„Penktos kojos“ vadovė – po tarnybų kirčio: iš ryto pas mus visada galima rasti labai daug šūdo

  • Teksto dydis:

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai paskelbė, kad gyvūnų prieglaudai „Penkta koja“ yra apribota veikla ir uždrausta priimti naujų gyvūnų. Apie šią situaciją pokalbis su prieglaudos vadove Agne Volockyte.

– Kokia tai situacija ir kodėl apribojo jūsų veiklą?

– Kol kas mums viskas nauja. Jeigu mūsų būtumėte paklausę prieš pusę metų, mes buvome nubudę su vagies etikete, nes tarnyba sėkmingai bandė mums tai priklijuoti. Nepavyko. Vakar ryte buvome apkaltinti žiauriu elgesiu su gyvūnais. Su viskuo galime sutikti, be tikrai ne su tuo. Geriau jau vagimis laikykite, tačiau mes nenuskriaudėme ir nesiruošiame nuskriausti nė vieno gyvūno.

– Kodėl jūs tuo kaltinami? Ką rado ir ko ieškojo inspektoriai?

– Atvažiavus iš ryto pas mus visada galima rasti labai daug šūdo. Daug gyvūnų – daug tuštinimosi. 9 val. ryto tikrai to daug rasite. Tačiau mes stengiamės, darome.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Buvo rasta daug gyvūnų. Kiek per daug jų buvo?

– Gyvūnų tikrai yra daug. Per daug – mes patys tai suprantame. Mums nuo to sunku. Tačiau akcentuotume, kad tai nėra „Penktos kojos“ problema. Ką čia matote, tai yra viso labo visuomenės atspindys. Nėra nė vieno mano ar darbuotojų šuns. Tai šunys, kuriems reikia pagalbos. Tai, kad dabar čia tiek daug gyvūnų, tai pačios tarnybos neveiksnumo pavyzdys. Tarnyba, kuri užsiima gyvūnų gerove, daug metų vykdo gyvūnų migdymą.

– Sakoma, kad rado gyvūnų ne ten, kur turi būti laikomi. Kur jie buvo laikomi?

– Kur turėjo būti laikomi, atsakyti negaliu. Kad gyvūnai buvo laikomi transportavimo narvuose, taip. Mes nebetelpame ir to neslepiame. Garsiai apie tai kalbame. Transportavimo narvelis, deja, bet gelbėja gyvybes.

– Sakoma, kad netinka tokios sąlygos.

– Ir mums jos netinkamos, bet ką jūs laikote žiauriu elgesiu – gyvenimą narvelyje mėnesį ar mirtį iš bado prie budos. Galime daug diskutuoti. Taip, mes galime jų neimti, galime juos apleisti. Tačiau koks jų laukia likimas?

– Sako, kad reikia dalytis su kitomis įstaigomis.

– Man patiko ši mintis. Norėčiau paklausti inspektorių, kokioje paralelinėje galaktikoje jie gyvena. Jeigu jie mano, kad tik „Penktoje kojoje“ yra problema su gyvūnų perviršiu, taip nėra. Matome kolegų socialinius tinklus. Problemos – visur.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos poziciją komentavo tarnybos atstovė Aistė Prielgauskaitė.

– Kodėl buvo atliekamas neplaninis patikrinimas?

– Patikrinimas buvo atliekamas po paskutinio, kuris vyko gruodžio mėnesį. Tada fiksavome pažeidimų. Šį kartą turėjome patikrinti, ar jie buvo ištaisyti. Vyko trūkumų šalinimo patikra.

VMVT nuotr.

– Ką nustatėte? Ar buvo pašalinti trūkumai?

– Deja, nebuvo pašalinti nei gruodžio mėnesio, nei prieš metus ar dvejus nustatyti trūkumai. Teko fiksuoti, kad įstaiga nesikeičia, nekeičia elementarių sąlygų, kurias turi užtikrinti gyvūnams.

– Kokie buvo nustatyti trūkumai?

– Pagrindinis trūkumas, kuris nesikeičia nuo įstaigos įkūrimo, – priimamas per didelis gyvūnų skaičius, dėl to neužtikrinamos jų sąlygos. Jie laikomi po kelis narvuose, didelis skaičius voljeruose, garduose. Gyvūnai neturi net elementarių sąlygų judėti ir jaustis komfortiškai.

– Koks leidžiamas turėti gyvūnų skaičius ir kiek jie turėjo?

– Patikrinimo metu buvo aptikti maždaug 300 gyvūnų. Pagal minimalias sąlygas, jie galėtų laikyti apie 100 gyvūnų.

– Tačiau ir visi kiti pilni.

– Toks komentaras nėra teisingas. Mes kreipėmės į savivaldybę, jie sutiko bendradarbiauti ir sakė, kad tikrai mato galimybių, kur gyvūnus būtų galima laikyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ced

Ced portretas
Is ce siuniuka gauti, sunkiau nei vaika isivaikinti, priedurne ta savininke.

:)

:) portretas
Kai prieš porą metų norėjome paimti šunį iš šitos prieglaudos, tai buvau aprėkta, nes pasakiau, kad šunį planuojame laikyti lauke, voljere. Vadovė tiek įsijautė, kad pradžioje pasimečiau ir patikslinau, kad šunį norime pasiimti, o ne priduoti, bet pokalbio tonas išliko toks pats ir buvo šaukiama, kad ,,turime kelis šimtus šunų“ (tikslaus skaičiaus neatsimenu). Kadangi moteris visai nesileido į normalų pokalbį, tai atsisveikinau ir pasakiau, kad jie niekada neturės mažiau šunų toje savo prieglaudoje. Tada šunį pasiėmėme iš ,,Nuaro“ ir ten darbuotojas net padėkojo, kad paėmėme jų globotinį. Kai papasakojau draugams apie pokalbį su Penktos kojos vadove/ darbuotoja, tai atsirado dar du žmonės, kurie buvo iškoneveikti, kai norėjo pasiimti šunis iš tos įmonės.

:(((((

:((((( portretas
Ką norite sakykite ,bet sąlygos žiaurios.:( Juk jie ir išmatose miega,guli...
VISI KOMENTARAI 44

Galerijos

Daugiau straipsnių