Patrakęs mažasis deksteris Robis nepalieka abejingų (vaizdo įrašas)

Dabar pasaulyje auga nedidelių galvijų populiarumas, nes žmonija pasuko energijos taupymo ir gamtos saugojimo link. Tad nenuostabu, kad ir Lietuvoje randasi vis daugiau mažų veislių galvijų.

Viena iš tokių veislių – deksteriai, apie kuriuos jau rašėme ankstesniame „Augintinio dienos“ numeryje. Aprašytame smulkiame pakaunės deksterių ūkyje anuomet aptvare vaikštinėjo tik suaugę galvijai – jaunas buliukas Juodulis ir trys nedidukės aukštos kilmės karvytės. Viena iš jų, vardu Rūtamėta, anuomet laukėsi prieauglio.

Ir štai redakciją pasiekė žinia – Robis, į šį pasaulį atkakęs paskutinę vasario dieną,  jau siautėja lauko aptvare. Robis – tai buliuko Jodulio ir karvutės Rūtosmėtos pirmagimis sūnus. Ši karvutė – labai rūpestinga mama. Kaip sakė šio nedidelio ūkio šeimininkė Adelė Astromskienė, Rūtamėta vos spėja paskui savo greitą mažylį, nepalikdama jo nė akimirkai vieno. O kaip jo nesekiosi, jei Robis sugebėjo vos gimęs pabėgti nuo mamos, išlindęs pro tvarto duryse įtaisytų vartelių plyšį. Gerai, kad jį, lakstantį po lauko aptvarą, aptiko ūkio šeimininkė. Gerai ir tai, kad lauke tuo metu nebuvo minusinės temperatūros.

„Prastai jaučiausi, išvydusi tą vaizdą – juk esu kaime užaugusi, visą gyvenimą galvijams paskyrusi, o šitaip mane Rūtamėta apgavo, apsiveršiavusi viena, – stebėjosi Adelė. – Laimei, veršiukas nesušalo, nesusirgo – laksto ir dabar guvus. Ir kur nebus guvus – augdamas visą savo mamos pieną išgerdavo! Be to, mažylį labai myli kartu tvarte gyvenančios Robio tetos, jo senelė ir tėtis“.

Mažylį labai myli kartu tvarte gyvenančios Robio tetos, jo senelė ir tėtis.

Vos gimusio Robio svoris buvo vos 18 kg. Tą svorį Adelė nustatė, pamatavusi buliuko kojelės apimtį specialia juostele. „Spėju, kad Robis gali būti vienas mažiausių iš Lietuvoje gimusių veršelių. Tačiau dabar Robis jau prakutęs paaugliukas, mėgstąs būti lauke, kramsnoti su savo giminaičiais šieną ir, žinoma, siautėti lauko aptvare. Tai tiesiog nepavejamas ir jokiais būdais nesugaunamas greituolis, jau persiritęs į antrąjį savo gyvenimo mėnesį. Tai tiek kuklių naujienų iš deksterių ūkio“, – pranešė A.Astromskienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šito sprinterio

Šito sprinterio portretas
mamai tik galvos skausmas:D)

...

... portretas
:D - ar reikia suprast kad krevetės jau ruošas Krabą į maistą paleist?? (sako kad krabiena - O.K.) ;D

...

... portretas
Pats laikas kauniečiams patiems mėsos užsiaugint; krabiena - zarazna.
VISI KOMENTARAI 5

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių