Naują direktorių rinks gimnazijos bendruomenė Pereiti į pagrindinį turinį

Naują direktorių rinks gimnazijos bendruomenė

2015-01-03 10:00
Naują direktorių rinks gimnazijos bendruomenė
Naują direktorių rinks gimnazijos bendruomenė / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Netrukus turėtų paaiškėti, kas pakeis ilgametį Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorių Bronislovą Burgį, iš savo pareigų pasitraukusį gruodį. Į jo vietą pretenduoja septyni kandidatai.

Žadama, kad naujasis direktorius paaiškės jau 2015 m. pradžioje. Anot Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko, penki kandidatai buvo atrinkti, o kiti du pateikė prašymus per oficialiai paskelbtą konkursą.

P.Baršauskas pabrėžė, kad naująjį gimnazijos vadovą rinks ne tik komisija, bet ir visos gimnazijos bendruomenės atstovai, o galimas pretendentas bus atrinktas tik po pokalbių su mokiniais, gimnazijos alumnais, tėvais ir mokytojais.

Pasak KTU rektoriaus, vienas iš svarbių naujo vadovo laukiančių darbų – gimnazijos teisinės bazės sutvarkymas, aiškiai reglamentuojant, kada ir kaip vidaus taisykles pažeidęs gimnazistas turi atsakyti už savo veiksmus.

"Kauno diena" primena, kad būtent dėl gimnazijos teisinės bazės spragų šių metų pabaigoje mokykloje užvirė aršus konfliktas tarp tuomečio direktoriaus B.Burgio ir vienos gimnazistės tėvų, privertęs ne tik atsistatydinti B.Burgį, bet ir persikėlęs į teismą.

Prieš palikdamas direktoriaus postą interviu "Kauno dienai" B.Burgis užsiminė, kad norėtų Kaune įkurti savo privačią mokyklą, tačiau dirbti tokiu pajėgumu kaip anksčiau nebegali dėl pablogėjusios sveikatos ir amžiaus.

"Galėčiau įsidarbinti seneliu, bet yra bėda. Fiziškai nebegaliu dirbti visą savaitę – tarkime, prižiūrėti vaikučius. Antras dalykas, nemoku nei virti, nei kepti (juokiasi). Galiu nuvežti ir parvežti, bet nieko daugiau. Galiu sekti pasakas – tai ir darau. Parašiau keletą pasakų knygų, bet to neužtenka. Etatiniu seneliu dirbti negaliu. Formaliajame švietime pasakiau sau, kad niekada daugiau nedirbsiu, nes, kaip sakoma, užkniso juodai", – sakė B.Burgis.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad atsisveikinęs su gimnazija, kuriai atidavė 25 darbo metus, B.Burgis įsitraukė į politinę veiklą – tapo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatu į Vilniaus savivaldybės tarybą.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kitų metų kovo 1 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų