Nenori numerių, susijusių su karu: gal už tai „Regitroje“ būtų galima nemokėti?

Rusijai tebetęsiant karą su Ukraina, mūsų šalies automobilių savininkai atsisako valstybinių numerių serijos, turinčių sąsajų su karu. Tačiau vairuotojai pyksta, kad, atsisakius tokių numerių, reikia papildomai susimokėti.

Netinka serijos numeris

„Kauno dienos“ redakcijai parašė kaunietis Deividas, šiomis dienomis „Regitroje“ registravęs savo automobilį. Vyrui buvo pasiūlyti numeriai su raidėmis MIR. Ši kombinacija išvertus iš rusų kalbos reiškia „taika“.

Atrodytų, kad žodis „taika“ – ne tas pats, kas „karas“, tačiau Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą dažnai naudojama frazė „rusų taika“, kaip tik ir reiškianti nuolatinį bombardavimą, sprogdinimus, visko naikinimą. Būtent dėl to kaunietis tokio valstybinio automobilio registracijos numerio visai nepageidauja.

„Nesinori, kai vyksta karas, su tokiu automobilio numeriu važinėti“, – teigė automobilio savininkas.

Tačiau vyrą nustebino „Regitros“ nelankstumas, mat, atsisakius MIR raidžių derinio, jam teko papildomai susimokėti 30 eurų. Kaunietis įsitikinęs, kad „Regitra“ turėtų laisviau leisti rinktis raidžių kombinacijas ir už tai neprašyti papildomai susimokėti.

Deividas tikino, kad valstybinių automobilių registracijos numerių serijos turėtų būti peržiūrimos ir automobiliai registruojami tik tais numeriais, kurie nekelia asociacijų su karu, priešiška mums valstybe ir pan.

„Regitros“ pozicija

Valstybinės įmonės „Regitra“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė „Kauno dienai“ aiškino, kad įprastai numerio ženklus sistema parenka automatiškai eilės tvarka. Tokių automatiškai priskiriamų valstybinių numerių kaina už dvi plokšteles yra 7,20 euro. Tačiau yra sudaryta galimybė pasirinkti patinkančius numerio ženklus.

„Jei automobilių savininkai pageidauja išsirinkti jiems patinkančius ženklus, „Regitra“ suteikia net tris būdus tai padaryti. Galima pasirinkti patinkantį skaičių ir raidžių derinį iš jau pagamintų ir įmonės padaliniuose saugomų numerio ženklų nuo 35 eurų. Na, o norintys dar labiau išsiskirti kelyje, gali rinktis iš dar tik planuojamų gaminti numerio ženklų arba apskritai susikurti savo užrašą, t.y. vardinius numerio ženklus“, – aiškino „Regitros“ atstovė.

„Kalbant apie MIR derinį, jis gali turėti daugiau reikšmių. Dėl šio derinio nesame sulaukę klientų pastebėjimų. Su šiuo deriniu šiuo metu numerio ženklų yra likę tik Panevėžio padalinyje“, – pridūrė pašnekovė.

Nėra KGB numerių

Vis dėlto E.Bardauskienė pažymėjo, kad automobilių valstybinio numerio ženklams yra keliami specialūs reikalavimai ir ne visos raidžių kombinacijos leidžiamos.

„Eilės tvarka išduodami numerio ženklai sudaromi tiesiog pagal abėcėlę. Juose naudojamos tik trys raidės, kurios dažniausiai nesudaro jokio žodžio. Kitokia situacija yra su vardiniais numerio ženklais, kadangi jų užrašą susikuria pats asmuo, taip norėdamas išsiskirti ar atkreipti dėmesį. Be abejo, nuolat atsižvelgiame į numerio ženklų derinių reikšmes, reaguojame į visuomenės reakciją, stebime viešąją erdvę ir pagal tai priimame sprendimus dėl tam tikrų derinių išdavimo“, – komentavo „Regitros“ atstovė spaudai.

Kaip numatoma taisyklėse, numerio ženklo užrašas negali sutapti su keiksmažodžiais, vulgarizmais, nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių, nacistinių ar komunistinių organizacijų pavadinimais ar panašiai.

Numerio ženklo užrašas negali sutapti su keiksmažodžiais, nacistinės Vokietijos, SSRS valstybių ar jų organizacijų pavadinimais.

„Dėl šios priežasties nebuvo išleista KGB numerio ženklų serija“, – pažymėjo E.Bardauskienė.

Kitų numerių asociacijos

„Regitros“ atstovė aiškino, kad, prasidėjus karui Ukrainoje, imtasi veiksmų dėl seniai išduotų vardinių numerio ženklų su tokiais užrašais kaip MOSCOW, RUSSIA ir MIG29.

„Atsižvelgdami į žymiai pasikeitusią situaciją ir tai, kad šie numerio ženklai šiandien gali kelti ypač neigiamų emocijų, nedelsiant ėmėmės veiksmų. Susisiekėme su jų savininkais ir pasiūlėme šiuos derinius pasikeisti nemokamai, kad tokių numerio ženklų kelyje nebeliktų. Apie tokį sprendimą visuomenė buvo informuota tiek socialiniuose tinkluose, tiek žiniasklaidos priemonėse“, – nurodė pašnekovė.

Ji aiškino, kad šiais metais eilės tvarka automobiliams gaminamų numerio ženklų sąraše buvo ir MIG derinys. Dėl šio derinio „Regitra“ socialiniuose tinkluose surengė apklausą. Jos rezultatai parodė, kad apie 70 proc. respondentų pasisakė už šios kombinacijos išleidimą, nes esą MIG turi ir kitų reikšmių, ne tik Rusijos naikintuvo pavadinimą.

„Šis derinys siejamas ir su vardu Miglė. Atsižvelgdami į tai, priėmėme sprendimą šią seriją išleisti, išskyrus MIG 029 ir MIG 290 derinius, kurie labiausiai gali būti siejami su naikintuvu MIG-29. Šiais metais nebuvo išleistos ir RU bei SU serijos priekaboms“, – apie kitas asociacijas keliančias raidžių ir skaičių kombinacijas nurodė E.Bardauskienė.


Šiame straipsnyje: Regitraautomobilio valstybiniai numeriaikaraskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių