuoju telefonu, jiems nereikia ieškoti grąžos ir gali labiau susikoncentruoti į tiesioginį darbą.

Kaip naudotis?

„Žiogu“ gali naudotis „iOS“ ir „Android“ operacines sistemas palaikančių įrenginių vartotojai. Suvedus programėlės pavadinimą, ją lengvai galima rasti mobiliųjų programėlių parduotuvėse.

Mobiliojoje programėlėje užsiregistravęs keleivis gali papildyti savo paskyrą nuo 2 iki 56 eurų suma mokėjimo kortele, kurioje aktyvuota galimybė atsiskaityti internetu. Tai išlaisvina nuo elektroninių bilietų kortelės pildymo vietų paieškos, stambių kupiūrų keitimo ir bet kuriuo momentu leidžia matyti paskyroje esantį pinigų likutį bei atsiskaitymo istoriją.

Bilietas pažymimas transporto priemonėje nuskaičius QR kodą arba rankiniu būdu suvedus ant komposterio užrašytą trijų skaitmenų kombinaciją.

Daugiau informacijos apie „Žiogą“ rasite apsilankę internetinėje svetainėje ziogas.kaunas.lt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

O taip

O taip portretas
Ailinė riklama, ir sistema niekuom nipatogesnė už kitas sistemas. Gal geriau susičypuokite ir susibarkoduokite save.

...

... portretas
CHA: "Sukaupę mėnesinio bilieto sumą, ištikimiausieji programėlės vartotojai iki mėnesio pabaigos autobusais ir troleibusais važiavo nemokamai" - juk tai GALIMA padaryt ir su esama e'bilietu sistema, BET - tokiu atveju tarpininkas (ryšio kompanija) NEGAUS pinigėlių; dabar gi - už pačią kelionę nemokam, bet 'Žiogui' - MOKAM. Ir kas šlykščiausia, visos tos ESĄ 'lengvatos' apmokamos iš mūsų VISŲ pinigų, kas kitais žodžiais REIŠKIA kad tuoj-tuoj ir vėl BUS padidintos pravažiavimo kainos.

Arvydas

Arvydas portretas
Dar galėtų QR kodą klijuoti apšviestoje vietoje, nes vakare (žiemą) kyla problema skeneriui jį nuskaityti tamsoje...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių