Pasaulinio garso antropologė B. Galdikas Kaune vėl sodins ąžuolus

Ketvirtadienį VDU Kauno botanikos sode bus sodinami ąžuoliukai. Šiemet giraitę papildys 10 ąžuoliukų, kuriuos vėl sodins pati Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktarė prof. Birutė Galdikas, ją lydintys Indonezijos delegacijos nariai bei VDU Kauno botanikos sodo rėmėjai. Akcija skirta diplomatinių santykių tarp Indonezijos ir Lietuvos dvidešimtmečiui.

Prof. B. Galdikas ąžuolų giraitės sodinukai yra gamtos paminklais paskelbtų šimtamečių ąžuolų palikuonys – genetiniai klonai. Šie klonai, kaupiami ir saugomi Kauno botanikos sode, yra vertingas Lietuvos ąžuolų genofondas. Čia pasodinti ąžuolų sodinukai yra skiepyti ilgaamžių šalies ąžuolų įskiepiais, tarp jų – Stelmužės, Daukšos, Šventybrasčio, Šventragių, Karvelių, Medžialankio, Mukulių ir kitų.

Garsios gamtosaugininkės prof. B. Galdikas vardo ąžuolyne taip pat planuojama įrengti ekologišką vaikų žaidimo aikštelę. Pasak VDU Kauno botanikos sodo direktorės prof. Vidos Mildažienės, ši žaidimų aikštelė ne tik didins giraitės patrauklumą lankytojams, bet ir padės ugdyti vaikų meilę gamtai, gamtosauginį ir ekologinį sąmoningumą.

„Edukacinė žaidimų aikštelė ir informaciniai stendai bus įrengti iš ekologiškų medžiagų – senų kirtimui skirtų parko medžių ir perdirbtų medžiagų. Tikimės, kad žaidimų aikštelė bus gausiai lankoma sodo svečių, juk kasmet parką aplanko daugiau nei 50 tūkst. lankytojų“, – pasakojo Botanikos sodo direktorė.

Akcijos metu sveikinimo žodį tars Indonezijos Respublikos Atstovų rūmų pirmininkas J. E. p. Marzuki Alie ir VDU Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė. Taip pat bus galima pasigrožėti fotografijų paroda, kurioje eksponuojamos orangutanų gyvenimo fotografijos, užfiksuotos dr. B. Galdikas įkurtame Pasir Panjang orangutangų globos ir karantino centre. Fotografijų autoriai – Lietuvos verslininkai, kurie centre savanoriavo 2012 m. vasarą. Svečiams koncertuos vaikų meninės raiškos kolektyvas „Bitė ritė“ ir vyrų choras „Perkūnas“.

Profesorė B. Marija Galdikas – visame pasaulyje garsi lietuvių kilmės antropologė, gamtosaugininkė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja, fizinės antropologijos ir biologijos daktarė. Ji yra šiuolaikinės primatologijos, gamtos apsaugos, etologijos specialistė, keleto knygų apie nykstančią orangutangų rūšį autorė. VDU garbės daktaro regalijos jai įteiktos 2010 m.

Mokslininkės gyvenimas ir darbai aprašyti šešiose knygose, apie prof. B. Galdiką sukurta dokumentinių filmų Indonezijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Australijoje. Žymiausia autobiografinė knyga „Atsiminimai apie rojų: mano metai Borneo saloje su orangutangais“ (1995) buvo išleista anglų, vokiečių, prancūzų, lietuvių kalbomis ir pernai pristatyta VDU.

Praėjusių metų pabaigoje „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“ mokslininkė buvo apdovanota už pasiekimus mokslo ir technologijų srityje.


Kas? prof. B. Galdikas ąžuolų giraitės sodinimo akcija

Kur? VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6)

Kada? gegužės 2 d. 14.30 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

hey

hey portretas
Kaip smagu, kad Kaune vyksta tokie dalykai :) Džiugu, kad bandoma atkreipti dėmesį į gamtos, ekologijos svarbą :)

daigas

daigas portretas
Geriausi yra Quercus rubra. Kasmet sodinu be jokių klonų iš Stelmužės.

Ben Logan

Ben Logan portretas
The land remembers.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių