Minint Tolerancijos dienos 20-metį Lietuvoje – konferencija, primenanti istorijos svarbą

Praėjusį penktadienį VDU Didžiojoje auloje vyko Kauno Veršvų gimnazijos ir VDU Humanitarinių mokslų fakulteto organizuota respublikinė Tolerancijos ugdymo centrų (TUC) mokytojų ir mokinių praktinė konferencija „Istorinė atmintis, tolerancijos ugdymas – pareiga, atsakomybė ir kūrybiškumas“. Renginys skirtas Lietuvos TUC veiklos ir Kauno Veršvų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veiklos 20-mečiams paminėti, reflektuoti centrų projektinių veiklų pasiekimus bei pamokas per pastaruosius du dešimtmečius.

Konferencijos dalyvius pasveikino VDU Humanitarinių mokslų fakulteto prodekanas doc. dr. Giedrius Janauskas, Tarptautinės Komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas, Tarptautinės Komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas ir Kauno Veršvų gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis.

Kauno Veršvų gimnazijos istorijos mokytoja ir TUC koordinatorė Diana Murauskienė, matematikos, informatikos mokytoja Vaida Juškevičienė ir Ž. Damijonaitis papasakojo apie gimnazijos pasiekimus, vykdytus projektus, įgyvendintus nuo TUC veiklos mokykloje pradžios.

Apie tolerancijos reikšmę, iššūkius ir niuansus savo pranešimuose kalbėjo VDU Islamo studijų profesorius ir religijotyrininkas Egdūnas Račius, istorikas ir Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos vicepirmininkas dr. Linas Venclauskas ir VU Rektoriaus patarėjas, 2020 metų Tolerancijos žmogus Paulius Gritėnas.

Konferencijoje apie savo veiklas TUC reflektavo atstovai iš Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetinės gimnazijos, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos ir Kauno Veršvų gimnazijos. Pastarieji dalinosi tarptautiniu projektu „Niekada nepamiršti – Visada prisiminti“ (angl. k. Never Forget – Always Remember). Šiame projekte dalyvavo jungtinė Kauno Veršvų gimnazijos, Kauno Juozo Grušo menų gimnazijos, IX forto ir Miuncheno „Culture Clouds“ organizacijos narių komanda, kuri kūrė vaidinimą Holokausto tema Kauno geto ir IX forto aplinkose bei Miunchene. Visuomenei jis buvo pristatytas Miuncheno kultūros centre, „Carl – Orff“ salėje 2023 m. lapkričio 3 dieną.

Renginio metu už savo indėlį TUC veiklose apdovanoti mokytojai ir mokiniai.

TUC Lietuvoje savo veiklą pradėjo nuo 2003-ių metų, kai šalyje, Tarptautinės Komisijos iniciatyva,  pirmą kartą paminėta Tolerancijos diena bei įkurti pirmieji Tolerancijos ugdymo centrai. Centrų misija – gilinti mokinių ir mokyklų bendruomenių žinias apie nacių ir sovietų okupacijų nusikaltimus bei jų pasekmes, ugdyti pilietiškumą ir puoselėti pagarbą žmogaus teisėms bei skirtingoms kultūroms. Per 20 metų Lietuvoje įkurti 173 tolerancijos ugdymo centrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
lyg siknakrusiai ka nors toleruoja... o blogio toleravimas yra toks pat blogis

oioi

oioi portretas
man atrodo jog salyse kur didziule tolerancija butent daugiausia nusikaltimu,teroristu ir pan....

otto

otto portretas
Kažkodėl kovojantieji už toleranciją patys yra labai jau netolerantiški.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių