Nuo COVID-19 pilnai paskiepyta 1,6 tūkst. Santaros klinikų, per 450 Kauno ligoninės medikų

Antrąją vakcinos nuo COVID-19 dozę jau gavo 1624 Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų ir 454 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės medikai.

Apie tai antradienį BNS informavo gydymo įstaigos.

Santaros klinikų teigimu, iš maždaug 6 tūkst. įstaigoje dirbančių žmonių pirmuoju skiepu paskiepyta apie 5 tūkst. asmenų. Gydymo įstaiga teigia, kad vakcinacijos procesai vyksta sklandžiai.

Savo ruožtu Kauno ligoninė pranešė, kad pirmąja doze paskiepyta 1,7 tūkst. iš maždaug 3 tūkst. darbuotojų.

Vakciną ligoninėse gavo visi norėję ir sutikę skiepytis, išskyrus sergančius ar persirgusius, taip pat negalėjusius to padaryti dėl kitų priežasčių.

„Galima vertinti, kad pirmasis vakcinacijos etapas mūsų ligoninėje įvykdytas sklandžiai, gerai organizuotai. Per likusias sausio dienas ir vasario pradžioje esame pasirengę vykdyti antrą vakcinacijos etapą. Tikimės, kad jis taip pat pavyks sėkmingai ir padės užtikrinti didesnį ligoninės personalo saugumą darbe“, – BNS atsiųstame komentare sako LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius Albinas Naudžiūnas.

Anot gydymo įstaigos, išskyrus atvejus, kai pasireiškė tam tikra vakcinos aprašyme numatyta reakcija, kitokių reakcijų vakcinuojant ir revakcinuojant Kauno ligoninės darbuotojus iki šiol nepastebima.

Tiek Santaros klinikos, tiek Kauno ligoninė informavo, kad pasitaikė atvejų, kai po pirmojo skiepo medikai užsikrėtė koronavirusu.

Santaros klinikų teigimu, kol kas šie žmonės antrojo skiepo negaus – persirgus jiems bus atliekami antikūnų testai. Jiems greičiausiai ateityje vėl reikės dviejų skiepų.

Tuo tarpu Kauno ligoninė teigia, kad vadovaujasi Kauno klinikų rekomendacija: „Esant COVID-19 liga susirgusių darbuotojų, antru skiepu jie neskiepijami. Nuo diagnozės nustatymo datos skiepijimas atidedamas 90 dienų. Dėl tolimesnės eigos bus paruoštos naujos rekomendacijos per tą 90 dienų laikotarpį.“

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta BNS antradienį informavo, kad dėl vakcinavimo žmonių, kurie po pirmo skiepo užsikrėtė koronavirusu, ministerija šiuo metu konsultuojasi su medikais.NAUJAUSI KOMENTARAI

???

??? portretas
Kodėl nerašoma iš kur tie skiepai atkeliavo?

Vilniuje net nepradėtos skiepyt poliklinikos

Vilniuje net nepradėtos skiepyt poliklinikos portretas
O kitur jau spa darbuotojus skiepija, tai kaip ta tvarka?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių