Miesto ir rajono moksleiviai rengiasi įveikti „Kauno iššūkio“ užduotis

Dabartiniai paaugliai 2022-aisiais, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine, bus jau suaugę. Būtent jiems ir skirta viena „Kaunas 2022“ programų („Kylantis Kaunas“), sukurta dėl to, kad kuo daugiau dabartinio jaunimo norėtų likti Kaune, čia studijuoti, dirbti ir turėti įtakos procesams savo mieste.

Programos kūrėjų teigimu, mokiniams jau antrus metus siūloma įveikti „Kauno iššūkį“. Jaunuoliai kviečiami įsitraukti į kultūros sostinės programos kūrimą. Jiems suteikiamos galimybės tobulėti, jie skatinami įgyvendinti savo kultūrines, socialines, pilietines, verslo bei kitas iniciatyvas.

Pirmąkart antroji „Kauno iššūkio“ laida susitiko projekto „Kaunas 2022“ biure Laisvės alėjoje. Čia moksleiviai buvo supažindinti su kultūros sostinės programomis, idėjomis ir vertybėmis.

„Artimiausi mūsų planai - intensyvūs, jau netrukus leisimės į artimesnei tarpusavio pažinčiai skirtą žygį Kauno rajone. Vėliau dabartiniai „Kauno iššūkio“ jaunuoliai susipažins su programos alumnais, kurie pasidalys įžvalgomis, kaip geriau organizuoti darbą, papasakos apie kitas galimybes. Siekiame užsiauginti aktyvius komandos narius, juos ne tik motyvuoti, bet ir suteikti praktinių įgūdžių, kad 2022-aisiais jie galėtų įgyvendinti vieną mūsų programos dalių, gal net būti visiškai už ją atsakingi“, - neslepia „Kauno iššūkio“ koordinatorė Aurelija Prašmuntaitė.

Prie organizacinės „Kauno iššūkio“ komandos jau spėjo prisijungti viena pirmųjų programos absolvenčių - šiuo metu Kauno technologijos universitete komunikaciją ir informacijos valdymo technologijas studijuojanti Sandra Karnilavičiūtė, susižavėjusi „Kaunas 2022“ idėjomis ir komanda. Jos akimis, pirmasis susitikimas praėjo itin pozityviai. „Visi atrinkti dalyviai - energingi ir kūrybingi žmonės, kiekvienas atsinešė savo lūkesčių ir vizijų, jiems sieksiu perduoti įkvėpimą veikti ir toliau generuoti idėjas“, - sakė mergina.

Įveikę susipažinimo etapą, „Kauno iššūkio“ dalyviai kibs į pirmąsias užduotis - tyrinės miestą, ieškos sprendimų pačių identifikuotoms problemoms spręsti. Užduotis jauniesiems Kauno gyventojams parengė „Kaunas 2022“ programų „Fluxus Labas!“, „Modernizmas ateičiai“, „Dizainas visiems“ ir „Atminties biuras“ atstovai, taigi kartu būsimieji Kauno kūrėjai geriau pažins kultūros sostinės projekto idėją bei patys prisidės prie jos raidos.

Kokiomis nuotaikomis gyvena naujoji „Kauno iššūkio“ laida, jau netrukus galės įvertinti kiekvienas tuo besidomintis miestietis. Lapkričio 16 dieną Kaune, M. Daukšos gatvėje, atveriama „Tempo erdvė“. Joje bus nuolat pristatomos įvairioms Kauno bendruomenėms skirtos veiklos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių