Petrašiūnų kapinėse besilankantys kauniečiai: čia labai trūksta šiukšlių konteinerių!

 • Teksto dydis:

Prestižinėse Kauno kapinėse artimuosius palaidoję kauniečiai atkreipė dėmesį, jog vietomis visai nėra atliekų konteinerių, o kitur jų pristatyta ir ne po vieną. Anot kapus tvarkančių miestiečių, patogiau būtų jei konteinerius paskirstytų visuose takuose.

Nepatogu tvarkyti kapus

„Kai praplėtė kapinių teritoriją, nuo M.Gimbutienės gatvės padarytas naujas įvažiavimas į kapines ir nutiesti trys nauji takai. Mano artimieji palaidoti arčiau naujo tako, esančio ties kapinių tvora, tad man labai patogu dabar kapus lankyti įeinant pro naują įvažiavimą, tačiau kažkodėl niekas neapgalvojo apie šiukšlių konteinerius. Šiame take jų nėra, tad sutvarkius kapus reikia per aplinkui eiti ir labai toli nešti šiukšles“, – dėstė kaunietis Romas.

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

Jis tikino, jog net keturi konteineriai sustatyti ties maždaug trečiuoju visai neseniai paklotu taku. Iki jo nuo kapinių tvoros yra apie porą šimtų metrų, o norint tolimiausiu taku grįžti iki įėjimo, tenka visai nemažą lanką apsukti.

„Keistai atrodo, kai vienoje vietoje krūva tų konteinerių, o čia – nei vieno, galėtų juos išskirstyti. Seniau dar būdavo konteineris visai netoli panteono, bet dabar ten pasodintos pušelės. Vyresniems žmonėms tikrai sudėtinga tokį ratą daryti iki artimiausio konteinerio. Tikrai būtų patogu, jei vienas jų atsirastų ties pirmu taku. Juolab kad ir privažiavimas iki jo būtų patogus, tad tikrai nesukeltų problemų išvežant šiukšles“, – savo pasiūlymus pažėrė kaunietis.

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

Konteinerių vietos nekeis

Miesto kapinių priežiūra besirūpinančios savivaldybės įstaigos „Kapinių priežiūra“ atstovai laikėsi pozicijos, jog konteinerių prie tvoros statyti nereikia, o žmonėms daryti lanką iki artimiausios vietos, kur galėtų išmesti šiukšles, neturėtų būti keblu.

Keistai atrodo, kai vienoje vietoje krūva tų konteinerių, o čia – nei vieno, galėtų juos išskirstyti.

„Praktika rodo, jog prie kapinių ribos esantys konteineriai dažnai būna užpildomi gretimų gatvių gyventojų buitinėmis atliekomis, todėl nelieka vietos kapinės susidariusioms atliekoms išmesti. Tokia situacija pagrįstai skatina mirusiųjų artimųjų nepasitenkinimą ir skundus. Atsižvelgdama į tai ir vadovaudamasi kapinių planu, Kauno savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ administracija yra priėmusi sprendimą didžiąją dalį konteinerių koncentruoti kapinių lankytojams patogiausiose vietose, t. y. pagrindiniuose takuose ir kvartalų sankirtose“, – portalui kauno.diena.lt komentavo kapinių ūkio ir kultūros vertybių administratorius Valdemaras Olšauskas.


Šiame straipsnyje: Petrašiūnų kapinėsšiukšlėsšiukšlių konteineriaipasipiktinę kauniečiaiskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Šančių kapinės

Šančių kapinės portretas
Šančių kapinėse vienas laistymo čiaupas. Kapinių birokratai,kada įrengsite nors dar du.Kiek gali žmonės vargti.Negi reikia eiti streikuoti prie savivaldybės?

janina

janina portretas
su siukslemis ne tokia problema o zoles tarp kapaveciu nieks nepjauna,kaimo kapinaites daug tvarkingesnes negu Kauno prestizines kapines,butu geda tarnyboms

Vile

Vile portretas
Koks siukslynas prie versvų kapinių gatve niekada nebuvo nušluota pilna siukšlių o apie bio tualetus nera nei minties juk tenka ir ilgokai pabūti ir pasitvarkyti šiose kapinèse vis daugiau atsiranda nauju kauburėliu ir kodel jos tokios pamirštos o prieš daug metų žadėjo kad bus nauja tvora ir t.t liko tik pažadai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių